Skip to main content

بایگانی ماهانه ارگ ایران همراه تعداد نوشته ها

هفت نوشته تازه ارگ ایران

تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است،  که غربیها برای جهان نوشته اند.  از ابتدای قرن ۲۰ در ایران نیز از همان نوشته های برای آموزش استفاده شده،  و ادامه دارد.  در این نوع تاریخ نویسی که من آنرا تاریخی نویسی استعماری مینامم،  تمام تلاش و هم و غم آنها این بوده است،  که اروپا و اروپایی را برتر و پیروزمند در تاریخ نشان دهند،  کشورها و ملتهای دیگر را به نوعی درب و داغون و ضعیف و شکست خورده بگویند،  و دشمن همسایه های یکدیگر نمایند.
      یکی از مهمترین کلید های تاریخ نویسی استعماری،  تاریخ یونان باستان است،  که با انواع دروغ و ترفند و تاریخ دزدی،  آنرا مهم و بزرگ و اولین در جهان معرفی کرده اند،  که متعاقب آن بقیه دنیا را زیر جمع دانش و معرفت و پیشرفت یونان اروپایی جمع کرده اند.  وظیفه جوانان باهوش متخصص ایران است،  که دروغها و ترفندهای تاریخ نویسی استعماری را افشا نمایند،  و دنبال واقعیتها بگردند.

تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان

تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
تصویر قفسه موزه از آثار یونان باستان،  عکس شماره 3828.
این برگه بشماره 712 پیوست لینک زیر است:
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
لوگو مراقب باشیم در دام تاریخ نویسی استعماری نیافتیم،  عکس شماره 1606.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان

اولین تاریخها و تاریخ کهن یونان

      پیش از تاریخ و قدیمی ترین تاریخ یونان از عصر حجر شروع میشود،  و به عصر سنگ کوپر و سپس عصر برنز میرسد.
   حضور نئاندرتال ــ  700000 سال پیش با کشف جمجمه نئاندرتال در غاری در شبه جزیره هالکیدیکی مقدونیه پیدا شد.  سایر آثار کشف شده از جمله ابزار و استخوان نیز در کوه های پیندوس کشف شده است.
   عصر حجر ــ  6000 – 3000 قبل از میلاد،  در واقع اطلاعات زیادی در مورد عصر حجر در یونان وجود ندارد،  اگرچه مناطق وسیعی از یونان در دوران پارینه سنگی و میان سنگی مسکونی بوده است.  مهاجرت از آسیای صغیر محتمل ترین توضیح برای زندگی نوسنگی است.  اولین منطقه ای از یونان که در آن ساکن شد،  تسالی بود.  مهاجران به کشت محصولاتی مانند گندم و جو و همچنین پرورش حیوانات مزرعه مانند بز و گوسفند پرداختند.  گلدان‌ها و مجسمه‌های سفالی نیز از الهه زمین (زمین مادر) که آنها را پرستش میکردند ساخته شد.
      حدود 3000 سال قبل از میلاد،  روستاهای کوچک به شکل خانه‌های خشتی با خیابان‌ها و میدان‌ها ظاهر شدند.  بنای بزرگی به شکل قصر که به رهبر قبیله تعلق داشت محل تمرکز روستاها بود.  سکونتگاه های دیمینی و سسکلو که از 4000 تا 1200 قبل از میلاد سکونت داشتند،  در نزدیکی شهر وولوس در تسالی،  امروزه کامل ترین سکونتگاه های دوران نوسنگی در یونان هستند. دیگر سکونتگاه‌های معروف نئولیتی لرنا در آرگولیس و کنوسوس در کرت هستند.
   عصر مس و سنگ ــ  عصر سنگ دوره ای را دنبال کرد که در آن استفاده از سنگ سنتی کم کم جای خود را به مس میداد،  که کاربرد وسیع تری پیدا کرد. این دوره به عنوان عصر مس – سنگ یا کالکولیتیکوم شناخته میشود.  این از اثر یونانی Chalkos به معنای مس گرفته شده است.
   عصر برنز ــ  پس از عصر مس و سنگ، عصر برنز (2800 – 1500 قبل از میلاد) بود.  برنز از 90 درصد مس و 10 درصد قلع تشکیل شده است. فرآوری برنز در حدود 3000 سال قبل از میلاد توسط مهاجران ایرانی و سکایی و هیتی معرفی شد.  برنز بسیار برتر از مس و بسیار سخت‌تر بود،  و ابزارها و سلاحهای بهتری نسبت به سلف خود ساخت.  مس احتمالاً از ایران و مصر و آسیای صغیر و قبرس وارد شده است،  اما منشا قلع مشخص نیست. پس از معرفی دوران کهن یونان سه تمدن اصلی سیکلادیک و مینوی و میسنی در یونان آغاز شد.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
مجسمه های گلی 2800 ساله تمدن سیکلادیک #یونان،  در جزایر سیکلادیس متمرکز است،  به سه دوره زمانی تقسیم میشود.  دوره اولیه 3000 – 2000 قبل از میلاد،  دوره میانی 2000 – 1500 قبل از میلاد و دوره متأخر 1500 – 1100 قبل از میلاد است.  تمدنهای مینوی و میسنی هر دو تأثیر زیادی بر تمدن سیکلادیک داشتند.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
نقاشی دیواری مینوی پسین کاخ کنوسوس، در جزیزه کرت #یونان،   1550 قبل از میلاد.  جوانان در حال پریدن از روی یک گاو نر به تصویر کشیده شده.  در موزه باستان شناسی هراکلیون، جزیره کرت.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
#الهه_شیشه ای مادر با دو مار در دست و گریفین بر تاج،  قدرتمند ترین خدای کرت کهن،  در موزه باستان شناسی هراکلیون #کرت.  کرت باستان محل قدرت اولیه زن بود، خدای اصلی جزیره در دوران ماقبل تاریخ مینوی یک الهه زن مرکزی بود،  که امروزه با نامهای مختلفی شناخته میشود:  مادر بزرگ کرت، الهه بزرگ، مادر کوهستان و معشوقه حیوانات. او یک الهه قدرتمند طبیعت است،  روی سنگهای مهر حکاکی شده،  جواهرات طلا و جعبه‌های لوازم آرایشی حکاکی‌شده با عاج ظاهر میشود،  که اغلب دو شیر، گریفین یا بز وحشی در کنار آن قرار دارند. 
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان

داستان کلنی نشین های یونانی

      یکی از مهمترین ترفند های یونان باستان سازی تاریخ نویسی استعماری،  دزدیدن تاریخ از  این و آن است،  و با سیستم های پیشرفته خود از قبیل آموزشی و چاپ کتاب و فیلم سازی و غیره آنرا بگونه ای در ذهن های جا انداخته اند،  که گویی حقیقت می گویند،  و حتی می بینیم تحصیل کرده های کشور های دیگر براحتی اغفال شده،  و گفته های آنها را جداً باور دارند.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان باستان غیر از تاریخ کلاسیک و سنتی است که غربیها برای جهان نوشته اند
   تصویر یک ویترین موزه ای آتن،  عکس شماره ۸۵۰۱.  این اشیا مربوط به ۴۰۰ قبل از میلاد یونان است،  ببینید در ۴۰۰ قبل از میلاد در آن سرزمین بزحمت گاو های گلی و سنگی درست می کردند،  که دلیل بر پرستش این حیوان بوده،  که از ایران کهن و مصر به آنجا رفته است،  مشروح در اینجا.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر ساختمان معبد پارتنون،  عکس شماره ۸۵۰۲.  به ناگه از ساخت صنایع گاوک گلی و چیز های جزیی،  به ساخت این ساختمان های باشکوه دست می یابند،  گویا همینجوری در ۲۳ یا ۲۴ قرن پیش یه دفعه معجزه شده،  و مردم یونان شدند مهندسان کارکشته.  انگار بچه گول می زنند،  آنها نمی خواهند چیزی از رشد و تکامل تاریخی بگویند و بنویسند،  چون دروغشان افشا می شود.
      هرچه در کتابها و وب سایت های غربی گشتم،  تا دو قرن حد فاصل تمدن گاوک سازی با هلنیسم دزدی یونان،  سابقه و تاریخ فرهنگ و مهندسی بیابم،  نیافتم.  از نظر من در آن زمان،  طی شدن دوران های تاریخی لازم است،  که بخشی از آنرا در ساختار های تاریخی اجتماع توضیح داده ام.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر دروازه موکنای،  به آثار تمدن هیتی بسیار نزدیک است،  حدود اواسط هزاره چهارم خورشیدی ایرانی، عکس شماره ۸۵۰۳.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر نقشه مناطقی،  که می گویند کلنی یا مهاجر نشین یونانی بوده است،  عکس شماره ۸۵۰۴.  این نقشه تاریخ دزدی به تمام معنی است.  مردمی که گاوک گلی می ساختند،  و در دهکد های کوچک پراکنده ماهی گیری جا مانده در تمدن اولیه گاو پرستی بودند،  که نمونه گاو بزرگ آن در موزه ایران باستان است،  چگونه توانسته اند سرزمین های بزرگی،  که هر کدام تمدن و پادشاهی های درخشان دارند،  بنام خود کنند.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر تعدادی از آثار سرزمین هایی که گفته اند مهاجر نشین یونانی،  نیمه هزاره پنج خورشیدی ایرانی،  عکس شماره ۸۵۰۵.  پیشرفت این سرزمینها را نسبت به تمدن گاوک ساز های گلی ببینید.  آنوقت غربیها می گویند،  اینها با این پیشرفت مستعمره آن گاوک سازها بوده اند،  امان از دست تاریخ دزدها.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر یک مجسمه جالب سنگی هزاره سوم خورشیدی ایرانی از سومر،  عکس شماره ۸۵۰۶.  به این می گویند تمدن،  دوبرابر آنچه که در باره یونان باستان نوشته اند،  سابقه دارند.   چه مجسمه جالبی است،  مسابقه واقعی کشتی با کوزه هایی در سر،  داور کشتی محلی سومری استخدام می شود.
   مهم ــ  متوجه می شوید سابقه تاریخی برای رشد و تکامل لازم است،  و الکی و همینجوری و خدایی آسمانی و فرازمینی،  و با این چیزها هیچ تمدن و فرهنگ و نظام ساخته نمی شود.  این دروغگویی ها و تاریخ سازی ها درباره یونان،  درست مانند دروغ حمله این و آن به ایران است،  که همینجوری و الکی یه دفعه از کشور مغولستان یا عربستان پیدا می شوند،  یه دفعه لشکر درست می کنند،  و یه دفعه با یه بهانه دروغ تاریخی،  دنیا رو می گیرند.  اصلا هیچ به تاریخ نظام جمع فکر کرده اید،  آن کسانیکه فکر می کنند،  الکی هر تاریخی ساخته شده،  بی خیال وبلاگ من شوند.

تاریخ یونان از کجاست

تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر بالا سکه ای که می گویند از آن الکساندر است،  و نشان آن را چیزی می دانند،  که از نشان های جنوب ایران است،  یعنی خورشید،  تصویر پایین سکه کشف شده در غرب کشور ترکیه،  که قبل از تاریخ ضرب سکه موسوم به الکساندر است.  عکس شماره ۸۵۰۷.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر یک سینی طلا با نقش پرتو خورشید از دوران هخامنشی،  موزه لندن،  چند قرن قبل از نشان سکه الکساندر، عکس شماره ۸۵۰۸.  نمونه این پرتو خورشیدی در آثار ایرانی زیاد است،  منجمله در مکعب الحمرا در اینجا،  و بوضوح نشان می دهد،  که تمدن یونان از ایران رفته است،  و سکه ها از آن الکساندر یونانی نیست.  مگر اینکه نخواهند بپذیرند،  که خود بخود کار غیر علمی و غیر تاریخی است،  و در نهایت داستان های ساختگی غرب،  در مقابل واقعیت های تاریخی از بین می رود.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر آشنای یک سکه هخامنشی از ساتراپ بابل منطقه بین النهرین،  خطوط یونانی بوضوح در این سکه دیده می شود،  عکس شماره ۸۵۰۹.  در دورانی که آئین خورشید با نشان شیر،  بر آئین گاو پرستی پیروز شد،  نمونه این سکه زیاد است،  زیرا خط جدید در آخر دوره سلسله هخامنشیان بود،  مشروح در اینجا.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر سه سکه دیگر،  همین خطوط بر سکه هاست،  که می گویند از آن الکساندر است،  عکس شماره ۸۵۱۰.  وقتی درباره سکه ها جستجو می کردم،  غربیها بیشتر سکه ها را نوشته اند الکساندر،  گویا فقط همین یک دروغ را توانسته اند،  از آستین تقلب شان بیرون آورند.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
    تصویر آجر با کتیبه کوروش،  خاک رس پخته شده،  کشف شده در اور، کشور عراق، ۱۹۲۲-۱۹۲۳ ،  در موزه بریتانیا، لندن،  عکس شماره ۸۵۱۱.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر از آثار مدائن صالح کشور عربستان،  عکس شماره ۴۶۳۷.  اگر در چند سال پیش دروغ نویسان و یونانی نویس های غربی می دانستند چنین جایی وجود دارد،  آنرا نیز مهاجر نشین یونان می گفتند،  این آثار بخوبی نشان می دهد،  که آن تمدنی که بنام هلنیسم یونان معرفی کرده اند،  ساختگی و درواقع تمدن قاره کهن است.
   مهم ــ  تمام تاریخ که درباره یونان و فتوحات الکساندر نوشته اند،  دروغ و دزدی از تاریخ دیگر کشورها است،  در قانون های کشوری و شرعی ایران،  هر شخصی که از دزدی استفاده کند،  یا بمنظور اغفال دیگران دروغ بگوید کناهکار است،  بهمین جهت نباید از تاریخ های نوشته شده استعماری استفاده کرد.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   یک اثر تاریخی از سومر،  حدود هزاره سوم خورشیدی ایرانی،  موزه هنر متروپولیتن نیویورک،  بوضوح حروف هیروکلیف جی در آن دیده می شود،  عکس شماره ۸۵۱۲.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه هایی از هیروکلیف جی،  هزاره سوم خورشیدی ایرانی،  که آغاز دوران خطوط لاتین و یونانی بوده است،  مشروح در اینجا،  عکس شماره ۸۵۱۳.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه هایی از کشور عربستان،  سایت باستانی مدائن صالح،  مشروح در اینجا،  عکس شماره ۸۵۱۴.  در ادامه رشد و تکامل خطوط موسوم به یونانی و حرکت آن بسمت اروپا.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه ها هزاره شش خورشیدی ایرانی،  از سایت باستانی قریه الفاو کشور عربستان سعودی،  در موزه ملی عربستان سعودی، ریاض،  مشروح در اینجا،  عکس شماره ۸۵۱۵.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر هایی از  سایت باستانی قریه الفاو کشور عربستان سعودی،  عکس شماره ۴۶۴۹.  تا همین ده سال پیش غربیها نمی دانستند اینجا وجود دارد،  وگرنه خیلی زود تاریخ و اشیای آنرا می دزدیدند،  و بنام یونان و یا مهاجر نشین یونان،  یا فتح شده بدست الکساندر کذایی شان می نامیدند.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
  تصویر دو کتیبه جزیره کرت،  اوایل هزاره  پنج خورشیدی ایرانی،  نمونه این کتیبه ها زیاد است،  در جستجوها بیابید،  عکس شماره ۸۵۱۶.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه های فنیقی،  در ادامه رشد و تکامل خطوط موسوم به یونانی،  در موزه رم،  نمونه این کتیبه ها زیاد است، عکس شماره ۸۵۱۷.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه جزیره کرت،  اوایل هزاره شش خورشیدی ایرانی،  این کتیبه یک قانون دینی است،  که بوضوح نشان می دهد این جزیزه یک مستعمره بوده است،  عکس شماره ۸۵۱۸.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر کتیبه آرامی،  نمونه آنرا از جستجو های اینترنتی بیابید،  این کتیبه ها در دو سه گونه خط و آوا هستند،  عکس شماره ۸۵۱۹.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   مهم ــ  نوشته این پست، گوشه ای از رشد و تکامل تمدن و خط و سکه،  و حرکت از قاره کهن بسمت اروپا است،  این تاریخ خیلی مفصل و طولانی است،  به اندازه دو هزاره،  ولی براحتی می توان از روی آثار بجا مانده آنرا پیگیری کرد.  من فقط تعداد چند اثر تاریخی را نوشتم،  انبوه آثار وجود دارد،  که باید توسط جوانان باهوش متخصص بازبینی و توضیح جدید علمی داده شوند.
دو تمدن انشان و میشان
      با ارائه اندکی از انبوه آثار که ثابت می کند،  یونان غربیها،  ساختگی است،  و سرزمین یونان اروپائیان،  مهاجر نشین مردم منطقه قاره کهن می باشند.  پس باید پیگیری نماییم،  که اینها از کجا به یونان اروپا مهاجرت کردند.  همانگونه که در جغرافیایی تاریخی و یا هویت مکان های جغرافیایی،  خواندیم و متوجه شدیم،  مردم وقتی از جایی به جای دیگر مهاجرت می کردند،  بدلیل سریز جمعیت،  یا حوادث سیاسی و طبیعی و غیره،  نام سرزمین قبلی خودشان را به سرزمین جدید می گذاشتند.  پس اینها از کجا به یونان اروپا رفته اند،  و آیا در یک دور مهاجرت صورت پذیرفته،  یا طی هزارها،  آیا تداخل تمدنی و قبایلی در مدت مهاجرت پیش آمده یا نه.  اینها پرسش هایی است،  که باید به آنها پاسخ داده شود.
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
   تصویر نقشه خلیج فارس در پایان دوران یخبندان،  در جستجوها به زبان انگلیسی بنویسید دوران یخبندان در خلیج فارس و اطلاعات بیشتر بیابید،  یا در اینجا بخوانید.   عکس شماره ۵۷۴۷.
      در دوران تمدن کهن ار،  خلیج فارس به چهار بخش تقسیم شد،  یا چهار چارک،  در راس آن یه من قرار داشت،  هر من برابر چهار چارک است،  و چارک اول هنوز بندر چارک است،  نیمه راه نیز ری (بر وزن ریز واحد وزن، نیم من دوران) بود.   راس آن "یه من" که با آوا های مختلف محلی در زمان،  یمن و یومن و یمنو و یون،  نیز گفته می شد.  این سرزمین رأس خلیج فارس،  بدلیل ایجاد شدن شرایط جغرافیایی مناسب،  خیلی سریع رشد کرد،  و تمدن های بین النهرین یا میان رودان را بوجود آورد.  در میان این تمدنها تراوا نیز وجود داشت،  تاریخ تراوا را نیز دزدیده،  و به نقاط دور دست بی اهمیت برده اند،  در اینجا.  در حوادث حاصل از رشد و تکامل تمدن و جمعیتی،  بخش های از مردم یمن یا یومن،  که با دارا شدن سرزمین،  یونان نیز گفته شده بودند،  مجبور به مهاجرت به نقاط مختلف شدند،  و نام سرزمین خودشان را با خود بردند،  و در طول مسیر در تاریخ جا گذاردند.
   ــ  یونان = یون + ان = سرزمین یون.
      در داستان محلی شنیدم،  دو طرف آبره ار یا اروند رود،  دو تمدن شکل گرفته شده بود،  به نام های انشان = مشرق = زاده یا طلوع خورشید،  و میشان = مغرب = پائین یا غروب خورشید.  این دو تمدن در تاریخ ثبت هستند،  ولی متأسفانه توسط جوانان باهوش متخصص محلی درباره آنها تحقیق نشده،  و هر چه می نویسند و می گویند،  کپی شده همان پرت و پلا های تاریخ نویسی استعماری است.
   ــ  انشان = ان = زاده، بیرون آمده + شان = سان = خورشید.
   ــ  میشان = می = رفته، فرو شده + شان = سان = خورشید.
پرسشها و پاسخها
   پرسش جواد:  چرا بسیاری از سکه های تاریخی،  بعد از اشغال راست یا دروغ ایران،  ضرب ایرانی دارند؟
   پاسخ انوش راوید:  چون اشغالی در کار نبوده،  در ادامه رشد و تکامل تاریخی ایران،  تغییر های پیوسته و ناپیوسته بوده است.  دشمنان تاریخ ایران بمنظور اغفال می گویند:  اشغالگران ایران سکه هایشان را بنام و تصویر پادشاهان کشور اشغال شده می زدند.  توجه کنید،  چه تعریف مسخره ای می گویند:  چون فاتح بدلایلی نمی توانسته سکه بنام و نشان خودش بزند.  دروغ و حقه بازی خیلی زیاد است،  اگر فاتحی توانایی ضرب سکه نداشته،  چگونه می توانسته اسلحه تولید کند،  و چگونه خیلی مسائل نظامی و کشوری را حل می کرده است.  داستان دروغ و دونگ و حقه بازی و تاریخ دزدی زیاد است،  از تاریخ و هویت و جغرافیای کشور و ملت خود دفاع نمایید،  در غیر اینصورت آینده را از شما خواهند گرفت.
. . . ادامه دارد و بازنویسی می شود . . .
تاریخ و جغرافیای تاریخی یونان
    توجه:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
ارگ ایران   http://arq.ir
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
...
...
9 ماه قبل

سلام روم و یونان در تمدنشان روسپی‌گری رواج داشت تا روشنگری اما در ایران و اسراییل باستان روسپی‌گری امری ناپسند و غیرقانونی بود شما جناب جای میهن‌پرستی به اعتقاد به عبرت تاریخ بنگرید یکی از دلایل عدم پیشرفت روم و یونان بخاطر سستی نظام خانواده در آن بود روم و یونان اگر قرار بود پیشرفته باشد روسپی‌گری به ذکر تاریخ نویسان در آن رواج نداشت درود و سپاس شما

سیما
سیما
2 سال قبل

درود، چرا کلاه خودها در عکس سبز است؟

ماری
ماری
2 سال قبل

درود،  لطف کنید سخنان دکتر مهرداد ایرانمهر را درباره دروغهای تاریخ یونان بگذارید،  با سپاس 

درسا
درسا
2 سال قبل

درود، من در یونان بودم، یونانیها با دروغها بزرگ نمایی یونان خیلی خوش هستن

دانی
دانی
2 سال قبل

درود و سپاس

سیمین
سیمین
2 سال قبل

درود چقدر با تاریخ سازی دروغی برای یونان مردم جهان را گول زدند که تمدن از یونان بوده،  سپاس از شما

والا
والا
2 سال قبل

سلام و ممنون10
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x