تماس با ما

تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
پیش نویس
       به تمام پرسش و دیدگاه،  نقد و نظر،  درخواست و انتقاد، و….  حداکثر در مدت ۱۵ روز پاسخ داده می شود.  بدلیل گستردگی مطالب در اینترنت،  اگر یکی از قلم افتاد،  لطف نمایید تکرار نمایید.
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
شرایط تماس با ما
   لطفاً  قبل از نوشتن نظر، پرسش، درخواست، و غیره،  به نکات زیر توجه داشته باشید،  تمامی این نکات برای تسریع در پاسخگویی می باشد،  پس خواهشا تمامی موارد را رعایت کنید.
  1 ــ  ابتدا پرسش خود را در جستجوی وبسایت بنویسید.
  2 ــ  سپس بخش و صفحه های مربوط را به دقت مطالعه کنید.
  3 ــ  از جملاتی دارای لحن عصبانیت، خودمانی و… پرهیز فرمایید.
  4 ــ   کوتاه و خلاصه و موضوعی باشند،  تا باعث سرعت پاسخ دهی شود.
  5 ــ  ایمیل ها و نظرها را فینگلیش یا به انگلیسی ننویسید،  زیرا زمان می برد.
  6 ــ  از افزودن کلمات اهانت آمیز خود داری کنید،  زیرا سیستم حذف و ایمیل بلاک می شود.
   مهم:  مطالعه و پاسخگویی به نظر و پرسش شما،  ارتباط مستقیم با رعایت تمام قوانین فوق دارد،  در صورتی که هر یک از موارد بالا رعایت نشود،  با کمال تاسف ایمیل و نظر شما بدون مطالعه و پاسخ حذف خواهد شد.
   ــ  گاه پاسخی بدلیل نیاز به مطالعه و تحقیق میدانی ممکن است،  تا یکماه زمان برد.
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
ایمیلها برای تماس
a.raavid{AT}gmail.com
1
masoud.izadi69{AT}gmail.com
2
 
3
بجای {AT} = @ قرار دهید
   توجه نمایید،  وبسایت ارگ ایران شخصی است،  وابسته به هیچ نهاد و ارگان نیست،  تجاری هم نیست،  برای ما تعداد زیاد بازدید کنندگان مهم نمی باشد،  مهم کیفیت مفهومی و تخصصی بازدید کنندگان است.
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
در ضمن می توانید در فیسبوک پیام بگذارید
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
   توجه:  بمنظور ایجاد فضای تخصصی،  عزیزان پیگیر و علاقمند به دانش مربوطه وبسایت،  نظرات و پرسش های خودشان را ابتدا در جستجوهای ارگ ایران بیابند،  و سپس با مطالعه مطالب،  پرسش تخصصی تر نمایند.
   مهم:  در همه جا،  با حفظ محیط دمکرات،  دیدگاه خود را بگویید و بنویسید،  و سعی نمایید تخصصی و تخصصی تر شوید،  ولی گمان نکنید آنچه که می دانید،  حتماً درست است،  چه بسا کاملاً اشتباه باشد.  علم پایانی ندارد و ما هنوز اول و اول راهیم،  و هر آن علم تغییر می کند و تکامل و رشد می یابد.
اینستاگرام:
 
ANOUSH RAAVID
1
arq.ir
2
 
3
تلگرام:
 
1
 
2
 
3
 
 
 
 
شبکه های اجتماعی تارنمای ارگ ایران
به شبکه های اجتماعی تارنمای ارگ ایران بپیوندید.
تماس با ما
تصویر شماره ۳۱۲۱.
تماس با ما
لوگو جهت آینده ای بهتر در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی شرکت کنید،  عکس شماره ۱۵۳۳.
این برگه پیوست لینک زیر است:
 
تماس با ما
تماس با ما
………….
تماس با ما
تماس با ما
تماس با انوش راوید و یاران ارگ ایران
جهت آدرس دفتر تارنمای ارگ ایران در جستجو های گوگل مپ و ارت،  بنویسید:
"دفتر وبسایت ارگ ایران"
مهم:  این وبسایت تبلیغاتی و تجاری و حزبی نیست،  فقط ویژه علاقمندان و متخصصان به درک و دید جدید از تاریخ و تاریخ اجتماعی و جغرافیای تاریخی است،  آنها نیز به معانی مطالب توجه می کنند و پیگیر می شوند.
      هر شخصی هم که می خواهد نظر و پرسش نماید،  بیشتر تأمل و دقت کند،  تا در کل بهره خوبتری حاصل شود.  کسانیکه فوری و هر لحظه ای و هر دمی،  نظر و پرسش دارند،  سعی نمایند با مطالعه بیشتر تارنمای ارگ ایران،  تخصص خود را بالا ببرند،  و پرسشهای تخصصی تر کنند.
     وقت من بیشتر برای پاسخ به پرسش های علاقمند ترها و پیگیر کننده ها گذاشته می شود.  روزانه بیش از ۳۰ نظر و پرسش دارم،  برای همین به ترتیب اولویت تخصصی پاسخ می دهم.
تماس با ما

۵۲ پاسخ به تماس با ما

 1. ابراهیم می‌گوید:

  درود وصددرود بر همت بلند یک ایرانی اصیل .خواهش میکنیم باانرژی هزار برابر ادامه دهید تا ثابت شود تمام فیلم هالیوود دروغهای هستن که باب میل خودشان است وبه نفع خودشان.خواهش میکنم آثارتان راجهانی کنید.

 2. احمد می‌گوید:

  انصافا نظرات نابی داری

  ……………….

  • انوش راوید می‌گوید:

   احمد گرامی،  بدلیل داشتن بار غیر علمی و منفی بقیه نظر شما را حذف کردم،  لطف نمایید یکی از مطالب وبلاگ را دقیق مطالعه کنید،  سپس با پرسشهای علمی در موضوع مربوطه،  کمک به گردش گردونه یادگیری نمایید.

 3. حسن جانقلی می‌گوید:

  باسلام 

  سایت جامع و کامل برای بنده بود باتشکر

  یکی از بخاری های هیزمی نظرم را جلب کرد 

  لطفاً درصورت امکان تلفن استادکار سازنده را جهت سفارش برایم ارسال کنید 

  باتشکروسپاس

 4. سید می‌گوید:

  باسلام و خسته نباشید

  امید که تلاش و همت شما هر بیشتر در این راه که موجب غرور و سربلندی و نیز روشن تر شدن راه مقدس علم تاریخ و دانش گذشته بشری است همچنان پرفروغ و فیروز پایدار بماند

 5. Rzvn می‌گوید:

  سلام وقت بخیر

  اگر ممکن است منابعی که برای مطلب ایزدیان و باورهایشان استفاده کرده اید را معرفی کنید ممنون میشوم

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود و سپاس از توجه شما،  از منابع مختلف خلاصه کردم،  و یادم نیست از کدامهاست، جهت اطلاع در جستجوها بنویسید

   Yazidi Kurds of Iraq  یا  Yazidis

   تندرست و پیروز باشید

 6. اشکان می‌گوید:

  ۱.ایرانویج به گفته اوستا یکمین سرزمین افریده شده توسط خداست به نظرشما رابطه اتلانتیس یا تمدن ارته با ایرانوویج چیست؟با توجه به نماد اریایی چلیپا ایرانوویج باید درقطب شمال باشد تا چلیپا درست باشد البته منظورم نقشه باستانی قطب شمال که ایرانیان باستان کشیدند ومعروف به پیری رییسی شده؟۲.به نظرشما انسان تکامل یافته میمون است یا به گفته اوستا حاصل افرینش گومرت(مرده میرا)که فرزندانش مشی ومشیانه بودند. 

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود و سپاس از توجه شما

   از نظر من ایرانویچ یک جایگاه ستاره شناسی و نجوم مانند استون هنج در انگلستان بود،  و رابطه تعیین حدود طول و عرض جغرافیایی داشت.

    

   چلیپا یک نماد است،  که در همه جهان از ابتدای دوران توانایی ترسیم هموساپین در کنار نمادها و نقاشی های دیگر کشیده شده است.  ایرانویچ داستان یک مکان است،  برای ایرانویچ تاریخ نویسان و تاریخ نگاران بنا به برداشت خودشان از متون تاریخی جایی را گفته اند،  من نیز بنا به این پژوهشها سعی در یافتن یک اثر باستان شناسی هستم.

    

   من پیگیر علم رشد و تکامل بدون تغییر ناپیوسته هستم،  یعنی برای علم  آفرینش،  فقط رشد و تکامل با تغییرات پیوسته همراه در شرایط آزمون و خطا را مطالعه می کنم.

   تندرست و پیروز باشید

 7. مهدی می‌گوید:

  پرسش پیشینم که پاسخ نگرفته ام را تکرار می کنم،طبق تحقیقاتی که داشتم اسراییل=ازراییل=ازر+اییل(ایل)=ایل آتش ،اینها کوردان اریایی بودند وبنی اسراییل واقعیند چرا که اینها ایل آتش یا ایل ابراهیم ع هستند وبدین لقب شهره شدند که ابراهیم اتش را گلستان کرد وابراهیم درغرب ایران می زیست نامش ازبن پرهام است وایرانی است چونانکه عمویش نیز تارخ نام دارد لذا بیشترانبیا که نوادگان اویند کورد واریایی هستند ،اینکه بیشتر پیامبران درایران آرامگاه دارند برهانی براین سخن است داود درایران می زیسته وارامگاهش روستای داود پیغمبر است نه اورشلیم اینها دروغهای اسراییلیهای جعلی وسامی نژاد است اصلا ایشان درهنگامه موسی که اونیزایرانی بود دریمن زیست می کردند زبانشان عربی بود بعدها به ایران امدند زبانشان درمجاورت همین کوردهای اسراییلی ازعربی به عبری بدل گشت وسپس باهم به فلسطین کوچ کردند درواقع موسی اریاییهای زیرظلم وستم پادشاهان دراویدی نژاد عیلام نجات داد درواقع مصر همین حوالی ایلام وخوزستان بوده است ،وسپس انها رابه سرزمینی با نام کنعان درایران کوچ داد؟اهرام درواقع همین نیایشگاه چغازنبیل است چرا که مصریها دران هنگامه اجر را درکوره پخت نمی کردند ولی درقران به این مورد اشاره گشته است.گویند اینکه پیامبرگفته مهدی یا دراصل سوشیانت جسم بنی اسراییل دارد مراد این اسراییلیهای کورد می باشد درواقع کلا سرزمین فلسطین یک جعل تاریخی وسرزمین دجال است وایران سرزمین پیامبران است!!

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود،  نوشتن یک نظریه و گفتن اینکه پرسش است و داشتن تقاضای پاسخ،  بنظرم غیر معقول است.  مطرح کردن نظر در تارنمای ارگ ایران،  کاملاً درست و منطقی است،  این تارنما برای همین است.  لطف کنید نظریه خودتان را همراه با چند عکس و سند کامل بفرستید،  تا در یک برگه جدا پست کنم،  و در پایان نظریه خود چند پرسش هر کدام در کمتر از یک خط مطرح کنید،  تا من یا دیگران بتوانند به آن پاسخ دهند.

 8. سوشیانس می‌گوید:

  بنده با نظریاتتان همه،موافق بودم وسرزمین چلیپا شکل را درحدود ایران کهن بزرگ می دانستم و طوفان نوح راهمان طوفان جمشید می دانستم مربوط به ترک خوردگی گسلهای زاگرس،هرچند قبلا می پنداشتم سرزمین چلیپا شکل درقاره گمشده قطب شمال هست وشعری سروده بودم:آ غاز هستی زنیستی برزمین ،بود باریکم از ویجه ایران زمین،بومی که این روزگارنامندش قطب شمال،،بدانگه نداشت برف زیاد ویخچال،،بود زمینی میانه وناف جهان،،که اهرمن رهی نداشت بدان،،بود میانه ایرانوویج بلندترین کوه جهان تیرگ،،تو گویی میخی بلند بود در زمین تیرگ،،چهار رود چون چلیپا سرازیر بود ازتیرگ،،به راستی چلیپا نگاشته شد ازکوه تیرگ،،چلیپا که پرچم ایران باید آن بود،،به بلندترین تیرگ جهان به اهتزاز بود،،و…ولی با پیدا شدن ارگ جمشید در روسیه دوباره به نظر اولم رسیدم وبه نظربا اینکه اریاییها از ۶۰۰۰سال پیش درایران بودند ولی سرزمین مادری ایشان نه درفلات قاره ایران است که درقطب شمال است،درسرزمینی که برابرگفته اوستا میانه وناف جهان است واکنون در زیرخروارها یخ وبرف مدفون است،انها ۶۰۰۰سال پیش درانجا بودند درسرزمینی به شکل چلیپا یا سواستیکا،سپس با سرد شدن هوا وپیش بینی ان به دستورخدا در سرزمینی در روسیه ارگ اپارتمانی پیشرفته با سیستم گرمایشی نوین ساختند واین اپارتمان سه طبقه را به یاد سرزمین مادریشان به شکل چلیپا یا سواستیکا ساختند وبا فروکش کردن طوفان به رهبری جمشید،به فلات ایران در۶۰۰۰سال پیش وارد شدند که احتمالا تخت جمشید اولین ایستگاه حکومتی ایشان بوده است.

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود و سپاس از توجه شما،  گمان نکنم برای این نظریه ها می توان قطعیت تاریخی داشت،  بلکه اینها نظریه یا پیش نظریه هایی هستند،  که باید روی آنها پژوهشهای زیادی انجام شود.  امیدوارم این نظریه را بصورت یک مقاله برای نشر در این تارنما ارسال کنید،  تندرست و پیروز باشید

 9. کاظم می‌گوید:

  با سلام وتشکر از اطلاعاتی که از سایت بسیار گرانبها و پر محتوای شما برده و میبرم درضمن من دنبال جدولی از واحدها میباشم که واحد اشیإٔ مختلفی مانند واحد ساختماان دستگاه است واحد هواپیما فروند است واحد سگ قلاده است یا واحد چاه  حلقه است.اگردر این موردجددوکامل یا یک سایت معرفی بفرمایید بسیار متشکر میشوم.

 10. حسین می‌گوید:

  احسنت بر شما، باید این دورغهای بزرگ رو جهانی کنید، زمین زیر پاهامون داره میلرزه از این چرت و پرتها. مصر یه کشور عربی تو شمال افریقا با این عظمت و شکوه و تمدن، اولین امپراطوری ابرقدرت جهان. چرا اسکندر مقدونیه آثارش تو مصر بجا ماند، از جمله اسم شهر اسکندریه؟ چرا از ایران فقط میگن بود هیچ اثر بجا نمانده است؟

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود،  شهر اسکندریه باستان یک شهر میترایی بود،  و نام اسکندر نیز یک نام میترایی است،  و هیچ ربطی به اسکندر مقدونی یا آلکساندر که از یونان آمده باشد،  ندارد.  لطف کنید در جستجوهای تارنما پاسخ پرسشهای خود را بیابید.

 11. رضا می‌گوید:

  خسته نباشید ،به نظر من تفسیر صلیب شکسته و اینکه اون چهارسوی معروف نمادی از تمدن قطب شمال باشه با توجه به شواهد و نقشه ها و درسراسر جهان منطقی تره که بخوایم این نماد رو به بین النهرین منتسب کنیم !فرشید راد فکر کنم این نماد رو کاملا با جزییات بیان کرده و درست تفسیر کرده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *