Skip to main content
نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری برای عقب نیافتادن از کشورهای دیگر بویژه همسایه است.  نه به طرح هادی روستایی با این شرایط موجود را بدقت پژوهش و اندیشه کنیم.  با گشتی در اینترنت متوجه شدم کلی دادگاه و پاسگاه مشغول رسیدگی به شکایات طرح هادی و خلافهای مربوطه هستند،  وقتها و ارزشهایی که با قانونی شدن درست برطرف میشود.  قانونی شدن درست یعنی بررسی دقیق علمی روزانه طرحهای بزرگ ملی و میهنی.

نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری

نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری
تصویر نه به طرح هادی روستایی،  عکس شماره 3805.
 این برگه بشماره 1510 پیوست لینک زیر است:
نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری
لوگو تاریخمند و اندیشه ورز شویم،  عکس شماره 1607.
نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری

پویش درخواست بازنگری در طرح هادی روستایی

این پویش را در اینترنت یافتم
پویش درخواست بازنگری در طرح هادی روستایی
#نه_به_طرح_هادی_روستایی
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
با سلام،  احتراماً به استحضار میرساند با توجه به افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در استان گیلان در بافت روستایی و به دلیل فقر و بیکاری و مشکلات کشاورزان و دامپروران و عدم حمایت مکفی از این صنف زحمتکش،  که به دلیل مشکلات مالی بعضاً مجبور به فروش زمینهای خود به غیر بومیان شده‌اند،  حال یکی از طرح هایی که به منظور بهبود وضعیت روستاها سال‌هاست بر پیکره این قشر آسیب‌پذیر سایه افکنده اما چیزی عاید آنها نشده طرح هادی است.  با اهداف:
۱- ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی اقتصادی-اجتماعی.
۲- تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی.
۳- هدایت وضعیت فیزیکی روستا.
۴- ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی.
شاید این طرح شامل رونقی شده باشد،  اما این رونق به نفع ساکنین و بومیان نبوده است.  این طرح باعث سرعت بخشیدن به تغییر کاربری زمینهای مزروعی و باغی و احداث آپارتمان و ویلاهای اعیانی‌نشین و مرفهین بی درد گردیده است.  در این طرح بعضی از دهیاران همسو با غیر بومیان جهت منفعت ‌طلبی با آنها همگام میشوند،  زمینی را خریداری کرده،  تغییر کاربری میدهند و با ویلا سازیهای بیشمار سود کلان میکنند.
این پیامد ناگوار به مرور زمان باعث تغییر بافت روستایی،  فرهنگ و هویت منطقه خواهد شد.  لذا خواهشمند است دستور لغو یا تغییر طرح هادی جهت حفظ میراث منابع طبیعی این مرز و بوم را صادر فرمایید.  مراتب جهت هرگونه اقدام مقتضی ایفاد میگردد.
شروع کارزار:  ٠٣ اسفند ١٣٩٩   پایان کارزار:  ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٠
از طرف:  عموم مردم.
هشتگ رسمی:  #نه_به_طرح_هادی_روستایی,  نویسنده:  حمید امانی.
لینک کارزار:   https://www.karzar.net/villages
زمان این کارزار به پایان رسیده است.
نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری
      شاید این طرح شامل رونقی شده باشد،  اما این رونق به نفع ساکنین و بومیان نبوده است.  این طرح باعث سرعت بخشیدن به تغییر کاربری زمینهای مزروعی و باغی و احداث آپارتمان و ویلاهای اعیانی‌نشین و مرفهین بی درد گردیده است.  در این طرح بعضی از دهیاران همسو با غیر بومیان جهت منفعت ‌طلبی با آنها همگام میشوند،  زمینی را خریداری کرده،  تغییر کاربری میدهند و با ویلا سازیهای بیشمار سود کلان میکنند.  این پیامد ناگوار به مرور زمان باعث تغییر بافت روستایی،  فرهنگ و هویت منطقه خواهد شد.

کلیک کنید:  گالری عکسهای طرح هادی روستایی

   انوش راوید:  این کارزار بدلیل نداشتن آگهی های پشتیبانی،  نتوانست بدیده مردم برسد،  حتی من در مدت زمان مورد نظر از وجود آن بی اطلاع بودم،  اگر میدانستم در وبسایت ارگ ایران منتشر میکردم،  تا امضاهای زیادی بگیرد.
      کهن ترین آثار اندیشه و تمدن جهان در جغرافیایی تاریخی ایران زمین یافت شده است. اساس فلسفه اندیشه ایران زمین تاریخی در طول تاریخ شکل گرفته و بنا شده،  در آثار تاریخی بخوبی قابل بررسی است.  فلسفه اندیشه ایران زمین تاریخی و اساسنامه و مرامنامه فكری تاریخی ایرانی،  ریشه در عمق تاریخ و در پیدایش اولین تمدنهای شهر نشینی و یاری رسانی و نویسایی دارد.  در تاریخ نویسی استعماری با قدرت تمام سعی در بی اهمیت کردن اندیشه تاریخی ایرانی میکنند،  فلسفه اندیشه ایران زمین تاریخی را در اندیشکده ایرانزمین تارنمای ارگ ایران پیگیری کنید.
نه به طرح هادی روستایی یک هوشیاری کشوری برای عقب نیافتادن از کشورهای دیگر بویژه همسایه است
#طرح_هادی_روستایی فرار سرمایه گذاری در روستاهای ایران را دارد،  وقتی ادارات مربوطه برای سند و تغییر کاربری درصد بسیار بالایی از قیمت روز را میخواهند،  خود بخود سرمایه بکشورهایی میرود،  که مشکلات اداری و سرمایه گذاری مانند طرح هادی روستایی نداشته باشند. در نشریات ایران پر است از خبرهایی درباره فرار سرمایه از ایران.
……………
   برچسبها:  طرح هادی روستایی, هوشیاری کشوری, حمید امانی, درخواست بازنگری, طرح کارزار, نه به طرح هادی روستایی.
   هشتگها:  #نه_به_طرح_هادی_روستایی.
…………
……

مستندهای مربوط

مستندهای بیشتر را در آپارات و نماشا لینک آن در ستون کناری ارگ ایران
سخن و تقاضای مهم و ملی بانوی باشنده روستای جل غربی از مجلس و دولت  http://arq.ir/699
* * * * * * * * * *
……………………….
    توجه 1:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین عکسها و مطالب ارگ ایران را بیابید.
   توجه 2:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجوهای ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه 3:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند.
   ــ  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید.
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها،  در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x