Skip to main content

بایگانی ماهانه ارگ ایران همراه تعداد نوشته ها

هفت نوشته تازه ارگ ایران

 فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران یک اصل برای سرنوشت سازی است.  در قرن ۲۱ جهان بسوی تخصصی و تخصصی تر شدن می رود،  ایران هم باید در راه حرفه ای تر شدن امور حرکت کنند،  و فقط به مدارک دانشگاهی اکتفا نکنند.  لازم به یاد آوریست،  روش و سبک کار ارگ ایران،  در ادامه همین نیاز آینده بینی،  تخصصی و حرفه ای و بهتر شدن در تاریخ و تاریخ اجتماعی است.

یک نفر و دو نفر نمی توانند،  هر آنچه را که می دانند و دانش آنهاست،  تمام علم بدانند،  بلکه اندکی از علم است،  و چه بسا در رشد و تکامل علم و دانش،  این مقداری هم که می دانند،  ممکن است اشتباه باشد.  برای پیشبرد اهداف در همه گرایشها،  نیازمند داشتن فرهنگستانهای یا باشگاه های مختلف علمی،  برای تحقیق و تحلیل و گفتگوها و تبادل نظرها هستیم.

این فرهنگستانها و باشگاه ها در ابتدا خود بخود توسط علاقمندان بصورت مجازی و اینترنتی ایجاد خواهند شد،  و سپس بعد از مدتی،  که ممکن است چند سال زمان ببرد،  می توانند خود را در شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیاسی،  سازمان دهی های مناسب کنند.  توضیح در سخن ارگ ایران.

فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران

فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
تصویر از یک موزه محلی در ایران،  عکس شماره ۳۳۶۰.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
تصویر لوگو با جدیت پیگیر تاریخ ایران باشید،  عکس شماره ۱۶۱۱.

فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران

ایجاد فرهنگستان یا باشگاه حرفه ای

      تارنمای انوش راوید  یا هر وب و کتاب تاریخی خود تاریخ نیست،  بلکه نظرات نویسنده آنها می باشد،  که می تواند با وجود داشتن منابع و مستندات،  باز هم خود تاریخ نباشند.  تاریخ را باید فرهنگستان تاریخ بنویسد و تأیید موقت نماید،  فرهنگستانی که باید اعضای آن انتخابی باشند،  و از میان دانشوران داوطلب زیر مجموعه علم جغرافیا ـ تاریخ برگزیده گردند.  برای رسیدن به چنین فرهنگستانی،  کار و زمان، آمادگی ذهنی و پویایی لازم است،  البته افراد اهل علم و دانش واقعی،  خود می دانند و می توانند راه ناهموار و مشکل این کار را چگونه بپیمایند.  وجود فرهنگستان های علمی در تمام زمینه ها و گرایشات،  در جهت استراتژی ملی و مردمی ایران است،  که برای آینده نوین ایران بسیار مهم می باشد.
      ایجاد چنین فرهنگستان هایی از توانایی افرادی که مزد بگیر دولتی هستند،  تقریباً خارج می باشد،  بمنظور رسیدن به آن بهتر است،  اشخاص دانشور تاریخ و تاریخ اجتماعی یکدیگر را در اینترنت بیابند،  و با کمک تکنولوژی های نوین برای رسیدن به فرهنگستان تاریخ ملی ایران گام بردارند.  بدین منظور آماده تبادل نظر و اندیشه هستم،  عزیزان علاقمند می توانند در صفحه ویژه پرسش و پاسخ ها در اینجا پیگیری نمایند.  کوتاهی از این مورد سپردن گذشته و آینده ایران بدست کسانی است،  که چه بسا صلاحیت ملی و مرمی نداشته باشند،  و یا از چهره ها و کارگزاران خاص باشند.
      برای ایجاد فرهنگستان یا باشگاه یکی از گرایش های علم جغرافیا ـ تاریخ،  که تاریخ و تاریخ اجتماعی ایران هم جزئی از آن علم است،  علاقمندان پژوهشگر و تاریخ نویس،  می توانند در وب های خودشان دیگر متخصص ها را دعوت کنند،  که در جهت برپایی این مهم نظر دهند و گام بردارند.  این موضوع هیچ مشکلی نمی تواند داشته باشد،  فقط جوانان باهوش ایرانی متخصص باید بدانند،  که می توانند در راه سازماندهی برای پیشبرد اصولی علم حرکت کنند.  در ابتدا حتماً نباید این باشگاه ها در زمین باز باشد،  می توان آنرا در محیط مجازی و اینترنتی ایجاد کرد،  فقط باید کمی از روش ایجاد آن دانست.  اطلاعات لازم را هم باید از تبادل نظر و اینترنت و اینطرف و آنطرف بدست آورد،  فقط مهمترین مسئله داشتن سازش برای همکاری در جهت پیشبرد علم است.
      همیشه شنیده ایم که توانایی کار جمعی ایرانیان خیلی کم است،  و کلاً حالت دگم و خودسری و دیکتاتوری را در ایرانیها بسیار دیده ایم،  و بطور عموم هر ایرانی حرف و گفته و نوشته خودش را،  تمام علم و دانش و درست می داند.  بدین منظور و برای رفع این مشکل،  و دور کردن آن از خودم،  در بالای وبلاگم نوشته ام مجموعه نظرات و مقالات شخصی انوش راوید،  و بارها ذکر کرده ام که این وبلاگ خود علم نیست،  بلکه دیدگاه ها و دانش من است،  که هر آن با علوم جدید بدست آمده،  قابل تغییر است،  زیرا تغییر در علم یک واقعیت علمی است،  و همیشه وجود داشته و خواهد داشت.  جوان باهوش ایرانی می تواند ثابت کند،  که توانایی کار های مهم و اساسی را دارد،  و مثال ها و داستان های عدم توانایی ایرانی در بعضی موارد،  برای آنها نیست.
پیش بسوی ایجاد فرهنگستان ها و باشگاه های علمی مردمی و خود جوش غیر انتفاعی و آزاد.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران

انجمن علمی تاریخ ایران

    در زیر لینک تعدادی از انجمن های تاریخ ایران را نوشته ام،  امیدوارم روزی برسد،  که انجمن های تاریخ ایران،  توانایی تأثیر گذاری در تاریخ علمی جهان را داشته باشند.
ــ  لینک جهت دانلود های تأسیس انجمن:
ــ  لینک جهت اطلاع از انجمن های موجود:
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
   عکس انوش راوید در ارگ کریم خان شیراز،  تابستان ۱۳۸۷ ،  مشروح در سفرهای انوش راوید،  عکس شماره ۴۴۵۳.   چند هزار سال تاریخ سازی از بالا،  بوسیله حاکمان غربی،  با وجود ایجاد طرح های جدید تمدن،  دارد تمام می شود.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
لوگو شماره ۱۶۲۰.

برگه تقاضای همکاری

      همانگونه که در میان مطالب وبلاگ بسیار نوشته ام،  این وب برای عده معدودی از جوانان باهوش ایرانی متخصص در یکی از گرایش های جغرافی ـ تاریخ است.  عزیزان علاقمند می توانند به هر صورت که مورد توجه و وقت آنها باشد،  برای برداشت دروغ های تاریخ و یافتن واقعیتها همکاری نمایند.  باید توجه داشت وظیفه محقق،  تحقیق و تحلیل است،  محقق واقعی نباید به نقل قولها و نوشته های مشکوک دیگران اکتفا کند،  باید کم و بیش کند،  و داده های قبلی را زیرورو نماید،  و با فرمول ها و واژه های جدید،  که بسیار کم داریم،  تاریخ نویسی نوین در ایران را جان حسابی بخشد.  برداشت دروغ های تاریخ و رفتن بسوی واقعیت های تاریخ،  از توانایی یک نفر خارج است،  و نیازمند کار جمعی در گرایش های مختلف می باشد،  که با یکدیگر همکاری اینترنتی و نزدیک داشته باشند.
     عده کمی نمی خواهند ایرانی ها از واقعیت های تاریخ بدانند،  و به هر شکل مزاحم شده و با اهانت و جو سازی،  می خواهند تاریخ نویسان ایرانی را از کار خود باز دارند،  در این باره در آزادی و دشمنان آزادی نوشته ام.  ولی آنها آنقدر معلومات و سواد ندارند،  که بتوانند مزاحمت در تاریخ نویسی نوین ایجاد کنند.  بمنظور جلوگیری از دسترسی این قبیل افراد به منابع و اسناد مهم تاریخی،  هر شخصی که می خواهد همکاری و یاری نماید،  و بدین منظور منابع لازم را نیاز داشته باشد،  فرم زیر را تکمیل و با ایمیل ارسال نماید.
   توجه:  همچنین عزیزان علاقمند به گفتگوی تلفنی لطفاً موارد را در نظر داشته باشند،  و ابتدا از خودشان بگویند و ایمیل بزنند.
   ــ  لطفاً در ورود کپی پیس نمایید،  و پس از پر کردن آنرا با ایمیل ارسال نمایید:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
 
برگه تقاضای:  همکاری،  گفتگوی،  تلفنی،  ارسال منابع
 
  ــ  نام و فامیل:
  ــ  تلفن همراه:  
  ــ  گرایش تحصیلی:
  ــ  حرفه و کار:
  ــ  وب و وبلاگ:
  ــ  نوشته ها و کتابها:
  ــ  موضوع درخواستی:
 
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
   1 ــ  عزیزان که خیلی جوان هستند،  و وبلاگ و تألیف ندارند،  جای آن دو مورد را خالی بگذارند.
   2 ــ  برای دریافت تمامی عکس های وبلاگ و یا مطالب دیگر پر کردن و ارسال این فرم لازم است.
   3 ــ  دقیقاً موضوع درخواست را مشخص کنید،  که کدام دوره و چه موضوع تاریخی را می خواهید.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران

چند گوشزد تکراری

      اندکی افراد بدون داشتن تخصص و دانش لازم،  و یا تحریک شده،  فقط با نگاهی به وبلاگ بدون توجه به مواردی که بارها گفته ام،  یا در سخن وبلاگ نوشته ام،  فقط می نویسند اسناد و مدارک وبلاگ چه هست،  و یا نظر می دهند وبلاگ منابع ندارد.  عده ای هم می خواهند بگویند،  که چیز هایی می دانند،  ولی بدون هیچ تحلیل در رابطه با موضوعی از تاریخ،  از منابع می پرسند و می خواهند.  بارها گفته ام این وبلاگ برای این عده نیست،  که منابع و اسناد می خواهند،  و بارها خواسته ام این قبیل اشخاص اگر اشتباه وارد وبلاگ شده اند،  بلافاصله خارج شوند.  منابع و سند های لازم نگارش وبلاگ،  که در متن های مطالب نیستند،  فقط به تعداد مورد نظر خوانندگان علاقمند به دروغ های تاریخ،  که در بالا هم توضیح داده ام،  ارائه می شود.
      این را باید در نظر داشت،  ابتدا باید نسبت به رد و تکذیب نوشته های دروغی و داستانی،  که به عنوان تاریخ بخورد ملتها داده اند،  اقدام شود،  و سپس با تحقیقات مستقل در جهت منافع کشور ایران و استراتژی ملی مردمی،  اقدام به نگارش تاریخ نوین نمود.  هر کسی که با این روش ناسازگاری داشته باشد،  نیازی نیست که بخود زحمت دهد و نظر بنویسد،  فوری از وبلاگ خارج شود.  برای علم پایانی نیست،  و هرگز نمی شود تاریخ را قطعی گفت،  به همین جهت من همیشه در این موارد گوشزد لازم را می کنم.  درباره نگارش و تنظیم تاریخ نوین،  به سخن وبلاگ مراجعه شود،  تاریخ نویسی واقعی کار زمان بر است،  ضمن تعلیل و تحلیل هایم،  بخش هایی از تاریخ را بازنویسی نموده ام،  ولی شرایط تأیید یا تأیید موقت آنها را در همان سخن وبلاگ نوشته ام.
      آموزش و پروش قرن گذشته،  که از آن در قرن سنت گریزی نوشته ام،  یاد داده بود که هر چه می گویند پایان و تمام علم است،  و هرگز اجازه تفکر و اندیشه با دانایی نوین به دانش آموزان نمی دادند.  این وضع بکل جامعه منتقل گردیده،  و بسیاری افراد تحت تأثیر این رویه آموزشی فکر می کنند،  می پندارند هر چه گفته شده قطعی و خود علم است،  مثلاً در مورد تاریخ،  هر چه کسی نوشته و قاطع اعلام کرده که واقعیت است،  آنرا تمام علم تاریخ می دانند.  در صورتی که اشتباه و کاملاً غلط است،  هر شخص که در هر مورد و هر زمان نوشته و گفته باشد،  فقط نظرات شخصی اوست،  تأیید آن شرایط خاصی دارد،  که قبلاً توضیح داده ام.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران
عکس حلقه میتر در تخت جمشید،  مشروح در تاریخ نجوم در ایران،  عکس شماره ۲۹۶۶.
فرهنگستان مستقل مردمی تاریخ ایران

  مستندهای مربوط

مستندهای بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
 
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری وبلاگ بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت علم مربوطه وبلاگ،  با استراتژی مشخص یاری نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ و وبلاگ گفتمان تاریخ،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شوند،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به اصل وبلاگ من مراجعه نمایند.
 
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x