کوروش بزرگ ایران و ایرانیان

کوروش بزرگ ایران و ایرانیان
پیش نویس
      تعدادی درباره کوروش بزرگ می پرسند،  که بوده یا نبوده،  همیشه من نوشته و گفته ام:  قرن ۲۱ زمان تخصص و تخصصی تر بودن است،  برای بهبود و آینده یک ملت، جامعه، خانواده، و فرد،  باید تخصصی و تخصصی تر بود،  و اندیشه کرد و از تخصص دانست،  در غیر اینصورت بدبختی و بیچارگی خواهد بود.  تخصص هم با خواندن چند کتاب و دیدن چند فیلم و کمی کار بدست نمی آید،  تخصص تعریف خاص خودش را دارد.
کوروش بزرگ ایران و ایرانیان
تصویر انوش راوید در موزه ایران باستان،  زمستان ۱۳۸۹،  عکس شماره ۳۴۴۴.
   توجه:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
کوروش بزرگ ایران و ایرانیان
لوگو داشته های تاریخی ما آرزوی دیگران است،  عکس شماره ۱۶۱۶.
برگه ۳۰۵ تابستان ۱۳۸۸ پیوست تاریخ باستان ایران است.
. . . ادامه دارد و باز نویسی می شود . . .
فهرست درباره کوروش بزرگ
   
 
ریشه یابی نامها
      کوروش و داریوش مانند زئوس، اورانوس، ائوس،  ئوس یا اوس به معنی استاد، بالا، رهبر بزرگ، فرمانده،  مشروح در اینجا.  
   ــ  کوروش = کور + اوس = استاد کوه، بزرگ کوه،  پهلوان و قوی.
   ــ  داریوش = دار + اوس = استاد دار و درخت و گیاه، حکیم و پزشک.
جهت اطلاع از ریشه یابی نامها به حروف هیروکلیف جی مراجعه نمایید.
      کوروش یا کوروس از نام های تاریخی است،  که در ایران و ارمنستان استفاده می شده و قروش که همان کوروش است،  واحد پول عثمانیها بوده است،  که بازمانده نام کورشی لیدیه بوده است.
   توجه و مهم:  مطابق برنامه تاریخ نویسی استعماری،  عوامل استعمار و امپریالیسم با مطرح کردن موضوعات مختلف تاریخی،  و بزرگ و کوچک شمردن آنها،  قصد ایجاد انحراف های فکری و اجتماعی و سیاسی دارند،  مراقب باشید در دام ترفند های استعماری نیافتید.
      تاریخ و علم تاریخ،  تخصصی است،  و باید با کار حرفه ای مشکلات مختلف را حل و فصل کرد و برداشت.  درد و مشکل ملت قاره کهن کوروش و داریوش و اسکندر و اینها نیست،  درد ملت قاره کهن عدم درک از تخصص،  عدم شناختن استعمار و امپریالیسم و عوامل آنها و این چیزهاست.
   مهم:  آنهایی که از تاریخ ایران و بزرگان تاریخ ایرانیان بد می گویند،  یا به نوعی و ترفندی دروغ می شمارند،  و امکانات وسیع پخش پرت و پلا هایشان را دارند،  حقوق بگیر استعماری هستند.  وظیفه آنها این است،  که ملت ایران را بی هویت تاریخی کنند،  تا نهایت،  در ادامه تخریب های داعشی گونه آثار تاریخی،  ایران و ایرانی را نیز در گرداب برنامه های استعمار و امپریالیسم نابود کنند.  باید مراقب بود،  تا در دام برنامه ها و ترفند های رنگارنگ استعماری نیافتاد.
کوروش بزرگ ایران و ایرانیان
. . . .
مستند های مربوط
مستند های بیشتر را در آپارات وبسایت ارگ ایران ببینید،  لینک آن در ستون کناری
* * مستند بزودی * *
آبی= روشنفکری و فروتنی،  زرد= خرد و هوشیاری، قرمز=  عشق و پایداری،  مشروح اینجا
    توجه ۱:  اگر وبسایت ارگ به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  انوش راوید،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین لیست وبسایت و عکسها و مطالب را بیابید.  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه ۲:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجو های ستون کناری وبلاگ بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت علم مربوطه وبلاگ،  با استراتژی مشخص یاری نمایید.
   توجه ۳:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و وبسایت دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند:  در اینجا  http://arqir.com.
ارگ ایران   http://arqir.com
 
این نوشته در تاریخ ایران ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

۱ پاسخ به کوروش بزرگ ایران و ایرانیان

  1. بازتاب: گرامیداشت کوروش روز کوروش بزرگ - ارگ ایران - انوش راوید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *