تاریخ بازرگانی در ایران

تاریخ بازرگانی در ایران
   پیش نویس
      این صفحه بزودی پست می شود.
تاریخ بازرگانی در ایران
بازرگانی در دوران کهن ایران
تاریخ بازرگانی در ایران
   عکس پیکره سنگی پوکوتیا،  و دیگری کاسه مگافوئنته،  متعلق به حدود پنج و نیم هزار سال پیش، که دو در تیاهواناکو کشور بولیوی نزدیک مرز کشور پرو پیدا شده اند،  و در ۲۰۰۲ میلادی شناسایی علمی شده اند.  روی هر دو مصنوع حروف الفبای سومری حکاکی شده،  و در موزه فلزات گران بها (موزه طلا) این کشور نگهداری می شوند.  هر دو این آثار زیر خاکی دینی هستند،  و براحتی می توان رابطه دین و اهرام آسیای جنوب شرقی و قاره آمریکا را با ایران و نیایشگاه چغازنبیل متوجه شد.  مطمئن این اشیا مستقیم از خلیج فارس به آمریکا نرفته اند،  و در این میان واسطه های تجاری و فرهنگی دریایی در شرق دور داشته اند.  این ها دلیل وجود تجارت ماقبل از تاریخی ایران می باشند،  عکس شماره ۴۴۲۸.
تاریخ بازرگانی در ایران
   عکس تاریخی از یک قند فروش دوره گرد،  حدود ۱۳۱۰ خورشیدی شمیران استان تهران،  در آن زمان هیچ یارانه ای وجود نداشت،  فقط چند کالای جزئی،  مانند قند وارداتی بود،  تمام لباسها و وسایل مورد استفاده مردم تولید داخل بود. عکس شماره ۱۲۸۷.
تاریخ بازرگانی در ایران
   عکس تاریخی یک کاروانسرا،  عده ای مشغول خرید و فروش و وزن کردن،  حدود ۱۳۰۰ خورشیدی،  عکس شماره ۴۰۴۶.
 سبز= جنگل های شمال ایران، سفید= آسمان شفاف مرکز ایران، قرمز= سرخی فجر خلیج فارس
    توجه:  اگر وبلاگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  وبلاگ انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبلاگ و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبلاگم بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ ایران   http://arq.ir
این نوشته در تاریخ ایران ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *