تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب

 
تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب
تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا
      متن زیر را بدلیل اهمیت از سایت http://www.iranbeh.ir کپی پیس کردم،  درباره کتاب تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب از جناب دکتر حمید شفیع زاده، یک کتاب خوب و ارزشمند از اولین کاشفان قاره آمریکا است.  از این کتاب در فیسبوک و چند جای اینترنت نوشته ام،  امیدوارم جناب دکتر حمید شفیع زاده،  PDF کتاب خودشان را درست کنند،  و رایگان در اینترنت منتشر نمایند،  تا بیشتر به بخشی از علم در ایران و برای ایرانی خدمت شود.
تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا
متن دکتر حمید شفیع زاده
از کلیه علاقه مندان به تاریخ و تمدن اقوام ایرانی باستان در قاره ی امریکا ی جنوبی و شمالی که مایل به همکاری در ساخت فیلم سینمایی در ژان درام و مستند و ساخت سریال می باشند را دعوت به همکاری می نمایم.  دکتر حمید شفیع زاده
۰۹۳۷۲۰۷۹۶۰۶  و   03117815759
Dr_shafizadeh3@yahoo.com
باتشکر…
بسم الله الرحمن الرحیم
  الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد خاتم النبیین وعلی الائمه المعصومین وعلی جمیع الانبیاء والمرسلین
 
غرض از نوشتن این کتاب اثبات این موضوع می باشد که بعضی از اقوام وتمدنهای قاره های امریکا از ایران نشات گرفته است ودر این قاره اقوامی از مسلمانان وجود داشته اند ودر این راه بیش از ۱۰۰۰ دلیل وسند وعکس ارائه می شود.مردم واقوام مختلفی از جهان پیش از غربی ها پا در سرزمین امریکا گذاشتند،وغربی ها آخرین قومی بودند که به این سرزمین رسیدند،غربی ها تاریخ سرزمین امریکا را آنگونه که خود خواستند ،نوشتند ،نه آنگونه که حقیقت داشته ودارد.
 
حداقل سود خواندن این کتاب دانستن گوشه های از تاریخ امریکا می باشد که به عمد از دید همگان دور نگه داشته می شود. عموم مردم جهان حتی بومیان امریکا از تاریخ خود بی خبرند،وآنچه ازتاریخ می دانند عموماً از فیلم ها وکارتون هایی می باشد که دستگاه رسانه ای غرب به خورد مردم داده است.در این فیلم ها بومیان امریکا را انسان های وحشی وخونریز و ظالم وبی فرهنگ وفهم  نشان میدهند،که فقط کارشان حمله به روستا ها وقطارها ودلیجان های غربی ها می باشد،وغربی های مظلوم فقط از خودشان دفاع می کنند!
 
نوشتن در مورد ارتباط ایران باستان با قاره امریکا بسیار مشکل می باشد ،زیرا حتی یک کتاب  هم در این مورد وجود ندارد،از طرفی تعداد اندک کتابی هم که در مورد حضور دیگر اقوام در امریکا نوشته شده است،حتی یک عدد از آن هم در ایران موجود نمی باشد. 
 
درکل،نوشتن وصحبت کردن در مورد تاریخ جهان بخصوص تاریخ علم وکشف امریکا بسیار سخت می باشد،این نه بخاطر پیچیدگی این موضوع وتناقضات بی حد آن ، بلکه عمده مشکل به خاطر موضوعی است که من به آن بت غرب می گویم،حقیقت این است که غربی ها چندین قرن است که با انواع شگردها وپیچیده ترین روش ها ،خود را به جای معبود وخدای انسان ها جازده وجا انداخته اند.کم نیستند از ملل واقوام با ادیان به ظاهر مختلف ومناسک متفاوت ،که در واقع خدای آنها غرب است. جالب این است که بسیاری از آنها خود از این موضوع بی خبرند.کم نیستند در میان مسلمانان وایرانیان که هر روز ۵بار نماز می خوانند وبه حج می روند وحتی جهاد می کنند،اما خدای آنها غرب است نه خدای واحد حقیقی،حقیقتاً که درک این موضوع بصیرتی مثال زدنی می خواهد.
 
هیچ شهر ومکانی نیست که این فرهنگ درآن حضور نداشته باشد زیرا جایگاه واقعی آن قلوب انسان ها است. این خدا به نژاد وجنس وسن وابسته نیست زیرا ابزار نفوذ آن تولا وتبری است،همان موضوعی که ما از آن غافل شدیم وآنها به معجزه این سنت پی برده وبه نحو احسن ازآن استفاده کردند.این سخن معصوم کلامی حق وپر معنی است که دین چیزی جز تولا وتبری نیست دین چیزی جز آنچه ما دوست داریم نیست. اما ممکن است کسی سوال کند این بحث چه ربطی به موضوع این کتاب دارد .
 
کافی است مطلبی هر چند بی اساس وبی منطق از این پیامبران غرب اعلام شود تا اکثر قریب به اتفاق ما آن مطلب را چون وحی الهی در نظر گرفته وحتی فکر کردن در مورد صحت وسقم آن را گناه نابخشودنی بدانیم.در رگ وپوست ما جا زده اند که هر چه زیبا است وهر چه منطقی است یا از غرب است یا ریشه در آن دارد. وهر آنچه غیر از آن مصدر صادر شود، پوچ وبی ارزش وجای شبهه واما واگر دارد.
 
لذا با این تصور ما ،هرآنچه آنها به انواع زبان ها به ما بگویند، حتی اگر صد ها دلیل بر ابتذال وپستی آن باشد، بسیاری از ما سریعا می پذیریم و وقتی از آنها می پرسیم چرا این کار واین منطق را پذیرفته اید با حالتی که نگاه عاقل اندر سفیه را تداعی می کند با بادی در گلو میگویند: امل،عقب افتاده این مد جدید است که در غرب همه از آن پیروی می کنند.صدها عادت زشت وقبیح چون بد حجابی وبی بند باری تامصرف الکل وهم جنس بازی وصد ها مد لباس احمقانه از این جمله هستند.  شاید بعضی بگویند این عارضه خاص عوام وافراد بی سواد است ،اما حقیقت این است که دانشگاه ها به گونه ای دیگر در مقابل این معبود رکوع وسجده می کنند، این مرض یا در واقع این خدا به دانشمند وسیاست مدار وجوان وپیر رحم نمی کند زیرا در ذات خود بسیار مستبد می باشد،کم نیستند سیاست مدارانی که اوج حکومت اسلامی را رسیدن به مرحله ای می دانند که ژاپن به آن مرحله رسیده است .
 
از طرفی این فرهنگ  جوی درست کرده است که  مردم موضوعات ومفاهیم جدید را  بجزاز  غربیان ،از کس دیگری  نپذیرند ولو صدها دلیل وجود داشته باشد ، ولی اگر همان مطلب را یک دانشمند غربی اظهار کند ،حتی بدون دلیل سریعا پذیرفته می شود. از این جمله است بسیاری از مباحث در حوزه تاریخ وتمدن.
 
غربی ها تاریخ را به گونه ای نوشته اند، که هر چه خوبی وشکوه وعظمت می باشد متعلق به آنهاست ودیگران هر چه دارند از این ۳۰۰سال تاریخ غرب و صدسالی است که یونانیان  به ادعای دروغین آنهاپرچمدار علم بوده اند و صدها تمدن دیگردر طول صد ها قرن غیر از توحش وعقب افتادگی چیزی نداشته اند. حال کسی نیست بپرسد این یونان  محل جغرافیایی آن کجا بوده، این علوم را از کجا آورده است وصدها سوال دیگر. آن ها خوب می دانند که اگر بخواهند ملتی را به زیر بکشند ابتدا بایدفرهنگ آن قوم را بزیر بکشند وبرای اینکه فرهنگ قومی را زیر بکشند تاریخ آن قوم را تحریف می کنند آیا تحریف دین چیزی جز تحریف تاریخ می باشد؟
 
آنها در این راه اقدام به اسطوره سازی می کنند. هر قوم وتاریخی بر دوش اسطورهایش بنا می شود وبا مرگ آن اسطوره ها، مرگ آن تاریخ فرا می رسد .آنها برای تغییروتحریف تاریخ  اقدام به اسطوره سازی می کنند. وکسانی که حتی سواد خواندن ونوشتن نداشته وتنها هنر آنها ددخویی وجنایت می باشد را بعنوان یک قهرمان وکاشف بزرگ جا می زنند.
 
از طرفی گروهی مغرض یا نادان در ایران وجود دارند که هر آنچه در مورد ایران وتاریخ باشکوهش گفته شود را  با ادبیاتی ظاهراً علمی وچند کلمه قلمبه وسلمبه رد می کنند ونویسنده را به تهمت ناسیونالیسم کهنه ایرانی می آزارند و تا آنجا پیش می روند که اشخاصی چون جابربن حیان یا کورش را زائیده ذهن توهم زده ایرانی عقده ای می دانند که چون در قبال تمدن غرب کم آورده است، دست به دامن اینها شده اند.اما همین افراد در برابر غربیان تا کمر خم میشوند ودر تعریف وتمجید از غرب کار را به حد افراط می کشانند.
 
حدود ۲۵۰۰ سال تاریخ مدون داریم که ایرانیان به تمام مناطق جنوب شرق آسیا و دریای چین وژاپن، هم از راه خشکی وهم از راه دریا رفت و آمد داشته اند. ده ها کتاب از دریا نوردان وسیاحان ایرانی در این مورد وجود دارد. صد ها جزیره وبندر در این نواحی نامی ایرانی دارند، ده ها قوم ایرانی هنوز در ژاپن ،چین ،مالزی واندونزی و ….زندگی می کنند، اقوامی چون شبانکاره، سیاک، جاوئی، لر وآینو وآیغور.کلمات فارسی در جنوب شرق آسیا بخصوص در کشتی رانی بالغ بر چند صد عدد می باشد. حروف ربط ودستور زبان آنها در بسیاری از موارد شبیه فارسی می باشد وصدها تشابه  دیگر در آداب ورسوم ولباس وباورهای آنها وجود دارد.از طرفی روح سلحشوری وشجاعت وکشف سرزمین های جدید در روح ایرانی بیداد می کند. ضمناً آنها قادرند کشتی های فوق سبکی بسازند که بسیار سریع  وچابک فاصله  بندر سوماترا تا بندر کانتون چین را ۲۰ روزه بپیمایند ،که در آن زمان یک معجزه بوده است. حال شما بگویید شما ۲ هزار سال در اطراف قاره استرالیا رفت وآمد داشته باشید با این همه علم وامکانات، ولی آن را کشف نکرده باشید،اما یک اروپائی به نام آقای تاسمانی یا آقای جیمز کوک  یا ماتیو فلیندز از آن سر دنیا با کشتی هایی که در مقابل کشتی های ایرانی لگن هم حساب نمی شده آنهم با راهنمای محلی  از آنجا رد می شوند وآنگاه آنها کاشف استرالیا می شوند.
 
حال اگر ده ها دلیل و نقشه ومدرک مستند وعلمی ارائه کنید که ایرانی ها در آن سرزمین قرنها حضور داشته اند، هیچ فایده ندارد . ولی کافی است یک غربی یک ادعای بزرگتر از آن بکند فوری پذیرفته می شود ، پارادوکسی از این بالاتر سراغ دارید.
 
ایرانی ها دوهزار سال زودتر از اروپائیان قاره افریقا را دور زده بودند وقرنها در کنار دماغه امید نیک، امپراطوری شیرازی ها را در زنگ بار ( زنگ به معنی سیاه پوست و بار به معنی ساحل وبندر)وموزامبیک(موسی بیک از سران سلسله امپراطوری شیرازی ها در جنوب شرق افریقا) تشکیل داده بودند که به گفته تاریخ نگاران غربی، از نظر علم وتمدن، قرن ها از اروپائیان وحشی که به این منطقه هجوم آورده ودست به وحشتناکترین کشتارها زدند، پیشرفته وجلوتر بودند وچنان تمدن صلح جوئی تشکیل داده بودند که تمام اقوام در صلح وآرامش زندگی می کردند وعملاًچیزی بنام ارتش نداشتند وهیچ گاه دست به تجارت برده نزدند.اما  اروپائیان هنوز پایشان به آنجا نرسیده،میلیو نها برده به اسارت گرفته که بیش از نیمی از آنها در راه تلف شدند .
 
ایرانیان  پی به اهمیت حفر کانال سوئز برده وآن را حفر کردند وپا در سرزمین امریکا هم از طریق شرق وهم از طریق غرب گذاشتند،و در آنجا امپراطوری های عظیمی چون  مایاها،آزتک ها واینکا ها را بوجود آوردند اما در تاریخ در مورداین مطالب چیزی  نمی نویسند. در ایران کسی نیست که مارکوپلو وکریستف کلمب را نشناسد اما آیا کسی حاج سید محمودشمس را که ۱۰۰سال زودتر از کلمب پا در امریکا گذاشت، می شناسد؟ آیا کسی ابن بطوطه و کیقباد جهانگرد را می شناسد؟ ایرانی ها حداقل دو هزار سال زودتر از غربی ها به کشف مناطق دنیا اقدام کرده اند ولی متاسفانه غربیها  همه را به نام خود مصادره کردند وپس از آن تقریباً تمام اسناد ومدارک را از بین بردند وحتی برای این کار دست به انهدام وقتل عام های گسترده زدند تا حدی که سرزمین های بزرگتراز وسعت ایران واقعاً خالی از انسان شد، ازجمله نسل کشی اقوام کارائیب که در بخش های بعدی تا حدودی در این مورد نوشته ام.
 
اما بعد،سال های متمادی می باشد ،شاید از اوایل سال هایی که دانشجوی رشته پزشکی شدم با خواندن کتاب "فرهنگ اسلام در اروپا "نوشته خانم دکتر زیگرید هونکه،علاقمند موضوع تاریخ وفرهنگ وتمدن شدم، بارها آرزو کردم که ای کاش در رشته باستانشناسی یا تاریخ تحصیل می کردم اما دیگر دیر شده بود (اگر چه کتابهای بسیاری در مورد باستانشناسی خواندم) این علاقه موجب شد تا حدامکان از رشته پزشکی دور شوم تا اینکه در این اواخر به کلی این رشته را کنار گذاشته ووقت خودم را صرف مطالعه وتحقیق در زمینه تاریخ وتمدن اقوام وملل بخصوص آثار وشواهد حضور اقوام ایرانی در سرتاسر جهان کرده ام.
 
در این گیر ودار،گاها به مطلبی بر می خوردم که نشان از حضور ایرانیان باستان در قاره امریکا داشت لذا سالهای اخیر را صرف مطالعه اقوام بومی امریکا کردم وهر چه پیش رفتم به شواهد وآثاربیشتری بر خوردم و به این یقین رسیدم که بسیاری از اقوام بومی قاره امریکا اصلاً ایرانی می باشند.شاید حدود یک میلیون عکس از آثار تمدن قاره امریکا را بررسی کردم وهزاران مطلب در مورد آنها به زبانهای مختلف را مطالعه کردم، بارها خواستم که دانسته ها وکشفیات خود را که از بررسی عکسها و مطالب وتطبیق آنها با ایران باستان بود به چاپ برسانم ولی هر بار موضوع ومطلب جدید پیدا می شد که باید در آن غور میکردم لذا چاپ این کتاب سالها به تاخیر افتاد.
 
از آن جائیکه صحبت در مورد آثار وشواهد حضور ایرانیان در قاره امریکا چندین جلد قطورکتاب نیاز دارد واز طرفی ترجمه ونوشتن وتدوین هزاران عکس ومطلب شاید سالیان دراز طول بکشد ، لذا صلاح ومصلحت دیدم که کلیات مطالب را به شکل مختصر در این کتاب به چاپ برسانم. کتاب حاضر در واقع بیشتر مقدمه ای کوتاه  بردیگر کتابهایی می باشد که اگر عمری بود وتوفیقی، خواهم نوشت. لذا کوتاهی  ونواقص کتاب را بر من ببخشایید زیرا متاسفانه در این راه تنها می باشم ،واگر چه  درد دل بسیار از رنجها وکمبود وبی تفاوتی وعدم درک وحتی تمسخر در این راه کشیده ام، اما از کسی دل گیر نیستم زیرا به آنها حق می دهم ،جمیع مردم پیرو آنچه می دانند می باشند نه آنچه  واقعیت دارد، لذا از کلیه کسانی که علاقه مندند در این راه قدمی بر دارند  امید یاری دارم .
 
در این کتاب ابتدا با استناد به مدارک وحقایق مختلف،این حقیقت ثابت می شود که غربی ها تا اواخر قرن ۱۸ م  قادر به ترسیم نقشه نبوده ونقشه های آنها کپی از نقشه های ایرانیان ومسلمانان بوده است. سپس نمونه هایی از نقشه های قاره امریکا پیش از کلمب مورد بحث ونمایش قرار داده می شود که عموماً متعلق به ایرانیان می باشد پس از آن مشترکات فرهنگی،مذهبی وهنری وقومی مورد بحث قرار می گیرد وپس از آن از اقوام بومی امریکا صحبت می شود، که بسیار شبیه اقوام ایرانی می باشند. مطالب این کتاب بصورت روان وساده نوشته شده است زیرا گروه هدف این کتاب تمام مردم ایران با هر سطح سواد ودانش می باشد. همچنین سعی کردم در حد امکان مطالب مختصر و مفید نوشته شود. در این کتاب از تصاویر بسیار استفاده کرده ام ،که شنیدن کی بود مانند دیدن. در مقابل هر عکسی از تمدن امریکایی عکسی تقریباً مشابه آن از ایران گذاشته ام واین کار بسیار سخت وهزینه بر و وقت گیر بود برای نمونه شما از اینترنت یک عکس از هر تمدنی خواستید بگیرید ومشابه آن را در ایران پیدا کنید،حال تصور کنید بیش از ۷۰۰ عکس در این کتاب به کار رفته است.
 
نکته ای که در همین مقدمه باید به آن اشاره کنم،سوالی می باشد که هم از طرف بومیان امریکا وهم از طرف بعضی از هم وطنان ،بسیارمطرح می شود. این سوال این است که اگر سرخپوستان امریکا، ایرانی هستند پس چرا چهره وقیافه آنها با ما متفاوت می باشد ومثلاً می گویند آنها شبیه مغول ها یا افغانی ها هستند.جواب این است که:اول اینکه من نمی گویم تمام قبایل واقوام بومی امریکا ایرانی هستند. بلکه این اقوام از چین وهند و جزایر پلونزی و دیگر ملل هم هستند وفقط بعضی از آنها ایرانی می باشند.
 
دوم اینکه باید توجه کنید منظور من از ایران ،ایران باستان می باشد که از هند و شمال شرقی کشور چین تا ترکیه امروز را شامل می شده. و اگر توجه کرده باشید اقوام شمالی ایران از جمله تاجیک ها و ترکمن ها کم وبیش شبیه نژاد زرد می باشند اگرچه دیگر به سختی می توان نژاد خالص پیدا کرد.
 
سوم اینکه ایرانیان هرگز نژاد پرست نبوده و کسی را به بردگی نگرفته اند.وهمیشه به تمام اقوام میهن خود فرصت رشد وشکوفایی می داده اند، مجسمه هایی از پادشاهان ساسانی وجود دارد که چهره آنها شبیه نژاد زرد می باشد.ایران از معدود کشور های جهان می باشد که از تنوع نژادی بالایی برخوردار است.
 
چهارم اینکه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، سران بعضی از اقوام امریکا ازجمله سران اینکا ومایا ها وآزتک ها همه قیافه ای ایرانی داشته اند وآنها با یاری واتحاد دیگر اقوام حاضر در امریکا، توانستند امپراطوریهای بزرگی چون اینکا ها وآزتک ها ومایا ها را پایه گذاری کنند. اگر به  ده ها عکس از سران وپادشاهان اینکا که در صفحات بعدی قرار داده ام توجه کنید، خود به این نتیجه خواهید رسید.
 
از طرفی در امریکای شمالی ودر مکزیک ودر کلمبیا وگواتمالا شما اقوامی را می بینید که کاملاً شبیه ایرانی ها می باشند واصلاً شبیه نژاد زرد نمی باشند. برای نمونه به عکس های اقوام مکزیک وپوئبلو وماندان وکاوشکار توجه کنید.
 
فهرست مطالب موجود در این کتاب
 
مقدمه ……………………………………………………………………………………۱۳
داستان کشف قاره آمریکا از زبان غربی ها  …………………………………………20
کریستف کلمب در لباس عربی. .. ……………………………………………………..۲۳
تحریف تاریخ……………………………………………………………………………۲۶
داستان حقیقی کریستف کلمب …………………………………………………………۲۷
یک کشیش راز کریستف کلمب را افشا می کند. ……………………………………….۲۹
آیا غربی ها از نظرعلمی و امکانات قادر به کشف امریکا بود ه ان……………………۳۱
هانری دریانورد…………………………………………………………………………..۳۱
گزارش فلیکس فابر از کشتی رانی غربی ها در مدیترانه پس از هانری………………..۴۰
اروپائیان تا سال ۱۴۸۵م قادر به دریانوردی نبوده اند بلکه فقط ساحل پیمایی می کرده اند………..۴۲
ایرانیان استاد جهانیان در علوم دریانوردی………………………………………………….۴۸
موارد لازم برای نقشه کشی و کشتی رانی در دریا…………………………………………..۵۵
پرواز کردن یک خوک در آسمان………………………………………………………….۵۶
این همه نقشه دقیق از کجا آمده است……………………………………………………۵۸
ساعت آونگ دار دقیق، ساخت مسلمانان در قرن ۱۲میلادی درهندوراس…………………۵۹
نقشه مارتین والد سیمولر…………………………………………………………………۶۱
اژدهای وارنه یا سود امریکا……………………………………………………………..۶۴
نقشه محمد بن موسی خوارزمی از امریکا…………………………………………………….۶۵
ابوالعباس  محمد الفرغانی زمینه ساز حرکت کلمب به امریکا…………………………………۶۷
آیا خواجه نصیر طوسی از سرزمین امریکا خبر داشته است…………………………………۶۶
ابوالثناء اصفهانی وکشف قاره امریکا……………………………………………………۶۷
ابو ریحان بیرونی وسرزمین امریکا………………………………………………………….۶۸
ابوریحان بیرونی انسان یا حیوان نادان واحمق ومضحک وخر…………………………….۶۸
علت وجود سود امریکا از کجا ریشه گرفته……………………………………………………..۶۹
مسلمانان اساتید غربی ها در دریانوردی وکشتی سازی………………………………………۷۱
امریسی وسپوچی………………………………………………………………………………۷۱
حماقت و شیادی غربی ها در نقشه ها ی قرن ۱۶ و۱۷ میلادی…………………………….۷۲
وقتی استرالیا قطب جنوب می شود……………………………………………………………..۷۶
اولین نقشه سرزمین امریکا از مسعودی۹۵۷میلادی………………………………………..۷۹
مهر مسلمانان بر روی نقشه اسپانیایی…………………………………………………………۸۱
نقشه ای غربی که در آن نقشه کش  اعراب معرفی شده اند………………………………….۸۱
نقشه امریکا متعلق به حمدالله مستوفی…………………………………………………………۸۴
نقشه امریکا متعلق به حاج سید محمود شمس……………………………………………………۸۵
نقشه امریکا متعلق به زکریای قزوینی قرن ۱۳م…………………………………………………۸۸
نقشه حاج پیر رئیسی سال۱۵۱۳م……………………………………………………………….۸۹
نقشه حاجی احمد و علی مکار رئیسی از جهان وامریکا………………………………………….۹۳
نقشه امریکا از حمدالله فارسی مستوفی ۱۳۲۹م………………………………………………..۹۵
خلیج هودسن یا کاسپین(دریای خزر) ………………………………………………………..۹۷
کشور امریکا را یک مسلمان به نام مصطفی زموری کشف می کند…………………………۹۸
نقشه همراه کریستف کلمب…………………………………………………………………..۱۰۰
نقشه ای  متعلق به قرن ۱۶م ازمسلمانان که با نمونه ماهواره ای برابری می کند…………..۱۰۲
نصف النهار مبدا تا سال۱۸۵۱م از ایرا ن (اصفهان)می گذشت……………………………..۱۰۴
آیاسرخپوست ها تمدنی نداشتند؟ ………………………………………………………………..۱۰۹
شهر عطر وگل وآب نما………………………………………………………………………..۱۰۹
به چه دلیل شهر های زیبا وبا شکوه سرخپوستان منهدم شد…………………………………۱۱۳
غربی ها در سالهای اول ورود به امریکا بوسیله سرخپوستان از مرگ نجات یافتند…………..۱۱۵
قوم های مایا و آزتک و بخصوص اینکا، در بدو ورود غربیها به امریکا، از نظر پیشرفت علمی تا اوایل قرن بیستم با اروپا برابری می کرده اند……………………………………………………………..۱۱۷
سرخپوستان یا بنی حمراء یا فنیقی…………………………………………………………..۱۱۸
حضرت امام علی (ع)وسرخپوستان ایرانی………………………………………………………۱۲۰
ایلامیان ………………………………………………………………………………………….۱۲۱
نامه معاویه بن ابی سفیان به خلیفه دوم در مورد مهارت ایرانیان در کشتی رانی وکشتی سازی……۱۲۱
نقشه فنیقی ها از سرزمین امریکا وجهان………………………………………………………………۱۲۴
نظرحضرت امام خمینی(ره) در مورد ایران ولبنان…………………………………………………….۱۲۸
به چه علت دریای سرخ،دریای سرخ نامیده شد؟………………………………………………………..۱۳۰
چرا اعراب ایرانیان را سرخپوست می نامیدند؟……………………………………………………….۱۳۱
دریای پارس یا دریایی سرخ رنگ یا دریایی اریتره……………………………………………………..۱۳۶
ایرانیان باستان با کلاه پر دار………………………………………………………………………۱۳۹
علامت دادن با دود وآتش………………………………………………………………………………۱۴۲
نام کشورهای آمریکا ……………………………………………………………………………….۱۴۳
ریچارد امریکا ……………………………………………………………………………………..۱۴۴
سرزمین امریکا قبل از غربی ها هم ،همین نام را داشته است………………………………………۱۴۵
آمریکا یا مارکان نام دشتی درایران………………………………………………………………….۱۴۶
شوالیه های معبد بیت المقدس وسرزمین مارکان……………………………………………………..۱۴۸
رودخانه مارکان یا آمازون……………………………………………………………………………..۱۴۹
 
نام کشور پرو از نام ایرانی پررود گرفته شده  است ………………………………………………۱۵۱
حضور مسلمان در برزیل در اسناد انگلیسی…………………………………………………………۱۶۰
برزیل یا سرزمین بره سیاه……………………………………………………………………….۱۵۴
آمازون …………………………………………………………………………………….۱۶۱
ناحیه داریان(داریوش) یا پاناما ………………………………………………………………۱۶۵
گواناهانی (اخوان هانی)…………………………………………………………………………….۱۶۷
جزیره گودالوپ………………………………………………………………………………….۱۷۰
مکزیک یا ماه کو…………………………………………………………………………………۱۷۴
شهر گودال خار در مکزیک………………………………………………………………………….۱۷۷
شهرکوه تپه در مکزیک……………………………………………………………………………۱۷۶
وجود مسجد در شهر تنوچیتیتلان در مکزیک………………………………………………………..۱۸۱
شهر بتسدا با منارهای بلند مساجدش در مکزیک……………………………………………………۱۸۵
مسجدی با طرح  کاشی ایرانی در مکزیک…………………………………………………………..۱۸۶
این جا ایران است یا امریکا…………………………………………………………………………..۱۸۸
زنان ایرانی در مکزیک وجنوب امریکا در ایالت مکزیکوسیتی…………………………………….۱۹۰
اقوام سرخپوست کانادا و امریکا…………………………………………………………………….۱۹۱
سفر یک مازندرانی به امریکا قبل از کریستف کلمب……………………………………………….۱۹۵
شهر مدینه در امریکا………………………………………………………………………………..۱۹۶
کلمات فارسی وعربی در زبان سرخپوستان…………………………………………………….۱۹۹
مدرکی مهم از حضور ایرانیان در کشور امریکا وکانادا…………………………………………..۲۰۰
قوم سرخپوست ایراکو "Iroqu"…………………………………………………….202
سرخپوستانی که نماز می خواندند…………………………………………………………………۲۰۶
آبشار  نیا گرا یا آبشار نیایشگر نامی از قوم ایراکو………………………………………………۲۱۸
قوم چروکی یا شاروکی یا شاروخیCherokee""………………………………………………..222
قوم دلاورDelaware""……………………………………………………………….227
قوم سرخپوست شاونی Shawnee""…………………………………………………233
قوم سرخپوست  ماهی کان یا ماهی خان mahican""……………………………………..237
قوم میک ماک  Micmac""………………………………………………………………..239
قوم  سرخپوست ملا سیدMalaseet""………………………………………………………..242
قوم سوک(خوشه گندم) ………………………………………………………………………۲۴۴
قوم ماندان………………………………………………………………………………….۲۴۷
انیشیناآب Anishinaabe""…………………………………………………………259
قوم سرخپوست سمینول "Seminol"…………………………………………………..264
قوم ملاجان یا ملان جان ""Melungeon  …………………………………………..272
اقوام پوئبلو یا روستائیان ایرانی در قاره امریکا………………………………………۲۷۳
سکه های ایرانی در امریکا………………………………………………………..۲۸۸
خط فارسی درکشور السالوادور در امریکای مرک…………………………………..۲۹۰
آموزش خط نسخ در صحرای نوادا در کشور امریکا……………………………………۲۹۱
پایه شمعدان ایرانی در امریکا………………………………………………………..۲۹۵
برج نیوپورت در رودآیلند یاآتشکده ایرانی در امری…………………………………..۲۹۶
کوبا یا کعبه ………………………………………………………………………..۲۹۷
سرزمین فوگو  یا آتش…………………………………………………………………۳۰۰
شهر شوش در برزیل……………………………………………………………….۳۰۱
نام های ایرانی در قاره امریکا…………………………………………………………….۳۰۲
رودخانه کارون،تیگره ودلاور در امریکا……………………………………………………..۳۰۳
نمادهای ایران باستان در تمدنهای بومی قاره امریک………………………………………۳۰۵
ژست شاهی …………………………………………………………………………………۳۰۵
چلیپا یا صلیب شکسته……………………………………………………………………..۳۰۷
صلیب……………………………………………………………………………………….۳۱۸
عقاب ایلامی…………………………………………………………………………………۳۲۲
عقاب دو سر………………………………………………………………………………۳۲۸
فروهر…………………………………………………………………………………………..۳۳۴
اسباب بازهای هم شکل………………………………………………………………….۳۳۸
الهه باروری………………………………………………………………………………….۳۳۹
سرهای او لمک…………………………………………………………………………………۳۴۰
تبر………………………………………………………………………………………….۳۴۱
پیکره های تولتک………………………………………………………………………………….۳۴۳
نشان ماه و ستاره…………………………………………………………………………………….۳۴۴
ضحاک………………………………………………………………………………………..۳۴۵
تخت دو سر………………………………………………………………………………..۳۴۶
پیکره سرهای پارتی……………………………………………………………………………۳۴۸
براق…………………………………………………………………………………………….۳۴۹
آپکال لو…………………………………………………………………………………..۳۵۱
سرستونهای دوسر تخت جمشید در مکزیک……………………………………………۳۵۴
گوی های(کره)یکسان در ایران وقاره امریکا…………………………………………۳۵۵
شکل های یکسان ………………………………………………………………………….۳۵۶
ستونهای پارتی یا توتم های پارتی ………………………………………………….۳۵۷
انزو یا شیراژدها……………………………………………………………………..۳۵۸
گردونه سه پر…………………………………………………………………………..۳۶۱
کوکولکان……………………………………………………………………………۳۶۲
سر اژدهای پر دار……………………………………………………………………….۳۶۳
مجسمه خالدار ……………………………………………………………………………..۳۶۴
مار پرنده………………………………………………………………………………..۳۶۳
مرد بالدار نیزه به دست……………………………………………………………………۳۶۶
جنگجوی مارکش…………………………………………………………………………..۳۶۷
عصای مار نشان………………………………………………………………………..۳۶۸
گل مار………………………………………………………………………………….۳۷۰
تقویم های نجومی…………………………………………………………………………۳۷۲
دلیل قطعی بر ایرانی بودن اینکا ها……………………………………………………۳۷۲
طرح بازار پرسا شیلی با نقوش معماری اسلامی ایرانی……………………………۳۷۴
کلاه حیوان نشان…………………………………………………………………….۳۷۶
درخت ژنتیک……………………………………………………………………………….۳۷۸
گیلگمش……………………………………………………………………………….۳۷۹
گردنبندهای قلوه ای شکل(لوبیا شکل)……………………………………………….۳۸۰
استفاده از بازوبند وخالکوبی بدن در پهلوانان ایران وسرخپوستان امریکا…………..۳۸۲
استفاده ازسینه بند های چوبی در بعضی از سرخپوستان و بعضی از اقوام ایرانی………۳۸۵
گوسفند پرسا یا گوسفند فارسی یا بره سیاه……………………………………… ۳۸۶
ماکیان یکسان و گیاه ذرت………………………………………………………….۳۸۷
صورتک خشمگین(ضحاک)…………………………………………………………..۳۸۹
قایق های حصیری…………………………………………………………….۳۹۰
نماد شکار شیر با خنجر……………………………………………………………۳۹۳
شباهت معماری شوش ایران ومایا ها……………………………………………………۳۹۴
موسیقی………………………………………………………………………..۳۹۵
صنایع دستی ……………………………………………………………………۳۹۹
ننو………………………………………………………………………………….۴۰۱
الهه تاریکی(شیطان) …………………………………………………………………۴۰۳
قنداق کردن………………………………………………………………………..۴۰۴
صورتک یا ماسک……………………………………………………………………….۴۰۵
مومیایی کردن اجساد……………………………………………………………..۴۰۶
روش های خاکسپاری…………………………………………………………..۴۰۸
روش خا کسپاری در خمره  ………………………………………………………….409
مقبره های سنگی ………………………………………………………………….۴۱۲
دفن در دخمه …………………………………………………………………..۴۱۴
تشکیلات نظامی…………………………………………………………………….۴۱۵
اسطوره ها و افسانه ها…………………………………………………………………۴۱۶
خط میخی در امریکا……………………………………………………………۴۱۸
دلیلی قطعی بر ایرانی بودن اینکا ها……………………………………………..۴۱۹
ترکیب آلیاژی یکسان دراتصالات فلزی سنگ های مناطق تخت جمشید و کشوربولیوی ….۴۲۱
آیا در ایران آثاری از امریکا پیش از حضور اروپائیان وجود دارد……………………….۴۲۲
اینکا ها با انواع دایناسور ها آشنا بوده اند……………………………………………….۴۲۵
انقراض دایناسورها بوسیله غربی ها……………………………………………………….۴۳۰
شرح بعضی از انواع دایناسور ها ،در کتب کسانی که در سالهای اولیه اشغال امریکا  از آنجابازدید کرده اند….۴۳۲
آیا سیمرغ پرنده اسطوره ای ایران وجود خارجی داشته است؟………………………..۴۳۳
برج یا هرم یا پرامید یا زیگورات………………………………………………………….۴۴۰
سفیر………………………………………………………………………………..۴۴۷
وجود قنات در دشت های خشک امریکای جنوبی………………………………………….۴۴۸
استفاده از علامت پنجه یا خمسه…………………………………………………………..۴۴۹
تشابه در ساخت خانه،کپر،کلبه،آلاچیق وچادر……………………………………………..۴۵۰
پوشاک……………………………………………………………………………………..۴۵۳
قالی وگلیم…………………………………………………………………………………۴۵۶
اسناد چینی در مورد حضور ایرانیان ومسلمانان در امریکا………………………….۴۶۰
مدرکی بسیار مهم که نشان می دهد ایرانیان باستان در امریکا حضور داشته اند……….۴۶۳
ایرانیان پایه گذار ورزش های رزمی چون گونگ فو و کاراته  می با………………۴۶۵
 
پدرکارلوس کرسپی و مدارک حضور ایرانیان در قاره امریکا……………………….۴۶۶
اقوام ایرانی که در قاره امریکا زندگی می کنند………………………………….۴۷۰
قوم آر یوکو یا آریاکو وکو گی یا کوهی  ………………………………………..470
قوم کنا در پاناما وبندر کناوه ایران ………………………………………………..۴۷۹
قوم موپاچه……………………………………………………………………..۴۸۶
قوم اینکا……………………………………………………………………………..۴۹۸
سنگ های ایکا وعلوم پیشرفته اینکاها……………………………………………..۵۰۶
از سپاهان تا اسپانیا…………………………………………………………………۵۰۸
ناحیه ایرانی عبد کاس(فاطیما )در پرتقال……………………………………………۵۱۳
شاتل ایرانی  …………………………………………………………………..514
کتاب تورات وساخت سفینه فضایی بوسیله ایرانیان……………………………….۵۱۸
کایت وچتر نجات وسایلی که ایرانیان ساخته اند………………………………………۵۲۰
دستگاه حفاری عظیم……………………………………………………………….۵۲۱
ایرانیان باستان با تکنولوژی برق وباطری و ژراناتور ولامپ آشنا بوده اند………….۵۲۲
فرمول پلی سیلیکونها(نیمه هادیها) در ایران باستان……………………………………….۵۲۳
مهره های شطرنج در میان قوم اینکا…………………………………………………۵۴۱
آیا ابن سینا به گنجینه علوم باستانی ایرانیان دسترسی داشته است……………………..۵۴۲
آیا اینکا ها موحد و زرتشتی بوده اند…………………………………………..۵۴۴
اینکاها همانند، ایرانیان دو روز اعتدالین را جشن می گیرند……………………..۵۵۵
دلیلی قطعی بر ایرانی بودن اینکا ها ………………………………………..۵۵۶
مراسم قاشق زنی در موقع ماه گرفتگی……………………………………….۵۵۸
شهر کوزکو در پرو نامی ایرانی با معماری ایرانی………………………………….۵۶۱
راه شاهی در ایران وپرو………………………………………………………….۵۶۳
روش حکومت مشابه در ایران باستان وقوم اینکا…………………………………….۵۶۶
معبد تیاوانکو یا پرسپولیس دیگری در بولیوی……………………………………..۵۶۷
اقوامی از مکزیک که شبیه اقوام ایرانی زندگی می کنند……………………………….۵۶۹
قوم هوی چول  یا ویراریتاری  …………………………………………………………..570
قوم راراموری یا تراحمارا…………………………………………………………….۵۷۲
قوم گوآجیرا………………………………………………………………………………۵۷۵
 
اقوام جنوب آمریکای جنوبی،کاوشکار،سلکنام،ثریا،یمنی…………………………۵۷۸
ایرانیان باستان به چه طریق و در چه زمان پا در سرزمین امریکا گذاشتند………….۵۸۹
ایرادی که بعضی در مورد بازگویی جنایت غربی ها می گیرند……………………….۵۹۳
چه کسی آدمخوار است؟…………………………………………………۵۹۴
اوج جنایت در حق بومیان امریکا……………………………………………………….۵۹۹
کاخ های اروپا بر پیکر له شده بومیان امریکا بنا شده است……………………………….۶۱۸
معرفی مهم ترین اقوام بومی امریکا……………………………………………………..۶۲۰
 
    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ ایران   http://arq.ir

9 نظر در “تاریخ حضور مسلمانان و ایرانیان در قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب

 1. این جنایت کار ها حتی دایناسور ها رو هم منقرض کردن حرام زاده های کثیف ، راوید عزیز لطفا صحبت دکتر ذو درباره هولوکاست دایناسور ها رو هم بنویسید

  • درود، بررسی تاریخ متفاوت از سیاست امروز است. ایرانیها در آمریکای جنوبی هستند، و قدرت داشتن یا نداشتن آنها در امروز ربطی به تاریخ ندارد.

 2. سلام آقای راوید عزیز 
  میخواستم بپرسم ایراتیان همانطور که در کتاب آقای شفیع زاده اشاره شده که با کشورها شرق آسیا و جنوب شرقی و خاورمیانه تبادل و داد و ستد و مهاجرت داشتند و به نوعی حیاط خلوت ایرانیان بوده، آیا تمام این مصادیق داد و ستد و تجارت و رفت و آمد آزاد ایراتیان با کشور های قاره استرالیا و آمریکا هم وحود داشته یا فقط مختص شرق آسیا بوده؟ 
  باتشکر

 3. جناب برهان درود بر شما ……… هم وطن گرامی مگر شما خودت……

  انوش راوید: این کامنت به لینک زیر انتقال داده شد لطف نمایید در آنجا مطالعه کنید

  http://arq.ir/1401

 4. سلام، شما یک ایرانی به شدت ناسیونالیست هستید، برای ……

  انوش راوید: این کامنت به لینک زیر انتقال داده شد لطف نمایید در آنجا مطالعه کنید

  http://arq.ir/1401

  • درود، لطف کنید بنویسید منظور شما چه کسی و چیست؟ در این وبلاگ دائم سفارش به پژوهش شده، و همیشه خواسته می شود، زود باور در تاریخ و مسائل مختلف نباشید، و تا می توانید تخصصی و تخصصی تر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
وبلاگ-کد جستجوی گوگل