تور مجازی تاریخی ارگ ایران

برای درک از تاریخ بهتر است،  از آثار تاریخی و سرزمینهای مختلف تاریخی دیدن کرد،  تور مجازی تاریخی ارگ ایران برای این منظور است. 
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
پیش نویس
      برای درک از تاریخ بهتر است،  از آثار تاریخی و سرزمینهای مختلف تاریخی دیدن کرد،  تور مجازی تاریخی ارگ ایران برای این منظور است.  وقتی در کتابها و فیلمها از شهرها و جمعیت و جنگها و غیره می خوانیم و می بینیم،  تا آنجاها را ندیده و لمس نکرده باشیم،  نمی شود درک درستی از نوشته ها پیدا کرد،  و نویسنده می تواند با شیادی و ترفند کلی دروغ تاریخی بخورد دهد.
      نشتسن پای میز و کامپیوتر و گفتن و نوشتن از تاریخ نمی تواند هیچ روشنگر تاریخ باشد،  و یا دست آوردی برای یافتن واقعیتهای تاریخی داشته باشد،  فقط تسلیم شدن به ذهنیت حافظه محوری است.  اما چون امکان این نیست به همه جاهای تاریخی که می خوانیم رفت،  می توان با گردشهای تاریخی کوچک،  یک ذهنیت از نقاط تاریخی بدست آورد.  تور مجازی تاریخی ارگ ایران در جهت ایجاد آمادگی برای گردشگری تاریخی ایران است.
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
تصویرانوش راوید در یک سایت تاریخی،  در اینجا.  عکس شماره ۳۶۷۷.
   توجه:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
لوگو ایران را بدرستی بشناسید،  عکس شماره ۱۶۱۷.
این برگه پیوست لینک زیر است:
. . . ادامه دارد و بازنویسی می شود . . .
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
گردش ویژه تاریخی عشق هیجان
تور مجازی ویژه بازدید از طبیعت و آثار تاریخی بکر ایران
      در این تور مجازی با یک مسیر غیر معمول تورها،  شما را به بازدید نقاط مهم تاریخی و طبیعی بکر و نادیده ایران می بریم.  در این تور درباره آثار تاریخی و طبیعت تعریفهای متفاوت از آنچه که تاکنون از تورهای کلاسیک شنیده ای و دیده ای،  می گویم،  و دیدگاه جدیدی از ایران و تاریخ و طبیعت ایران بروی شما باز می کنیم.
      این تور را در چند مسیر اجرا می کنیم:
  ــ  مرکزی و جنوب شرقی.
  ــ  مرکزی و غربی.
  ــ  غربی و شمال غربی.
  ــ  شرقی و شمال شرقی.
  ــ  جنوبی و خلیج فارس.
  ــ  شمالی و جنگل شمالی.
      در هر مسیر بیش از دو هزار کیلومتر مسیر در حدود نیم میلیون کیلومتر مربع از طبیعت و آثار تاریخی ایران را می بینیم.  نقاط پیدایش اولین هموساپین در غارهای بلوچستان تا لرستان را می بینیم،  و از تاریخ آنها می گوییم.  از استانهای تاریخی ایران مکه و مصر و چین و هند و تبت و اروپا و غیر با اسناد می گوییم،  که ایرانیان طی هزارهای قبل و بعد از تاریخ،  این نامها را با خود به اروپا و تبت و هند و چین و مصر و مکه و غیره بردند.
      خرابه های اولین شهرهای دوران تمدن را بشما نشان می دهیم،  و با اسناد می گوییم که اولین شهرها گور یا گرد یا گورد،  و بصورت دایره ساخته می شدند.  سپس شهرهای بزرگتر با نام اور یا یور در کنار رودهای بزرگ شکل گرفتند،  که به معنی وابسته به آب است.
      از طبیعت چهار فصله ایران،  و تمدنهای چهار گانه ایران،  تمدنهای:  قنات و کوهستان و دریا و جنگل می گوییم،  که چگونه این تمدن چهار فصله و چهار گانه پیدا شد،  و در جهان گسترش یافت.  در هر دوره سفر با دلایل رشد و تکامل تمدن ایران،  که پایه گذار تمدن جهان است،  شما را آشنا می کنیم.
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
جاهای دیدنی بکر و مهم
       در کشور بزرگ و زیبای ایران،  جاهای گردشگری فراوان است،  ولی بیشتر گردشگران نقاطی که به آنها اهمیت ویژه داده شده را می شناسند،  و می روند و می بینند.  بعضی جاها وجود دارند،  که دورتر از شهرهای بزرگ و یا مسیر راه های اصلی هستند،  ولی نقش بسیار مهمی در تاریخ ایران و جهان داشتند.
      چند جای دیدنی ایران از جنوب تهران بزرگ تا زابلستان مانند:
   قلعه ایرج:  قدیمی ترین و بزرگترین قلعه تاریخ جهان،  از این قلعه بعنوان یکی از کشورهای اولیه جهان و زادگاه فریدون نابودکنند ضحاک و دینهای بت پرستی است،  مشروح در اینجا.
   کوه نقارخانه:  در این کوه آثار تاریخی فراوانی وجود دارد.
   برج طغرل:  و بازار و کوچه های قدیمی شهر ری،  مشروح در اینجا.
   تپه میل:  آتشکده بهرام و آتشکده ری هم گفته می شود.  درباره این عبادتگاه باستانی بشدت دروغ نویسی شده.  در واقع اینجا بزرگترین محل عبادی در چین استان بود،  و تا دویست سال پیش خاقان چین به زیارت اینجا می آمده،  مشروح در اینجا.
   دریاچه حوض سلطان:   با مساحتی حدود ۳۳۰ کیلومتر مربع، به دریاچه قم، دریاچه شاهی و  دریاچه ساوه،  نیز مشهور است.
   شهر قم:  دیدنیهای شهر قم،  در اینجا.
   مسجد جمکران:  یعنی کرانه جم،  جم پادشاه باستانی ایران،  که در داستانهای تاریخی آمد کنار دریای چین کشته شد،  مشروح در اینجا.
   دریاچه نمک:  این دریاچه بخشی از کویر نمک است،  که در شرق قم واقع شده و فقط زمستان ها آب دارد.  حضور ورقه های نمک و برداشت آن که از اوایل تابستان در منطقه جنوبی این دریاچه آغاز می شود،  دیدنی است.
   غار کـَهـَک:  در ۳۰ کیلومتری جنوب قم واقع است،  و یکی از آثار طبیعی و باستانی به شمار می رود.
   غار وشنوه:  در ۶۰ کیلومتری قم در کوه اردهال چهار غار قرار دارد،  که در داخل یکی از آنها منبع عظیمی از آب وجود دارد . این آب از شکاف کوه سرازیر می شود،  و به صورت چشمه فوران می کند.
   غار نیاسر:  یکی از عجایب و جاذبه‌های محبوب،  با قدمتی  گردشگری نزدیک به ۲۰۰۰ سال برخوردار بوده،  که به دست بشر، احداث شده است.
   شهر کاشان:  دینیهای این شهر و روستاهای معروف کاشان زیاد شهر،  این شهر مرکز اصلی همو ساپین کاسی است،  نام کاس یا کاز در بسیاری از نامهای جهان نشان از این مبدا دارد،  مانند دریایچه کاسپین.
   تپه سیَلْک:  نام نخستین تمدن ایرانِ مرکزی در کاشان است،  که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. محوطهٔ باستانی سیلک که در منطقهٔ فینِ کاشان واقع شده قدمتی در حدود ۷ هزار سال دارد.  بنا به بعضی از نظرها شهر اروپا در تاریخ همین جا بوده است،  مشروح در اینجا.
   شهر نوش‌آباد:  شهری زیرزمینی با عمقی از چهار متر تا هجده متر،  که تماما توسط بشر احداث شده است.  این شهر زیرزمینی در سه طبقه و متشکل از فضاهای مختلفی از جمله اطاق، کانال‌های متعدد، راهرو، چاه‌ها و بخش‌های دیگری است،  که هر کدام از این طبقه‌ها توسط چاه‌های عمودی شکل به یکدیگر متصل است.
   شهر اراک:  دیدنیها این شهر و روستاهای اراک زیاد است.  اراک در گذشته سلطان آباد نام داشت،  و مرکز چین استان بود،  و تا دویست سال پیش خاقان چین در این شهر اقامت می کرد.
   آتشکده آتشکوه:  یکی از مهم‌ترین آثار بجا مانده از دوران باستان در ایران است،  که در نزدیکی شهر نیم‌ور در استان مرکزی قرار دارد.  از این دست آتشکده ها در چین استان ایران زیاد است و با دروغ می گویند از زمان ساسانیان مخروبه است،  درصورتیکه تا همین دویست سال پیش دایر بودند.
   نیم‌وَر یا نیمه‌ور:  شهری مهم و تاریخی با دیدنی های زیاد است.  در قرن حاضر نام شهر تاریخی نی ور را به اشتباه نیمه ور کرده اند.  نی ور یعنی جایگاه عبادی.
   معبد خورهه:  به دروغ می گویند مربوط به دوره سلوکیان است درصورتیکه یک معبد میترایی است که تا قرون میانه از آن استفاده می شد،  در اینجا.
   قلعه دختر:  یکی از مهمترین آثار شگفت‌انگیز معماری کشور در مناطق مرتفع و سخت‌گذر ایران است.  این دست قلعه دخترهای ایران همگی مربوط به عبادتگاه های میترایی و آب و باران در ایران هستند.  در قرن حاضر داستانهای دیگر برای آنها نوشته اند.  مشروح در اینجا.
   سنگ‌‌های تیمره:  سنگ‌نگاره‌های بی‌شماری در منطقه تیمره پیشینهٔ وجود تمدن کهن در این منطقه را نشان می‌دهد.  مشروح در اینجا.
   خمین و گلپایگان:  دیدنهیا بکر و زیاد دارند.
   شهر اصفهان:  مرکز دیدنیهای تاریخی ایران،  و مرکز تجاری و جمعیتی تاریخی ایران و مرکز چین استان.  این شهر در گذشته،  جی نام داشت،  که با آواهای مختلف در طول هزارها چی، چین، وی، وین، و..  گفته شده.  مهاجران این شهر نام و هویت شهر را به وین در اروپا بردند.  اروپایی که قبل از این مهاجران سیلک نام آنرا از اروپه خود به آن گذاشته بودند،  و با آوای مختلف در طول تاریخ یورپ و یورپه و… گفته شده.  مشروح در اینجا.
   مرودشت پاسارگاد:  مرکز پایتخت باستانی پارس،  که استخر یعنی جایگاه پاکی در آن است،  مهاجران پایتخت پارس نام خود را به اروپا بردند،  و  بر شهری گذاشتند که با کمی تغیر آوا در طول هزارها پاریس گفته شد.  آثار تاریخی فراوان در مرودشت وجود دارد مانند در اینجا.
   شهر شیراز:  شیر یا شر به معنی تقسیم و بریده بریده است،  اینجا محل بریده شده راه ها کشور پارس بود، شیراز شهری با دیدنی های بسیار است،  مشروح در اینجا.
   قلعه اسپیدژ:  در اینجا.
…………
   برچسبها:  گردشگری روشنگر، توریسم کلاسیک، حمله بومیان، بومیان وحشی، دیدنیهای ایران، دیدنیهای بکر، مسیر گردشگری، گردشگری خشن، شهر وحشی.
………..
تور مجازی تاریخی ارگ ایران
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
 
……………………….
آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  وبلاگ انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید.  در جهت دانش مربوطه وبلاگم،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
ارگ ایران   http://arqir.com
 
. . جهت آینده ای بهتر،  دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگو های تاریخی شرکت کنید . .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرچم و نشان تارنمای ارگ ایران
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

کلیک کنید: تماس شما

املاک ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید:  ارگ یا ارک

کلیک کنید فهرست ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: پارسی سخن بگیم

 فروشگاه ها و گردشگاه ها

کلیک کنید دانلود های ارگ

کلیک کنید:  لینکدونی ارگ ایران

کلیک کنید تقویم ایرانی

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

کانال ارگ ایران

کتابهای مهم تاریخی در ایران

کلیک کنید:  دوران های تاریخی ایران

 اکلیک کنید:  ایران و ایرانیان ارگ

کلیک کنید: موزه مجازی ارگ ایران

کلیک کنید:  پرسش و پاسخ های وبسایت

هواداران وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: مستندهای نماشای ارگ ایران

آپارات وبسایت ارگ ارگ ایران

کلیک کنید:  جالب خواندنی شنیدنی دیدنی></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/611 -->
 <!-- start logo cod off http://arq.ir/630 --><p align=

کلیک کنید: دیدنی های ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/630 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/118 --><p align=

کلیک کنید: مدنی و اجتماعی ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/118 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/100 --><p align=

کلیک کنید: ویژه ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/100 -->

<!-- start logo cod off http://arq.ir/510 --><p align=

مطالب فنی و مهندسی وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: آینده بینی ارگ ایران

کلیک کنید: کارگاه اندیشه ارگ ایران

کلیک کنید:  تماس با ما
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

Share

املاک ارگ ایران