مستند های سایت انوش راوید

  

مستند های سایت ارگ
   پیش گفتار
    بخشی از مستند هایی که افشای دروغ های تاریخ هستند،  در این صفحه پست می کنم.
. . . ادامه دارد . . .
مستند جغرافیای کهن و سرزمینهای گمشده
      جغرافیدانان و ستاره شناسان ایرانی اولین پایه گذاران نقشه برداری و محاسبات ستاره شناسی در جهان بودند که علاوه بر آنکه به کرویت زمین و ستارگان آگاهی داشتند، فواصل و ابعاد سیارات را هم محاسبه کرده بودند.  ايرانيان نقشه‌های درستی از قاره‌های زمین در دست داشتند که با نقشه‌های امروزین برابر است. آنان از هزاران سال پیش از قاره‌های آمریکای شمالی و جنوبی آگاه بودند و آنجا را بنام‌های «برشان و گرشان» می‌نامیدند. خونیرس، ایرانویچ یا گنگ دژ در مرکز جهان با آتلانتیس که افلاطون از قول سولون و کاهنان مصر نقل کرده شبیه است. از این سرزمین در میان سرخپوستان و فرهنگهای هند و چین و دیگر فرهنگهای کهن با نامهایی متفاوت اما مشخصاتی یکسان یاد شده است. سرزمینی که به باور بیشتر مردمان باستان مرکز جهان بوده و خرد و دانش از آنجا به اطراف جهان راه یافته است. در نوشته‌های کهن گاه این مکان را به بهشت یا اقلیم هشتم هم مثال می‌زدند. اما امروزه دیگر اثری از این قاره نیست و گویند حدود دوازده هزار سال پیش نابود شده است. رشته کوههای وسیع و بزرگ پیرامونی (البرز) و دریایی که دورادور آنرا فرا گرفته (دریای فراخکرد) از مشخصات عمومي اين سرزمين بوده است. و نیز کوه سر به فلک کشیده قاف یا دیرک به ارتفاع نزدیک 10 کیلومتردر میان این سرزمین جایگیر بوده است. دو رود بزرگ بسیار خروشان از مرکز قاره به چهار جهت و به شکل چلیپا در جریان بوده که این سرزمین را به چهار بخش تقسیم می‌کرده است. این چهار بخش با بخش میانی در پنج بخش به ظاهر چون یک گل نیلوفر یا ناف شکل بوده که در اساطیر به آن اشاره شده است. این سرزمین بنابر متون کهن در مرکز زمین (قطب شمال) قرار داشته که پیوسته در مسیر جریانات قوی آب گرم بوده و از این‌رو در زمان خود هوایی مناسب داشته است. نوبسنده فرشاد فرشید راد تلفن مرکز فروش تهران 88951312
 
مستند نقد و بررسی ترجمه لوح های بابلی مرتبط با الکساندر
      بر آن شدیم که از تاریخ سرزمین خود پاسداری کنیم،  با امکانات کم و بدون پشتیبان.  جای بسی خوش حالیست که هر روز جمعی بدون چشم داشت،  و با علاقه مفرط،  بیاری مان می آیند.  از آقای نوید صلح دوست،  سپاسگزارم که در نهایت حوصله و دقت،  کوشش نمودند تا اینگونه تصویر و فریاد مان را بگوش جهانیان برساند.  پرنیان حامد
توجه:  جهت دیدن یا دانلود روی عکس کلیک کنید

Alexander the great – critique
 
EN: This short video authored by  Parnian  Hamed  is a critique of "translations of Babylonian inscriptions related to the Alexander" done by Bert van der Spek  of Amsterdam Free university and Irving Finkel of British Museum, that were posted on . livius.org  . Parnian  Hamed  questions some of their analysis and interpretations. (video by : Navid Solhdoust)
 
FR : Un bref video de Mme Parnian Hamed (chercheur) qui met sérieusement en cause les traductions des inscriptions Babyloniennes au sujet d'Alexandre le Grand, faites par Bert van der Spek (l'université libre d'Amsterdam) et Irving Finkel ( British Museum) publiées sur le site livius.org . (video by : Navid Solhdoust)
 
 DE : Ein kurzes Video von der Forscherin Parnian Hamed. Es stellt die bisherigen Übersetzungen der babylonischen Inschriften über Alexander den Großen, welche von Bert van der Spek ( Freie Universität Amsterdam) und Irving Finkel ( Britisches Museum) auf livius.org veröffentlicht wurden, ernsthaft in Frage. (video bei  : Navid Solhdoust)
 
Bert van der Spek،  Irving Finkel, livius.org,  Navid Solhdoust, Parnian Hamed, Alexander,  critique
Babylon, livius.org, Alexander, Documentary, Greece, Macedonia, British museum, Legend, History
مستند ارگ، مستند اسکندر، مستند الکساندر، مستند لوحها، مستند پرنیان حامد، مستند نوید صلح دوست.
سبز= جنگل های شمال ایران، سفید= آسمان شفاف مرکز ایران، قرمز= سرخی فجر خلیج فارس
    توجه:  اگر وبلاگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  وبلاگ انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبلاگ و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبلاگم بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ   http://arq.ir

بازی استعماری

      مستند کوتاه زیر از داستان بلند بازی های استعماری برای نابودی تاریخ های کهن است،  استعمار و امپریالیسم از هر تلاش و ترفندی کوتاهی نمی کند،  تا در نهایت بگوید ملت های قاره کهن تاریخ نداشته اند،  و داستان های دیگر از تاریخ بگوید و بنویسد،  و بخورد ملت های ساده شده بدهد.

 

این نوشته در تاریخ جهان ارسال و , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.