مطالب مهم روستاهای ایران

مطالب مهم روستاهای ایران را باید با دقت پیگیر بود،  و مورد بررسی علمی قرار داد،  کشورهایی مانند ایران ادامه حیات خود را باید در روستاها تضمین کنند.

مطالب مهم روستاهای ایران

 
مطالب مهم روستاهای ایران
تصویر باغهای بایر و ویران شده در غرب مازندران،  عکس شماره 3202.
مطالب مهم روستاهای ایران
لوگو تاریخمند و اندیشه ورز شوید،  عکس شماره ۱۶۰۷.
این برگه پیوست لینک زیر است:
مطالب مهم روستاهای ایران

فهرست مطالب مهم روستاهای ایران

       نوشته های بیشتر مطالب مهم روستاهای ایران را در جستجوی ارگ ایران بیابید،  ممکن است مطلب مورد نظر شما در برگه های دیگر باشد،  و یا در این فهرست بروز نشده باشد.
…………….
مطالب مهم روستاهای ایران

طرح نو کشتگری

    غرب مازندران با ۶۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت،  در طول تاریخ یکی از مهمترین مراکز تولید گوشت و لبنیات بود،  اما امروزه با وجود "حباب ویلا سازی" وضع بگونه ای افسونی دگرگون شده است.  یک قرن پیش و در دوره پادشاهی قاجار،  غرب مازندران فقط با ۵۰ هزار نفر جمعیت،  یکی از مهمترین صادر کنندگان لبنیات و پوست و ذغال به اروپا بود.  از اسکله چوبی در کریم آباد تنکابن،  محصولات تولیدی با کشتی به باکو،  و سپس از آنجا با قطار به اروپا فرستاده می شد.
      در زمان رضا شاه پهلوی به منطقه غرب مازندران رسیدگی فوق العاده شد،  و بنیاد شهرهای امروزی بنا گردید،  و محصولات دیگر مانند چای و مرکبات به صادرات این منطقه افزوده شد،  ولی بیشتر به داخل ایران می رفت.  در دوره دوم پادشاهی پهلوی،  غرب مازندران رونق گرفت و توریست داخلی و خارجی هم به این سرزمین افزوده گردید.
      اما با باز شدن پای گردشگران داخلی،  افرادی که پول زیاد تر از اندازه داشتند،  علاقمند شدند ویلا و باغ در اینجا بخرند.  سپس از زمان جنگ تحمیلی،  مهاجرتهای مردم عادی برای زندگی دائمی به این سرزمین آغاز شد،  و نیز در ده بیست سال گذشته،  با سختی معیشت در تهران و شهرهای بزرگ،  به این روند افزوده شد.
      در این میان عده زیادی که پول زیاد تر داشتند،  قطعه زمین یا باغ در اینجا خریده اند،  و آنرا رها کردند.  ادامه این روند به اقتصاد لرزان منطقه صدمه غیر قابل جبران خواهد خورد،  اقتصادی که امروزه نه بر اساس تولید خوراکی یا صنعتی یا معدنی،  بلکه بیشتر بر پایه فروش زمین،  دریافت حقوق کارمندی و بازنشستگی و کمکهای دولتی،  لنگ لنگان در جریان است.
      لازم است در این شرایط آینده نگری داشت،  جوانان این سرزمین بجای گفتن و نوشتن چند جمله یا جوک محلی و رضایت و خوشی الکی از آنها،  باید استراتژی مشخص تدوین شده با طرحهای زیر بنایی،  برای خدمت به سرزمینشان داشته باشند.  بنظر من بمنظور ارتقاء برنامه های اقتصادی،  یکی هم باید "طرح نو کشتگری" را آماده و پیاده نمود.
      یعنی زمینها و باغهایی که توسط افرادی خریداری و رها گردیده و بیشه بی حاصل شده اند،  و باعث از بین بردن اقتصاد اصلی و تاریخی غرب مازندران،  و یا به تحلیلی سومالیایی گردیده است،  شناسایی کنند،  و در نشریات از این موضوع بنویسند.  ضمن جمع بندی در تاکتیکهای مناسب،  نمایندگان مجلس و دولت را در جریان بگذارند،  تا نسبت به بر طرف کردن این مشکل،  قانونی بتصویب برسد،  مانند احیاء و آباد کردن اجباری یا وکالتی آنها.
کشاورزی مخروبه
   تصویر باغهای خریداری شده توسط تهرانیهای پول نفتی،  که رها شده و سومالیایی گردیده است،  عکس شماره ۴۵۲۳.
   مهم:  کشاورزی در غرب مازندران را نجات دهید،  و برای آباد کردن زمینها و باغهای رها شده اخطار و اولتیماتوم داده شود.  مجلس و دولت و روشنفکران و آینده نگران به این مهم توجه ویژه کنند.

کشاورزی مخروبه را آباد کنید

      دولت و مجلس،  کسانیکه بکشور و مردم در این شرایط اقتصادی صدمه می زنند،  و بهترین اراضی را خریداری کرده و مخروبه کرده اند،  مجبور کنید آباد کنند،  یا به میزان ضرر و زیان بکشور خسارت و مالیات دهند،  بویژه در غرب مازندران که به هزاران هکتار رسیده است.
کشاورزی مخروبه را آباد کنید
تصویر باغهای بایر و ویران شده در غرب مازندران،  عکس شماره 9354.
#کشاورزی, #زمین_سوخته, #کشاورزی_مخروبه, #روستای_ما
مطالب مهم روستاهای ایران و طرح هادی روستایی
نشریات:  خروج سالانه 10 میلیارد دلار سرمایه از ایران
برای اینکه فرد بتواند در یک جا سرمایه‌ و پولش را بگذارد،  و از آن کار بکشد،  شاخصهای مشخصی در دنیا و علم و اقتصاد داریم.  از جمله شاخص فضای کسب و کار،  رتبه فضای کسب و کار ایران از میان ۱۹۰ کشور،  در حد ۱۴۰ است.  شاخصهای قوانین و شفافیت اقتصادی مطلوب نیست،  طبیعتا هر صاحب سرمایه سعی میکند پولش را جایی ببرد،  که مطلوبتر باشد.  سرمایه و پول جایی میرود که امنیت سرمایه باشد،  که بتوان بدون قوانین موزیانه دست و پاگیر و آپارتاید اداری،  با آن کار کرد،  و بهره مناسب‌ را بدست آورد.  برای جلوگیری از خروج بخش بزرگ ارز،  به طرح اشتباه هادی روستا پایان دهید.
……………
   برچسبها:  مطالب مهم, روستاهای امروز, روستاهای ایران, طرح نو کشتگری, کشاورزی مخروبه, کشاورزی مخروبه, زمین سوخته. آباد کردن, کشاورزی نابود.
………….
مطالب مهم روستاهای ایران
مستندهای مربوط
مستندهای بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
سخن و تقاضای مهم و ملی بانوی باشنده روستای جل غربی از مجلس و دولت
* * * * * * * * * * 
……………………….
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید.  در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arq.ir.
ارگ ایران   http://arq.ir
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
برای آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
وبلاگ-کد جستجوی گوگل