Skip to main content

بایگانی ماهانه ارگ ایران همراه تعداد نوشته ها

هفت نوشته تازه ارگ ایران

استراتژی نوین ملی مردمی ایران در هویت جغرافیایی و تاریخی و اقتصادی،  تاریخ سیاسی یا سیاست تاریخی،  بدون درک و بینش نو نمی توان وارد دنیای نو شد.  باید درک و بینشهای قدیمی را باز سازی و بازنویسی کرد،  و دید جدید به همه مسائل داشت،  تا بتوان وارد تمدن جدید از ساختار های تاریخی اجتماع در دوره دیگر و جدید از تمدن شد.

استراتژی نوین ملی مردمی ایران

 استراتژی نوین ملی مردمی ایران
تصویر کتیبه امروزی مسجد تاریخی سفید،  عکس شماره 3138 .
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
تصویر لوگوی تاریخ مند و اندیشه ورز شوید،  عکس شماره 1607.
این برگه بشماره 135 یوست لینک زیر است:
استراتژی نوین ملی مردمی ایران

فهرست استراتژی نوین ملی مردمی ایران

       نوشته های بیشتر استراتژی نوین ملی مردمی ایران را در جستجوی ارگ ایران بیابید،  ممکن است مطلب مورد نظر شما در برگه های دیگر باشد،  و یا در این فهرست بروز نشده باشد.
فهرست استراتژی نوین ملی مردمی ایران
ردیف
موضوع
تعداد پست
1
 
1 پست
2
1 پست
3
 
 
4
 
5
 
 
کلیک کنید:  استراتژیست باشیم جا مانده نباشیم
 
 
کلیک کنید:  زیر ساخت و تدوین استراتژیکی
 
 
کلیک کنید:  قدرت تشخیص برای راهبرد ملی
 
 
 
 
استراتژی نوین ملی مردمی ایران

استراتژی یا راهبرد

      راهبرد یا استراتژی شاخه ای از علم مدیریت است،  که در فنون نظامی، اقتصاد، تجارت و به ویژه عرصه سیاست کاربرد دارد.
      می گویند واژه استراتژی از کلمه یونانی استراتگوس  Strategos گرفته شده است.  استراتگوس یا (استراتژ) به معنای لشکر است.  استراتگوس به معنی فرماندهی ارتش هم به کار می‌رفت.  بطور مثال، ارتش یونان باستان،  که از گروه‌های کوچک سربازانِ متعلق به خاندان‌های یونانی تشکیل شده بود،  توسط افرادی به نام «استراتگوس» فرماندهی می‌شد.
      این گفته کاملاً اشتباه است،  و اصلاً به ریشه یابی و معنی استراتژی نمی تواند باشد.
  ــ  استراتژی = استرا + تژی = تز استر =  نظریه استر.
  ــ  استرا = استر = ملکه هخامنشی + تژی = تز =  راهبرد استر، فلسفه استر.
      درباره پوریم و خشایارشا و استر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   تعریف کلی استراتژی ــ  درباره استراتژی تعریف زیاد است،  برای همین از تکرار آنها خود داری می کنم،  و بطور کلی مفهوم آنرا می نویسم.  مفهوم کلی استراتژی یعنی آینده نگری و راهبرد.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران

استراتژی های بزرگ

   اینروزها ایران در صدر اخبار استراتژیک جهان قرار دارد،  اما یا ولی،  یا هر چیز دیگر،  خود ایرانیان هیچ تحلیل و تفسیر درباره این استراتژی ها ارائه نمی دهند.  امیدوارم روزی برسد که ایرانیان اخبار را به تحلیل های استراتژیکی بگیرند.
      استراتژی کشورهای قدرتمند بیش از دید یک رئیس و رهبر است.  استراتژی برای کشورهای قدرتمند بسیار مهم است.
      امروزه اصل استراتژی ایلات متحده آمریکا نه بر مبنای تحریم سپاه پاسداران ایران،  بلکه بر اساس کنترل رشد روز افزون چین قرار گرفته است.  زیرا چین خطر بزرگ برای اقتصاد و هژمونی آمریکاست.  بمنظور دسترسی به این استراتژی تاکتیک هایی تدوین می کنند،  منجمله امروزه نفوذ و قدرت گرفتن دوباره در ایران،  و بدست آوردن کنترل نفت و گاز حوزه خلیج فارس است.
      استراتژی کشور چین،  بر تولید و نفوذ بیشتر در جهان قرار دارد.  در صورت عدم رشد،  کشور آنها با خطر مبارزات داخلی روبرو می شود.  بمنظور این رشد آنها راه آهن جاده ابریشم و غیره را می کشند،  تا بتوانند زیر بنایی کار استراتژیک انجام دهند.
      استراتژی کشور روسیه،  برای بالا بردن قیمت و نفت و گاز و کنترل راه های خروجی نفت و گاز قرار دارد.  بهمین منظور در سوریه حضور دارد.
      استراتژی انگلستان،  بر پایه همان استراتژی سنتی آن کشور قرار دارد.
      استراتژی جمهوری اسلامی ایران از آنجا که تاکتیک های چهار استراتژی فوق بر ایران متمرکز شده است،  جنبه دفاعی بخود گرفته است.  برای این استراتژی دفاعی تاکتیک هایی در نظر گرفته شده،  منجمله حضور نظامی و سیاسی در منطقه،  راضی نگه داشتن کشورهای دیگر با پول و واردات و غیره.
      استراتژی ملت ایران تعریف و تدوین نشده،  که هیچ،  درباره آن گفتگویی هم وجود ندارد،  ولی در کل می تواند بر پایه بالا بردن دانش و بینش مردم استوار باشد.
      درباره استراتژی کشورها پژوهش نمایید و بپرسید و بگویید و بنویسید.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
استراتژی ملی مردمی ایران
      بدون درک و بینش نو نمی توان وارد دنیای نو شد،  باید درک و بینش های قدیمی را باز سازی و بازنویسی کرد،  و دید جدید به همه مسائل داشت،  تا بتوان وارد تمدن جدید از ساختار های تاریخی اجتماع در دوره دیگر از تمدن شد.
      بدین منظور نیازمند آموزش و مطالعه و تحقیق هستیم،  در این پست درباره درک و بینش های نوین مطالبی می نویسم،  تا بلکه بخشی از موارد مورد نیاز جدید گفته شود.  امیدوارم با نظرات و پرسش های علاقمندان متخصص بتوانم آنرا خوبتر نمایم.
ایران امروز مانند همیشه تاریخ دوران استعمار و امپریالیسم دچار مشکل است،  در تمام پانصد سال گذشته آنها در حکومت های ایران و منطقه نفوذ کرده،  و با انواع ترفندها،  آورده و برده اند.  همچنین استعمار گران در رقابت با یکدیگر،  جنگ مافیایی خود را در ایران پیاده کرده اند.
      تا قرن گذشته مردم ایران امکانات کمی برای مقابله با این روند داشتند،  روندی که بخشی از آنرا با عنوان فرصت تاریخی ایرانیان نوشتم.  اما امروز در قرن 21 با وجود انفجار اطلاعاتی و ارتباطی،  مردم براحتی می توانند خود و قدرت ملت را بشناسند،  و در جهت استراتژی ملی مردمی،  برای بدست آوردن توانایی تاریخی خود حرکت کنند.
      بمنظور استراتژی ملی مردمی ایران،  ابتدا باید نقاط ضعف و قوت را شناخت،  و سپس تدوین های لازم انجام شود.  دشمنان تاریخی ایران هم از انواع وسایل و تکنولوژی استفاده می کنند،  تا نگذارند جوانان ایران از ملی گرایی چیزی بدانند.  ولی چون آنها با یکدیگر در رقابت هستند،  شرایط و موفقیت مناسب برای ایرانیان ایجاد می شود،  زیرا که ایران جوانان باهوش و سالم زیاد دارد.
  ــ  استراتژی به معنی راهبرد یا رزم آرایی است،  گویند ابتدا از عرصه نظامی نشأت گرفته،  و سپس در سایر عرصه ‌ها،  از جمله اقتصاد و تجارت،  سیاست و مملکت داری،  از کاربرد زیادی برخوردار شده است.  جهت اطلاع از استراتژی و راهبرد،  می توانید در اینترنت جستجو نمایید،  در این صفحه مطالبی را جهت بررسی های عمیق می نویسم،  که در جای دیگر وجود ندارند.
      همانطور که گفتم،  درباره استراتژی یا راهبرد زیاد گفته و نوشته اند،  من در مقاله استراتژی ملی مردمی ایران،  موضوعات گفته شده را تکرار نمی کنم،  زیرا با گشتی در اینترنت آنها را پیدا می کنید،  من موضوعاتی را که تاکنون گفته نشده بیان می کنم.
      استراتژی ملی مردمی ایران،  تدوین برنامه های راهبردی،  و ترسیم چشم انداز آینده نزدیک و دور،  توسط مردم حرفه ای،  در جهت اهداف ملی ایران است،  البته کاملاً مستقل،  بدون دخالت برنامه و بودجه ای،  از دولتی یا جایی.
      مهمترین مسئله هر کاری و حرکتی،  نیروی انسانی آن است،  تا نیروی انسانی متخصص باهوش دارای قدرت تشخیص نباشد،  کار درستی صورت نخواهد گرفت.
      در اصل مطالبی که مربوط به استراتژی ملی مردمی ایران است،  شامل:
   اول،  نیروی انسانی متخصص باهوش دارای قدرت تشخیص.
   دوم،  ابزار هایی برای تدوین و به اجرا در آوردن آن است.
      امیدوارم با مطالعه این مقاله بی پایان،  و لینک های پیوست آن،  شما نیز در جهت آمادگی برای تدوین استراتژی ملی مردمی ایران حرکت کنید.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
زیر ساخت و تدوین استراتژیکی
      زیر ساخت به معنی محکم کاری و پایه و بنای اصلی یک ساختمان است،  مانند،  یک بنای معمولی یا یک کشور،  و یا تاریخ و فرهنگ و جامعه و سیاست،  و یا سازمان و حزب و غیره.  بدون زیر ساخت درست و قابل و تدوین شده با استراتژی مشخص،  هیچ بنایی بدرستی به انجام یا سرانجام نمی رسد،  مثلاً کشور را سیل و زلزله بر می دارد،  اقتصادش مافیایی و از هم پاشیده میشود،  و سیاستش درهم و برهم میگردد.
      زیر ساخت کشوری و شهری عبارت است،  از امکانات، سیستمها و بناهایی،  که به یک شهر یا کشور خدمت ‌رسانی میکنند.  مانند راهها، مدارس و زیر ساختهای آموزشی.  این واژه در زمینه‌ های متفاوت معانی گوناگونی میدهد،  و ممکن است اشاره به زیرساخت نرم یا سخت باشد.
واژه زیر ساخت شهری اشاره به جادهها، پلها، شبکه آب و فاضلاب دارد.  این سازههای گوناگون معمولا زیرساخت عمومی نامیده می‌شوند،  اگرچه ممکن است به عنوان بخش خصوصی یا تشکیلات اقتصادی دولتی گسترش یافته و اداره شوند.
      زیر ساخت در دیگر موارد کاربردی،  جهت اشاره به تکنولوژی اطلاعات،  کانالهای غیر رسمی و رسمی ارتباطات،  ابزارهای گسترش نرم‌ افزاری،  شبکههای سیاسی و اجتماعی،  یا اعتقادات مشترکی،  که اعضای گروه‌ های خاص حفظ کرده‌اند به کار رود.
      زیر ساخت اقتصادی شامل تدابیر استراتژیکی برای اقتصاد است،  اقتصادهای بدون زیر ساخت،  همیشه دچار بحران و مشکلات داخل سرمایه داری هستند،  مانند مافیا و رانت و اختلاس و دزدی و غیره.  برای بهبود اقتصاد نیازمند است،  زیر ساخت درست و حسابی تدوین شده وجود داشته باشد،  در غیر اینصورت اقتصاد شکننده میشود،  و بمردم صدمه و خسارت می زند.
      زیرساخت بطور کلی تشکیلات ساختاری را فراهم آورده،  و سیستم یا سازمان خادم را حمایت میکند،  خواه این سیستم یک شهر، یک ملت، یا یک اجتماع و اقتصاد باشد.  زیر ساختهای عمومی از دیرباز وجود داشتند،  اما گسترش سریع و همه‌ جانبه آنها پس از جنگهای جهانی و مسائل مدیریتی به وجود آمد،  و باعث شد اهمیت بیشتری پیدا کنند.
      زیر ساخت اگر نباشد،  همیشه بحران بوجود می آید،  و مخارج بیشتر برای رفع بحران نیاز می شود.  خود بخود بحران با خودش صدمات غیر قابل جبران جانبی و مالی دارد.  وقتی زیر ساخت نباشد،  یک کشور و ملت هم نمی تواند در آرامش و تولید و پویایی باشند.
      زیر ساخت با کمیته بحران تفاوت دارد،  ما می بینیم در کشور همیشه سیل و زلزله و آفات کشاورزی و غیره صدمات وارد می کند،  و در این موارد کمیته بحران تشکیل می شود،  و مخارج متفرق و غیره دارد.  کمیته زیر ساخت با یکبار مخارج می تواند،  جلوی خسارات و صدمات مختلف را از پیش بگیرد.
      زیر ساخت نیازمند مطالعات عمیق زمان بر،  و اجرای طرحهای زمان بر است،  بمنظور زیر ساخت درست یک کشور ابتدا باید از سیستم آموزشی شروع نمود.  از ابتدای دبستان با تغییر الگوی آموزشی،  از حافظه محوری به پردازش محوری،  زمینه آماده شدن کشور را برای تولید طرحهای زیر ساختی در آینده فراهم کرد.
   پرسش از عموم:  آیا شما طرح زیر ساختی برای ایران می دانید،  مانند طرحهای توسعه؟
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
آغاز فرهنگی ناسیونالیسم
      از ابتدای قرن 20 با رشد و شکوفا شدن کشور های آسیا،  که همان تز آسیای بزرگ ژاپن ابتدای جنگ دوم جهانی است،  کشور های غربی می بینند،  رقیبان سختی پیدا کرده اند،  غربیها تنها راه را بدست آوردن کل نفت و گاز قاره کهن،  یا همان خاورمیانه و آسیای میانه اصطلاحی،  می دانند،  که با داشتن این منابع،  می توانند امتیازات بیشتری نسبت به آسیای بزرگ داشته باشند.
      البته  در 20 سال گذشته،  چین و هند و کلاً  کشور های دکترین آسیای بزرگ،  بیشتر آفریقا و منابع و مردم آنجا را از چنگ غربیها بیرون آورده اند.  آنها در ادامه این روند پیشروی در مناطق استعمار،  می خواهند با ترفند های مخصوص خود،  قاره کهن را نیز اشغال سیاسی و مادی کنند.
      در این میان روسیه حکم بالانس و سوء استفاده گر تاریخی را بازی می کند،  زیرا ملتی پرخور و بیکار و بی انضباط دارد،  که نمی توانند در رقابت های تولیدی و اقتصادی جهانی نقشی داشته باشند.  به این ترتیب حکومت روسیه هم مجبور به نوعی شبه لاشخوری است،  و بارها نیش و زهر خود را در تاریخ ایران نشان داده است.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
   عکس قم حضرت فاطمه معصومه (س) طی 80 سال،  مشروح در تاریخ شهر قم،  عکس شماره 5707.
      ناسیونالیسم یا ملی گرایی ایرانی،  مجموعه ای از زیر مجموعه های قومی، زبانی، فرهنگی، دینی، سیاسی، اقتصادی و…  در ایران است.  این مهم نیازمند طرح های علمی،  تدوین های نوین،  و مدیریت ساختاری جدید است،  که به این ترتیب،  آغاز تعریف و کار استراتژی ملی مرمی ایران خواهد بود.  یعنی تا ناسیونالیسم مشخص نشود،  خود بخود نمی توان استراتژی داشت،  و فعلاً از هر دوی آنها محروم هستیم.
      همچنین برای آگاهی و دفاع در جهت استراتژی ملی مردمی،  ابتدا باید تاریخ ایران را بدرستی و دور از دروغ دانست،  سپس دشمنان تاریخی نرم و سخت،  ایران را شناخت.  بدین بمنظور چند طرح از ابزار های دشمنان تاریخی ایران مانند،  سنت کام دشمن سخت،  و دشمن نرم  مانند عدم درک قدرت تشخیص،  را در زیر می نویسم،  و ادامه می دهم.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
هژمونی دینی استراتژی ملی گرایی
      ما در ایران،  اشخاص،  با احساس ملی گرایی یا ناسیونالیسم احساسی زیاد داریم،  شاید همه ملت ایران چنین هستند،  اما آنچه که من از ملت متوجه شدم،  شناخت و درک از ناسیونالیسم واقعی ندارند،  نه از تعریف و سابقه تاریخی آن می دانند،  نه از پیکره وجودی آن،  و نه از موارد مورد لازم آن چیزی می دانند.
      در گذشته ها،  از همین یک سده قبل تا عمق تاریخ،  تعریف ضمنی ملی گرایی،  عشق و نگهداری سرزمینی،  یا کشور،  که حتی یک روستا را هم کشور خود می گفتند،  و فداکاری در راه همین کشور و قبیله،  شکل گرفته در ذهن خود می دانستند،  نه دارای طرح های اجتماعی آینده نگر.  بهترین تعریف های ملی گرایی را در شاهنامه فردوسی داریم،  تحلیل هایی از آنرا در اینجا نوشته ام.  در این ملی گرایی درک از ناسیونالیسم و تعریف تحلیلی و استراتژی مشخص نشده،  زیرا قبل از قرن 20 در ایران تعریف خاص برای چیزی نداشتیم،  هیچ چیز،  جز دین ها.
      بعد از شکل گیری تمدن کهن جی و تجمع جمعیتی در شهر های بوجود آمده،  شرایط برای پیدایش دین هم بوجود آمد،  جمعیت بود و انبار آذوقه،  و پول،  که در نقش "در" یا مروارید امروزی،  که بعدها درم و درهم و دریک شد.  با وجود اینها طبقات اجتماعی هم پدید آمدند،  حدوداً شامل:
   1 ــ  شاه و کاهن یک درصد،  2 ــ  نیرو های سرکوب چهار درصد،  3 ــ  مردم زحمتکش 95 درصد.  در طول تاریخ و در جا های مختلف،  این سه طبقه به 6 تا 100 طبقه افزایش یافت.  از آن زمان بمنظور اداره امور اجتماعی و روحی و معنوی مردم،  دین های اولیه پدید آمدند،  و پشت سر آن هم ماجرا های دینی،  که هر یک با شرایط زمان تکمیل کننده قبلی بودند،  این داستان سر دراز دارد.
      شاه و کاهن در این شکل بوجود آمده،  بمنظور هژمونی خود،  از انواع ترفندها استفاده کردند،  منجمله اغفال مردم و بگمراهی کشاندن ملی گرایی های بوجود آمده.  در این گمراهی کشیده شدن،  ملی گراها هرگز نتوانستند تعریف از ناسیونالیسم داشته باشند،  هرگز نتوانستند استراتژی مشخص کنند،  و با نبود تعریف و هدف،  خود بخود نمی توانستند هیچ تحلیل برای آینده،  و تاکتیک عملیاتی داشته باشند.
      در طول تاریخ نشانها و درفش های ملی ایرانی،  که یکی بعد از دیگری آمدند و رفتند،  در همین تعریف فوق نهفته است.  نمونه ای بزنم،  که همه تاریخ دانها،  و نیز تاریخ خوانها هم می دانند،  از نیمه دوم شاهنشاهی ساسانیان،  دین زرتشتی توانست با ترفند خاص دینی،  هژمونی دینی و سیاسی و اجتماعی را بدست گیرد،  حداقل در کتیبه های کرتیر ساسانی بخوبی پیداست.  این هژمونی دینی نمی توانست ناسیونالیسم قدرتمند را تحمل کند،  ناسیونالیستی که هرگز فرصت تحلیل و تحقیق و تعریف نیافته بود.
      با همین تعریف خلاصه و ساده،  براحتی متوجه می شویم،  که پایه های از بین رفتن یا کمرنگ شدن نشانها و درفش های ملی ایران،  در خود سرزمین نهفته بود،  نه در ورای مرز های قبیله ای و قومی این کشور،  و یا داستانها و تاریخ های دروغی.  در رقابت هژمونی دینی،  و داشتن دانش ترفند ها و رنگها،  همیشه شکل جدیدی از دین در خود سرزمینی ایران بزرگ بوجود می آمد.  اما جابجا هایی در درصد شکل اجتماعی،  که در بالا نوشتم،  هیچ تغییری ایجاد نمی شد،  فقط نوع ترفند و رنگ،  رشد و تکامل می یافت.
      من خیلی سعی می کنم،  شناخت واقعی از تاریخ و تمدن را بزبان ساده در تارنمایم بنویسم،  منجمله تعریف از ناسیونالیسم،  از استراتژی و تاکتیک،  از این و آن.  ولی متأسفانه مقدار زیاد ناامید می شوم،  و بسیاری وقتها می گویم،  باید بی خیال این مردم شد.  در شرایطی که خطر واقعی حمله اعراب به سرپرستی امپریالیسم نزدیک است،  بخود می گویم،  بی خیال این مردم و کشور شوم،  زیرا هزاران سال هژمونی دینی،  باعث از بین رفتن ناسیونالیسم،  و در واقع عدم توانایی درک از آن شده است،  یعنی پایان کشور مردم.
      مثلاً زیاد شنیده ام،  جوانانی که فکر می کنند،  ملی گرا هستند،  بمن می گویند،  چرا می گویی حمله این و آن به ایران دروغ است،  ما می خواهیم از آنها انتقام بگیریم.  گویی انتقام راه و روش ناسیونالیسم ایرانی است،  و گویا ملت هایی،  که در طول تاریخ بدبخت و گرفتار شده هژمونی شاه و کاهن،  و سپس استعمار و امپریالیسم بوده اند،  گناه کار بوده اند،  و این عده مثلاً ناسیونالسیت،  هیچ درکی از ملی گرایی و تاریخ نویسی استعماری ندارند،  و نمی فهمند و اینطور که پیداست نخواهند فهمید.  وضع خیلی بحرانی است،  مانند نوشته زیر:
   "هفته‌نامه حکومتی عین القین چاپ عربستان،  در گزارش سال 2002 خود اذعان داشته بود،  که این کشور سالیانه بیش از 100 میلیارد دلار،  به منظور تأسیس مدارس وهابی در جهان هزینه می‌کند؛  همچنین موسسه آمریکایی خانه‌ آزادی می‌گوید،  تکفیر ادیان و مذاهب مختلف،  بخشی از محتوای آموزشی این مدارس است."
      ما در طول تاریخ برای سرمایه گذاری های ملی چه داشته و داریم،  جز یکی دوتا وبلاگ بدون پشتوانه،  و چند نفر علاقمند بدون درک از "تاریخ و فرهنگ هژمونی دینی،  و نبود استراتژی ملی گرایی"  که معنی آن می شود:  انوش راوید برو کشکت را بساب.
   یک نتیجه هم بگیرم،  اگر می خواهید کار مهم در ناسیونالیسم ایران،  و سپس در طرح استراتژی ملی مردمی ایران داشته باشید،  ابتدا لازم است،  انبوه اندوخته های ترفندی هژمونی های سابق را دور ریخته،  و سازمان ذهنی جدید ایجاد کرد.  در غیر اینصورت هیچ نتیجه ای نمی شود گرفت،  یعنی در زمانی که برگردان کردن جغرافیایی سیاسی فوق العاده نزدیک است.  بارها در فیسبوک هم نوشته ام،  که درک و دانش را از ناسیونالیسم تاریخی و استراتژی ملی ایران بالا ببرید،   ولی متأسفانه تاریخی کارها و سیاسیون و اجتماعی کارها،  متوجه این مهم نمی شوند.
    چه ساده می گویند:  "افراد بیسوادی از نقاط کم جمعیت و بی اهمیت آمدند،  و ایران را زیر رو کردند"،  مفهوم این گفته این است،  که یا ایران هیچ بوده،  و یا آنها همه چیز بودند،  این عده هرگز درکی از ساخت و ساز تاریخ اجتماعی و جغرافیای اجتماعی بدست نیاورده اند،  و در کوچه پس کوچه های تو در توی شرایط تاریخ نویسی ترفندی گرفتارند.  این شرایط بر اساس مقداری کتاب و آثار که برایمان باقی گذارده اند می باشد،  درصورتیکه عمق واقعیت چیز دیگری است.
      ادامه این لیست را در لینک های پیوست آنها مطالعه نمایید،  توجه نمایید بدون دانستن و درک این دانش های تاریخی،  هرگز نمی شود تاریخ نویس و تاریخ خوان واقعی باشید،  و تاریخ می شود داستان های تاریخی،  نه تاریخ واقعی.  خود بخود هر آن که بیشتر داستان تاریخی بخورد ملت دهد،  برنده و برنده تیغ سرنوشت خواهد بود.  مراقب باشید اغفال ترفند های رنگارنگ دشمنان تاریخی ایران،  یعنی استعمار و امپریالیسم در تاریخ نویسی استعماری نشوید.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
تصویر لوگوی در جهت علم باشید نه عقیده، عکس شماره 1615.
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
   عکس یک شهر تاریخی و خراب شده ایران،  مشروح در تاریخ شهر و شهر سازی در ایران،  عکس شماره 4551.
 ……………
   برچسبها:   استراتژی نوین, راهبرد ملی, استراتژی مردمی, استراتژی ایران, زیر ساخت, تدوین استراتژیک, هژمونی دینی, ریشه استرتژیک, واژه استراتژیک, واژه راهبرد.
 
………….
استراتژی نوین ملی مردمی ایران
مستندهای مربوط
مستندهای بیشتر را در آپارات و نماشا لینک آن در ستون کناری ارگ ایران
پیشگیری احتمال وقوع سیل تنکابن از رودخانه غریب در جلگه تنکابن شهرستان تنکابن، مشروح در http://arq.ir/409
* * * * * * * * * *
……………………….
    توجه 1:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین عکسها و مطالب ارگ ایران را بیابید.
   توجه 2:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجوهای ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه 3:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند.
   ــ  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید.
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها،  در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها


1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x