تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران

تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران ریشه در عمق تاریخ ایران دارد،  نوروز و جشنهای ایران همیشه ضامن نگهداری دمکراسی و آزادی در ایران بودند.
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
پیش نویس
      تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران ریشه در عمق تاریخ ایران دارد،  نوروز و جشنهای ایران همیشه ضامن نگهداری دمکراسی و آزادی در ایران بودند.
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
تصویر مراسم ده هزار ساله عکس محمد ناصری فرد منطقه تیمره،  عکس شماره ۹۳۰۷.
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
لوگو تخصصی و تخصصی تر باشیم،  عکس شماره ۱۵۲۹.
این برگه بشماره ۳۰۷ پیوست لینک زیر است:
. . . ادامه دارد و بازنویسی می شود . . .
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
     برای داشتن دمکراسی واقعی نرم و لطیف،  تاریخ نشان داده،  در بعضی کشورها مدتی که گاهی به یک قرن هم می رسد،  دمکراسی زمخت و خشن بوجود آمده است.  در این نوع که پیش دمکراسی تاریخ اجتماعی است،  کسی بروی دیگری اسلحه نمی کشد،  کسی با کودتا و نیروی نظامی و جنگی خود را ثابت نمی کند.  بلکه در محیطی دمکراسی اما با چاشنی هایی که شباهت به اهانت و ناسزا دارد،  با دیگری برخورد می کند. البته در همین نوع هیچ کس از نظر شخصیت اجتماعی نمی تواند،  خود را برتر از دیگری حساب کند،  ولی چون در نهاد بعضی افراد از دگم سالاری دیکتاتوری باقی است،  از دمکراسی زمخت و خشن استفاده می کنند.
        دمکراسی خود بخود بوجود نمی آید،  شرایط تاریخی و تاریخ اجتماعی می خواهد،  سوابق فرهنگی و ملی لازم دارد،  مردم آگاه و متعهد می طلبد.  زمانی که دمکراسی شکل می گیرد،  دوره های پیش دمکراسی است،  که مراحل مختلف دارد،  و بر پایه هایی استوار است،  منجمله پدافند ملی جنگی و پدافند ملی فرهنگی.  اگر هر یک از اینها شکل نگیرد،  عبور از مراحل و دوره های دمکراسی مشکل است،  و هر آن با حمله های نظامی و غیر نظامی دشمنان از هم می پاشد،  و یا بشدت به تأخیر می افتد.
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
 فهرست تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
       نوشته های بیشتر تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران  را در جستجوی ارگ ایران بیابید،  ممکن است مطلب مورد نظر شما در برگه های دیگر باشد،  و یا در این فهرست بروز نشده باشد.
…………….
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
دمکراسی زمخت و خشن
      مرحله اول دمکراسی که گاه چندین سال طول می کشد،  دمکراسی زمخت و خشن است،  البته این مرحله امری اجتناب ناپذیر برای ورود به دمکراسی است،  اگر آنرا نادیده بگیریم،  در واقع تاریخ اجتماعی را ناقص می کنیم،  ادامه در اینجا.
   نمونه پاسخ برای بعضی نظرات:
      مردم کرد و ترک و فارس و بلوچ و عرب و ترکمن و غیره ملت یا مردم عزیز ایران می باشند.  وظیفه جوانان گرامی متخصص در جغرافی ـ تاریخ این سرزمین وسیع از قاره کهن می باشد،  تا در محیطی دمکرات در تاریخ و تاریخ اجتماعی پژوهش علمی نمایند،  و دروغها را حذف و واقعیتها را بیابند.  البته عده ای از عوامل دشمنان مردم ایران هستند،  که نمی خواهند ملتها در دمکراسی باشند،  و از واقعیت ها بدرستی بدانند.
      این عده بدون نام و نشان و آدرس هستند،  و خیلی ساده لوحانه وارد وبلاگها می شوند،  و سعی در تفرقه افکنی و بر هم زدن محیط های علمی مجازی می کنند.  منجمله در ارگ ایران هم می آیند و اهانتی می نویسند،  بارها نوشته ام که این قبیل پرت و پلاها را حذف می کنم.  این وبلاگ محیطی برای تحقیقات جغرافی ـ تاریخ است،  حزب سیاسی و تشکیلات مکتبی و پادگان نظامی نیست.
      همیشه یک مرکز تحقیقات از نظرات مختلف موافق و مخالف برای پیشبرد اهدافش بخوبی استقبال و استفاده می کند،  و در انتظار نظرات محققهای عزیز است.  دشمنان با شگردهای خود می خواهند بگویند،  که پرت و پلاهای شان نظرات است،  ولی یک نفر مانند من که حدود ۴۰ سال با دانشجویان و اساتید و مراکز تحقیقاتی سرو کار داشته متوجه می شود،  که دشمنان ملتهای قاره کهن از بدبختی مجبور به ترفندهای ساده لوحانه شده اند.
      یاد آور شوم،  شاید در بین اینها کسانی باشند که به نوعی اغفال شده و نمی دانند،  که در دام ندانسته ها و شگردها قرار گرفته اند.  آنها می بایست با حوصله ارگ ایران و لینکها را بخوانند،  و سپس با عزیزانی که در جغرافی ـ تاریخ وارد هستند،  بحث و گفتگو نمایند،  تا بدانند که چگونه نقد کنند و نظر بدهند.
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
   عکس دو دختر جوان مانکن ایران،  یکی از جنوب فارس و یکی از شمال کردستان،  حدود دهه ۱۳۱۰ خورشیدی،  زمانی که مانکن بودن بسیار سخت و غیر ممکن بود،  و نیاز به سنت شکنی داشت،  عکس شماره ۲۹۳۷.
 ……………
   برچسبها:  تاریخ دمکراسی, تاریخ آزادی, آزادی ایران, فهرست آزادی, فهرست دمکراسی.
………….
تاریخ دمکراسی و آزادی در ایران
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
* * * * * * * * * *
……………………….
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید.  در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arq.ir.
ارگ ایران   http://arq.ir
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرچم و نشان تارنمای ارگ ایران
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

کلیک کنید: تماس شما

املاک ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید:  ارگ یا ارک

کلیک کنید فهرست ارگ ایران

درباره وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: پارسی سخن بگیم

 فروشگاه ها و گردشگاه ها

کلیک کنید دانلود های ارگ

کلیک کنید:  لینکدونی ارگ ایران

کلیک کنید تقویم ایرانی

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

کانال ارگ ایران

کتابهای مهم تاریخی در ایران

کلیک کنید:  دوران های تاریخی ایران

 اکلیک کنید:  ایران و ایرانیان ارگ

کلیک کنید: موزه مجازی ارگ ایران

کلیک کنید:  پرسش و پاسخ های وبسایت

هواداران وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: مستندهای نماشای ارگ ایران

آپارات وبسایت ارگ ارگ ایران

کلیک کنید:  جالب خواندنی شنیدنی دیدنی></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/611 -->
 <!-- start logo cod off http://arq.ir/630 --><p align=

کلیک کنید: دیدنی های ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/630 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/118 --><p align=

کلیک کنید: مدنی و اجتماعی ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/118 -->
<!-- start logo cod off http://arq.ir/100 --><p align=

کلیک کنید: ویژه ارگ ایران></a></p><!--finish logo cod off http://arq.ir/100 -->

<!-- start logo cod off http://arq.ir/510 --><p align=

مطالب فنی و مهندسی وبسایت ارگ ایران

کلیک کنید: آینده بینی ارگ ایران

کلیک کنید: کارگاه اندیشه ارگ ایران

کلیک کنید:  تماس با ما
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

Share

املاک ارگ ایران