برگ نخست

برگ نخست ارگ ایران انوش راوید راهنمای خواندن این تارنماست،  و امید دارد زمان خوب و مفیدی در وبسایت تاریخی و اجتماعی ارگ ایران داشته باشید.  تارنمای ارگ ایران،  جدیدترین بررسیها درباره تاریخ و جغرافیا و تاریخ اجتماعی ایران و جهان از انوش راوید است،  و دید نوین به تاریخ ارائه می دهد.
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
 برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
تصویر یک ارگ تاریخی در ایران، عکس شماره 3112.
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
لوگو در علم جستجوگر و کنشگر باشید،  واکنشگرا نباشید،  عکس شماره 1621.
 
توجه و مهم
ارگ ایران  و  دید جدید
      وبسایت ارگ ایران یک تارنمای شخصی،  در آزادی اندیشه و قلم و محیط دمکرات اینترنت،  برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران است.  وبسایت ارگ ایران برای اشخاص و جوانان باهوش با اندیشه پویای تاریخی است.  در وبسایت ارگ ایران،  دید جدید از تاریخ و تاریخ اجتماعی ایران ارائه می شود.
      ارگ ایران انوش راوید مقدمه ای بر نظریه تاریخ نویسی نوین ایرانی،  بر پایه شناسایی دروغها و حذف آنها است.  ممکن است مطالب آن برای افرادی که ذهنهای حافظه محوری آموزشی دارند،  بدرد نخورد و متوجه آن نشوند.  اگر اینقبیل افراد اشتباه وارد وبسایت ارگ ایران انوش راوید شدند،  لطف نمایند خارج شوند. مشروح در:
 

 

سبک خواندن تارنمای ارگ ایران
      تارنمای ارگ ایران،  بمنظور ایجاد دید جدید به تاریخ و تاریخ اجتماعی و جغرافیای تاریخی،  برای تاریخ نویسی نوین ایرانی است.  بمنظور این هدف شعار  "در علم جستجوگر و کنشگر باشید،  واکنشگرا نباشیدرا مطرح کردم،  و از همه علاقمندان به درک رشد و تکامل در علم تاریخ می خواهم،  ابتدا کلمات کلیدی مطالب مورد نظرشان را در جستجوهای تارنمای ارگ ایران بنویسند،  تا به مطالب مورد نظرشان برسند.
      هزاران صفحه مطلب و مقاله و هزاران پرسش و پاسخ در این تارنما وجود دارد.  به احتمال زیاد عزیزان پاسخ خود را خواهند یافت.  بیش از یک دهه گذشته هزاران پرسش همه  در اینجا پاسخ داده شده است.  با مطالعه مطالب و پاسخها بدست آمده از جستجوی ارگ ایران،  درصورتیکه به نتیجه نرسیدید،  منتظر پرسشها و نظرهای حرفه ای تر از شما هستیم.
   توجه:  اگر هنگام مطالعه مطالب ارگ ایران لینکی باز نشد،  موضوع و عنوان آنرا در جستجوی همین تارنمای بیابید.
   توجه مجدد:  ابتدا موضوع و پرسش خود را در جستجوی ارگ ایران بنویسید،  و پاسخ خود را بیابید،  اگر نیافتید کامنت بنویسید.
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
در علم جستجوگر و کنشگر باشید
      برای علم و رشد و تکامل آن جستجو کنید،  و درباره موضوعهای مورد نظر کنشگر باشید،  یعنی حرکتهای مفید انجام دهید،  مانند بگردش درآوردن گردونه یادگیری.  در مقابل مطالب و آنچه که می بینید و می شنوید و می خوانید،  واکنشگرا نباشید،  که مثلاً انگشت بدهان بگیرد،  و بگویید وای پس اینجوری بود.  یا اینکه عصبی و نگران یا دلسرد و دلگرم شوید،  و عکس العمل های ساده نشان دهید.
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
      توجه:  جهت دسترسی به مطلب مورد نظرتان،  آنرا در جستجوهای ارگ ایران بنویسید.
   ــ  افراد بیش ملی گرا یا بیش مکتبی،  لطفاً از خواندن و نظر دادن خود داری نمایند.
   ــ  جوانان با هوش متخصص ایران،  برای نگارش تاریخ نوین به انوش راوید بپیوندید.
برگ نخست ارگ ایران انوش راوید
برگ نخست وبسایت ارگ ایران انوش راوید
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
 تارنمای ارگ ایران   https://arq.ir 

160 دیدگاه دربارهٔ «برگ نخست»

 1. پوریا می‌گوید:

  با درود آقای راوید عزیز،  من کتاب بانو حامد گرامی را خواندم و همان چند موضوع اول بود که شوکه شدم،  چقدر با عقاید شما که در وبسایتتان شرح کردید، تفاوت داردمثلا شما چین استان را نزدیک کاشان امروزی می نامید،  ولی خانم حامد در جنوب عراق امروزی و کویت، حتی به حمله مغول و اعراب هم معتقد هستند،  در حالی که شما منکر آنان هستید

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود، در 2000 سال پیش چین استان در جنوب ایران و میان رودان بوده است، و چین استان مرکز ایران یکهزار سال پیش. اسامی و نام مکانها در طی زمان تغییرات داشته، توضیح در وبلاگ دارد.
   ایشان قبل از مطالعه ارگ ایران فقط حمله اسکندر را دروغ می دانستند، اما بعد و در پرسش و پاسخهای ایشان در ارگ ایران متوجه گستردگی دروغها شدند. عمق و دقت مطالعاتی حرفه ای را در نظر داشته باشیم.
   در هر صورت همیشه تاریخ نظرات شخصی نویسنده است، از ابتدای تاریخ نویسی تا کنون، حتی در امور دینی هم که تاریخ است، نظرات شخصی است. حتمن نباید نظرات یکسان باشند، بلکه هر شخص می تواند تفسیر خاص خودش را از آثار داشته باشد. جهت اطلاع لینک زیر را ببینید. پاینده باشید.
   http://arq.ir/113

 2. رامین می‌گوید:

  سلام شما در کانال نوشته بودید  "حذف نیروی انسانی انبوه شده از کشاورزی ایران" یعنی چه؟

  • انوش راوید می‌گوید:

   درود و سپاس از توجه شما، جهت پاسخ به برگه “کشاورزی نو پدید” در این تارنما مراجعه نمایید، پاینده باشید

 3. بهزاد کاویانی می‌گوید:

  درود آقای راوید عزیز …..

  انوش راوید: درود، چند بار از شما خواهش کردم و گفتم ابتدا پرسشهای خود را در جستجوهای ارگ ایران بیابید، و سپس در صفحه مربوطه پرسش نمایید. بارها میان مطالب ارگ ایران درباره روش نوشتن نظر و پرسش توضیح دادم. شما قبل از مطالعه و دقت، هر چه بذهنتان می رسد در برگه نخست می نویسید، بدون هیچگونه نگاهی بمطالب ارگ ایران. از این به بعد فقط به پرسشها در برگه همان مورد پاسخ داده میشود.
  این پرسش شما که حذف شد، مربوط به تاریخ نویسی استعماری است، به آن صفحه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *