وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز

وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت را باید بخوبی بدانیم،  بویژه علاقمندان به گردشهای علمی طبیعی و تاریخی برای کشف تازهها.  کشفهای تازه یک اصل روحیه و وجودی انسان است،  علاقه به یافتن نقاط جدید در همه آدمها هست،  بهتر است از ابتدای زندگی آنرا شناخت،  و ابزارهای نرم و سخت لازم را بدست آورد.
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
تصویر از امکانات یک سفر،  عکس شماره 4219.
 این برگه بشماره 1449 پیوست لینک زیر است:
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
لوگو درک و عشق به طبیعت آینده بشر را تضمین میکند،  عکس شماره 1528.
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
      قبل از سفر در طبیعت طرح و برنامه و دلیل سفر را کامل بررسی و تدوین کنید،  و سعی نمایید از ابتدای شروع طرح و برنامه تا انتهای سفر بصورت نوشته و صوتی و فیلم گزارش تهیه کنید و تجربه و لذت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
      وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت در فروشگاه های ورزشی با اندازه ها و قیمتهای مختلف و برای شرایط مختلف موجود است.  در فهرست زیر بطور کلی از آنها نوشتم،  ولی با نوع گردشگری،  آنها قابل تغییر هستند.  حتما قبل از هر سفر،  اطلاعات بیشتری از فروشگاههای ورزشی برای خرید و تکمیل آنها تهیه کنید.
   کوله پشتی ــ  مهمترین پایه اصلی طبیعت گردی است،  که باید بنا به نوع گردشگری و توانایی های مختلف لازم تهیه شود.
   چادر و زیر انداز ــ  بنا به نیاز نوع گردشگری و توانایی حمل،  تهیه و همراه شود.
   وسایل خواب و بساط خورد و خوراک و آب ــ  برای نوع گردشگریهای سرمایی و گرمایی و خشک و تر.
   گوشی همراه و یا تبلت ــ  و نصب برنامه های نقشه و مسیر یابی و اینترنت و غیره.
   دوربین عکاسی دیجیتال ــ  بمنظور کار حرفه ای و عادی.
   دوربین شکاری ــ  دو چشم و تک چشم تلسکوپی و یا الکترونیک.
   نقشه و مسیریاب ــ  این وسایل برای پیدا کردن مسیر کمک میکند.  حتی ساده ترین قطب نما هم می تواند جزو وسایل ضروری برای طبیعت گردی است.  دستگاه مسیریاب  GPS.
   پاور بانک ــ  مهمترین ابزار این زمان برای دور گردی است.
   کیف کمکهای اولیه ــ  مقادیری از داروهای مسکن و ضد درد و تورم.  همچنین یک باند کشی برای مواقع ضروری و مواد اولیه برای درمان زخم و خونریزی.  پماد آنتی بیوتیک، گاز استریل، باند کوچک، چسبهای نواری جنس خوب و…
   آتش و روشنایی ــ  کبریتهای ضد آب و فندک،  همچنین وسایلی برای آتش درست کردن،  مانند:  ژل آتش، پارچه های الکلی و وسایلی از این قبیل برای روشن کردن سریع آتش.  یک هدلمپ (چراغی که به سر و کلاه وصل میشود،  با درجه بندی نور،  یا چراغ قوه.
   نایلون و ضد باران ــ  برای حفاظت از باران های اضطراری، سرپناه و وسایل و لباس‌های گرمایش،  و یک سوت برای درخواست کمک،  از لوازم بقا در طبیعت.
   چاقو یا دشنه ــ  یک چاقوی خوب یا ابزارهای چند کاره.
   وسایل مناسب در آفتاب ــ  کرم ضد آفتاب و عینک دودی و کلاه مناسب.
   وسیله‌ تقاضای کمک ــ  فشفشه نورافشان و آبشاری،  و یک آینه‌ کوچک برای علامت دادن به هلیکوپتر امداد.
   باتوم ــ  یا عصای کوهنوردی برای داشتن پیاده روی راحتتر و آسانتر.
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
طعمه تاریخ
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
      ملتی که توانایی حکومت و توسعه منابع خود را از دست داده باشد،  ناگزیر طعمه ملتها و کشورهایی خواهد شد،  که توانایی بالایی بدست آورده اند.  توانایی حکومت و توسعه منابع ریشه در درک و دانش در تاریخ واقعی دارد،   تاریخ را نباید با داستانهای تاریخ نویسی استعماری اشتباه گرفته شود.
……………
   برچسبها:  وسایل لازم, طبیعت گردی, سفرهای هیجانی, هیجان انگیز, عشق طبیعت, کشف آثار.
   هشتگها:  #طبیعتگردی.
…………
وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز در طبیعت
مستندهای مربوط
مستندهای بیشتر را در آپارات و نماشا لینک آن در ستون کناری ارگ ایران
نماهنگ کوچ عشایر و چادر و زندگی و چهره ها و لباسهای آنها، با عکسهای قدیمی از دهه چهل خورشیدی، کامل سنتی تاریخی، که دیگر دیده نمی شوند، مشروح در تاریخ و جغرافیای کیانها و ایلات و عشایر ایران لینک http://arq.ir/231
* * * * * * * * * *
……………………….
    توجه 1:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین عکسها و مطالب ارگ ایران را بیابید.
   توجه 2:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجوهای ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه 3:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند.
   ــ  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید.
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها،  در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید.
این نوشته در گردشگری ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

8 دیدگاه دربارهٔ «وسایل لازم برای سفرهای هیجان انگیز»

 1. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  بی زحمت اگر میتوانید سوال بنده را در ارتباط با توهم هخانشنیان و الگوگیری امام حسین در مقایسه با الگوگیری پهلوی ها با کوروش مقایسه کنید

  باتشکر

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود، چشششم، در کل پاسخ به این پرسش نیازمند زمان است، تا در مطالعات آنرا در نظر داشته باشم، نوع دیگری پاسخ به آن هم سلیقه ای و تحلیلی است.

 2. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  آقای راوید اگر‌بخواهم پرسش شما را جواب بدهم، منظورم این است که با توجه به سخنان برخی مذهبیون و مخصوصا رهبر مملکت در این باره که اعتقاد به هخامشنیان و کیانیان یک توهم است ما باید اینجا بررسی کنیم که به چه دلیل‌صحبت های رهبر مملکتی که توانست با الگو گیری از امام حسین چنان مملکت را آباو کند که هیچکدام ای حکومت های پیش از آن که اعتقادی انچنانی به اسلام نداشتند، نتوانستند انجام دهند. مخصوصا محمدرضا شاه معتقد به کوروش که با الگوگیری از کوروش کبیر نتوانست برای کشور پیشرفت آنچنانی‌مخصوصا در زمینه نظامی فراهم کند ولی جمهوری اسلامی پایبند به اسلام و امام حسین توانست

 3. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  بنده از اقای حسن عباسی گفتم که کوروش کبیر را یک صهیونیست معرفی کردند به دلیل حمایت قاطعانه صهیونیست های فعلی از این مرد و کمک کوروش به یهودی ها البته اقای راوید عزیز، برای حضرت زرتشت هم ما فقط آثار دست نوشته کتاب را جهت توصیف قانون و عدالت داریم و جهان بینی ایشون 

 4. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  آقای حسن عباسی را اگر‌ میشناسید، ابشان کوروش بزرگ را یک صیونیست بین المللی که یهودیان این مرد را از وارثان پدری خود میدانند، معرفی کرد منم کمی تعجب کردم چون خیلی یهودی ها و صهیونیست ها از کوروش دفاع میکنند

 5. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  با درود آقای راوید عزیز میخواستم بپرسم به چه دلیل شما آقای کوروش را اولین فرد قانونمند و عدالتخواه جهان معرفی‌میکنید؟ مگر حضرت ابراهیم مسلمانان اولین فردی نبود که حرف از عدالت و قانون زد؟ این جمله آقایان حسن عباسی و دیگر مذهبی هایی است که توانستند ایران را از دشمنان حفظ نگه دارند من البته ناراحت نیستم فقط میخواستم بپرسم اینایی که شما اشاره میکنید هیپکدام ربطی به تمدن ایران و کوروش و هخامنشیان ور ابتدا ندارد

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود، مقداری سند درباره کوروش وجود دارد، ولی برای حضرت ابراهیم، فقط نوشته های کتابهایی است در هزاره های بعد. لطف کنید برای سه خط آخر کامنت خود توضیح دهید، متوجه نشدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.