یادگیری معکوس معکوس میزند

یادگیری معکوس معکوس میزند زیرا این یک تعریف خارجی از نوعی آموزش است،  و بدلایل زیاد تعریف خارجی یادگیری معکوس در ایران فعلی غیر قابل اجراست.
یادگیری معکوس معکوس میزند
پیش نویس
      یادگیری معکوس معکوس میزند زیرا این یک تعریف خارجی از نوعی آموزش است،  و بدلایل زیاد تعریف خارجی یادگیری معکوس در ایران فعلی غیر قابل اجراست.  طرح معکوس ایرانی محصل در راس قرار دارد،  طرح معکوس خارجی در یک ایران شکوفا و در حال رشد،  می توان اجرا شود.
یادگیری معکوس معکوس میزند
تصویر طرح نوین و طرح سنتی،  عکس شماره ۹۲۶۳.
یادگیری معکوس معکوس میزند
لوگو ذهن کپی پیس باقی مانده از سیستم آموزشی را کنار بگذارید،  عکس شماره ۱۶۱۳.
این برگه بشماره ۱۳۶۹ پیوست لینک زیر است:
. . . ادامه دارد و بازنویسی می شود . . .
یادگیری معکوس معکوس میزند
یادگیری معکوس معکوس میزند
      در وبسایت دفتر انتشارات و فنآوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش متن زیر را می خوانیم:
یادگیری معکوس
«یادگیری معکوس» عنوان مقاله‌ای است که در جدیدترین شماره فصل‌نامه «رشد آموزش فیزیک» منتشر شده است. هدف از این مقاله آشنایی با روش تدریس کلاس معکوس و بهره‌گیری از پادکست است.  در ابتدای این مقاله می‌خوانیم: «در کلاس معکوس قوه کنجکاوی دانش‌آموزان برانگیخته می‌شود و به طرح پرسش‌های پژوهش‌محور می‌پردازند. برای داشتن یک کلاس معکوس خوب باید موارد مختلفی از جمله همکاری، آموزش دانش‌آموز ‌محور، فضای مناسب، زمان کافی، پشتیبانی فنی و بازتاب متفکرانه به‌کار گرفته شود.  نتایج حاصل نشان می‌دهد که دانش‌آموزان با گوش دادن با پادکست‌ها اغلب پرسش‌های متفکرانه و کامل‌تری می‌پرسند،  و روش مطالعه خود را تغییر می‌دهند،  و خلاقیت‌شان تقویت می‌شود.  بهترین روش ‌برای کامیابی در اجرای این الگو،  ایجاد شبکه‌ای از معلمانی است که کلاسشان معکوس است.»
نویسندگان مقاله در توضیح بیشتر شیوه کلاس معکوس آورده‌اند: «در کلاس درس معکوس،  شیوه متداول تدریس وارونه می‌شود،  و به جای اینکه تکالیف در خانه و تدریس در مدرسه و کلاس درس انجام شود،  دانش‌آموزان درس را در خانه و از طریق ویدیو یا پادکست می‌آموزند،  که معلم از پیش آماده کرده،  و در اختیار آن‌ها قرار داده است،  و در کلاس به انجام تکالیف و پرسش و پاسخ می‌پردازند.  در این روش معلم لقمه را نمی‌جود،  و در دهان دانش‌آموز نمی‌گذارد،  بلکه در کلاس معلم موضوع کلی را مطرح می‌کند،  و دانش‌آموزان موظف‌اند درباره آن فکر و تحقیق کنند،  و مطالبی را که فهمیده‌اند در کلاس برای یکدیگر توضیح دهند، سپس معلم آن را تدریس می‌کند.»
در ادامه مقاله به گام‌های وارونه کردن کلاس‌های سنتی اشاره شده است که عبارتند از:
گام اول: گزینش بخش‌هایی از مفاهیم درسی که با مدل‌‌ چرخشی نزدیکی بیشتری دارند.
گام دوم: داشتن طرح درس با الگوی کلاس معکوس
گام سوم: هماهنگی بین محتوای خارج و داخل کلاس
گام چهارم: هماهنگی بین محتوای آموزشی و نیازهای دانش‌آموزان
گام پنجم: تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به انجام فعالیت‌های بعدی در خارج از کلاس درس نویسندگان مقاله در ادامه به تشریح و توضیح کامل هر یک از این مراحل پرداخته‌اند.
یادگیری معکوس معکوس میزند
بررسی معکوس زدن
      شیوه آموزش معکوس یا آموزش ویدیویی در کشورهای پیشرفته و مدارس خوب اجرا می شود،  اما در ایران بویژه برای دوران دبستان مشکل دارد.  منجمله بیش از نیمی از جمعیت دسترسی برای امکان ویدیو و پادکست ندارند،  و نیمی دیگر نیز والدین دارند گرفتار در کار بیش از اندازه،  و وقت رسیدگی و اجرا در خانه را ندارند.
      باید تعریف شیوه معکوس برای ایران را تغییر داد،  و نمونه های موفق ایرانی را جایگزین تعریف خارجی نمود.  مانند روش معلم احسان منصوری،  که از ابتدای آموزگاری نوعی شیوه معکوس دانش آموز معلم،  و معلم دانش آموز را پیاده کرده.  وی هم اکنون نیز تلاش می کند،  این شیوه عملی گردد،  ولی می بینیم با مخالفت کم و بیش مواجه می شود.
      بهترین شیوه تدریس برای دوران دبستان،  همان شیوه معلم احسان منصوری است،  که شادابی همراه با پرورش هوش و پردازش محوری را به کلاس درس می آورد.  این روش در نتیجه تلاشها و اجرای معلم احسان منصوری پاسخ خیلی خوبی داده.  دانش آموزانی که در آموزش این معلم علاقمند بودند،  امروزه همه اشخاص تحصیل کرده باهوش موفق هستند. 
     نبود فیلمها و پادکستهای آموزشی،  و نبود آمادگی ذهنی و فنی برای آموزگاران جهت تولید فیلم و پادکست و اجرای آن،  مهم دیگر است.  بدین منظور باید دوره های آموزشی برای آموزگار داشت،  تا به این شیوه آشنا شوند.  من انوش راوید هر چه معلم و دبیر و استاد دیدم اصلاً و بطور کل آشنایی با تولید فیلم و پادکست و نشر آنها نداشتند،  که هیچ،  خود سیستم آموزشی ایران هم در این موارد بسیار تهی است.
یادگیری معکوس معکوس میزند
داستان دبستان خودم
      در دهه ۱۳۴۰ من انوش راوید در دبستان بودم،  آن زمان معلم ها یک خط کش یا ترکه چوب در دست داشتند،  و مرتب تکان داد،  و بچه ها را تهدید می کردند.  هر چند وقت یکی را بخاطر ضعف در درس یا بی انضباطی زیر ترکه می گرفتند،  معلمهای قوی نیز از دست و کشیده استفاده می کردند.  خلاصه بجای کلاس درس،  آموزشگاه گلادیاتوری راه می انداختند.
      من در یک خانواده خوب در اینجا بودم،  و همه چی برای من عالی و بجا بود،  اما در کلاس با دیدن این صحنه ها دچار استرس می شدم.  پدرم مرتب به مدرسه می آمد و همه از او که مقام دولتی مهمی بود حساب می بردند.  حتی وقتی به مدرسه می آمد،  تقریباً همه سعی می کردند از روبرو شدن با او پرهیز کنند،  زیرا او با یک نگاه افراد سایکوپت را می شناخت،  و آنها را بباد انتقاد می گرفت.
      در آن موقع من نمی دانستم سایکوپت چیست،  و چه کسانی هستند،  ولی در این دو دهه گذشته،  که اینترنت امکان پژوهش بما داده،  متوجه شدم که آموزش و پروش افراد سایکوپت زیاد داشت.  بهتر است برای آموزش تست روانشناسی و سایکوپت شناسی گرفته شود،  تا از ورود این قبیل افراد به آموزش جلوگیری شود.
      وقتی در تهران بودیم من در مدرسه ملی آنزمان یا غیر انتفاعی این زمان بنام فرید،  که متعلق به عمه خوبم بود درس می خواندم.  چند ماه در کلاس اول این مدرسه خاله من هم معلم ما بود.  روزگار خوب مدرسه را با بهترین دبستان آنزمان فرید،  بهترین مدیر و بهترین معلم شروع کردم.  اما هنوز نیمی از سال نگذشته بود،  که پدرم به دزفول منتقل شد،  و به یک دبستان دولتی در آن زمان دزفول رفتم،  و خوشبختانه آنجا نیز معلم یک خانم خوب بود.  ادامه در اینجا.
……………
   برچسبها:  یادگیری معکوس, معکوس می زند, معلم احسان منصوری, احسان منصوری, آموزش پایه, داستان دبستان, طرح نوین, طرح سنتی.
………….
یادگیری معکوس معکوس میزند
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
 جشن یلدا در دبستان چلاسر توسط گروه همیاران متشکل از مربیان و انجمن اولیا و علاقمندان آموزشی و دانش آموزان دبستان چلاسر.
حواشی جشن یلدا در دبستان چلاسر و مصاحبه معلم احسان منصوری با تعدادی از دانش آموزان این دبستان.
   حواشی جشن یلدا در دبستان چلاسر و مصاحبه معلم احسان منصوری با تعدادی از کادر آموزشی این دبستان.
یادگیری معکوس معکوس میزند
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید.  در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arq.ir.
ارگ ایران   http://arq.ir
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرچم و نشان تارنمای ارگ ایران
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

کلیک کنید: تماس شما

املاک ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید:  ارگ یا ارک

کلیک کنید فهرست ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: پارسی سخن بگیم

 فروشگاه ها و گردشگاه ها

کلیک کنید دانلود های ارگ

کلیک کنید:  لینکدونی ارگ ایران

کلیک کنید تقویم ایرانی

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

کانال ارگ ایران

کتابهای مهم تاریخی در ایران

کلیک کنید:  دوران های تاریخی ایران

 اکلیک کنید:  ایران و ایرانیان ارگ

کلیک کنید: موزه مجازی ارگ ایران

کلیک کنید:  پرسش و پاسخ های وبسایت

هواداران وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: مستندهای نماشای ارگ ایران

آپارات وبسایت ارگ ارگ ایران

کلیک کنید:  جالب خواندنی شنیدنی دیدنی></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/611 -->
 <!-- start logo cod off http://arq.ir/630 --><p align=

کلیک کنید: دیدنی های ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/630 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/118 --><p align=

کلیک کنید: مدنی و اجتماعی ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/118 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/100 --><p align=

کلیک کنید: ویژه ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/100 -->

<!-- start logo cod off http://arq.ir/510 --><p align=

مطالب فنی و مهندسی وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: آینده بینی ارگ ایران

کلیک کنید: کارگاه اندیشه ارگ ایران

کلیک کنید:  تماس با ما
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

Share

املاک ارگ ایران