Skip to main content

بایگانی ماهانه ارگ ایران همراه تعداد نوشته ها

هفت نوشته تازه ارگ ایران

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران یک حرکت خودجوش علمی و اجتماعی با شیوه وبلاگ نویسی جهت کشف و پاک کردن دروغها تاریخ است. جنبش اجتماعی هر گونه حرکت و کوشش جمعی،  برای پیش ‌برد منافع مشترک یا تأمین هدف اصلی،  از طریق عمل جمعی خارج از حوزه نهاد های رسمی است.  قدرت جنبش های اجتماعی و فکری بستگی به تعداد اعضای فعال کیفی در مسیر آن جنبش را دارد.  جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران نیز یک جنبش فکری تخصصی،  جهت شناسایی دروغ های تاریخ،  و اقدام های لازم برای برداشت آنها از تاریخ ایران است.

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
تصویر یک ارگ تاریخی در ایران،  عکس شماره 2670.
جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
 تصویر لوگو جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران،  عکس شماره 1544.
 جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

 فهرست موضوعی جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران

       نوشته های بیشتر جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران را در جستجوی ارگ ایران بیابید،  ممکن است مطلب مورد نظر شما در برگه های دیگر باشد،  و یا در این فهرست بروز نشده باشد.
ردیف
 لینکهای جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
تعداد پست
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
 
 
 
 
 
 
جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران یک حرکت خودجوش علمی و اجتماعی با شیوه وبلاگ نویسی جهت کشف و پاک کردن دروغها تاریخ است
انوش راوید کنار یک کشاورز و سازه تاریخی،  عکس شماره 7367.
      #دروغهای_تاریخ را بشناسیم و بسادگی اغفال تاریخ نویسیها نشویم،  عدم درک و شناخت دروغهای تاریخ،  توانایی تحلیلها از فرد گرفته میشود،  و دیگر نخواهد توانست تحلیلهای درست داشته باشد،  و نمیتواند روزمره دروغهای جدید #اجتماعی و #اقتصادی و #سیاسی را تشخیص دهد،  و براحتی در دام #دروغگویان قرار میگیرد.
……………
   برچسبها:  جنبش, برداشت دروغها, تاریخ ایران, فهرست جنبش, لینکهای جنبش, لینکهای دروغها, فهرست دروغها, دروغهای تاریخ.
………….

 مستندهای مربوط

مستندهای بیشتر را در آپارات و نماشا لینک آن در ستون کناری ارگ ایران
این سری مستند در شبکه تلویزیون بی بی سی پخش شده، بخش هایی از آنرا قبلاً نقد کردم، و این نیز نقد بخش دیگری از یک نبرد ایرانیان و یونانیان است. فیلم و توضیح را در لینک زیر ببینید: http://arqir.com/497
* * * * * * * * * *
 
غربیها هر قبر و تابوت زیبا و تاریخی را می گویند از آن اسکندر مقدونی یا الکساندر آنهاست و بعد معلوم می شود فقط می خواهند در تاریخ دروغ بگویند تا اروپا را پیشرو تمدن معرفی کنند مشروح در http://arq.ir/161
……………………….
   توجه 1:  اگر وبسایت ارگ ایران به هر علت و اتفاق،  مسدود، حذف یا از دسترس خارج شد،  در جستجوها بنویسید:  تارنمای ارگ ایران،  یا،  فهرست مقالات انوش راوید،  سپس صفحه اول و یا جدید ترین عکسها و مطالب ارگ ایران را بیابید.
از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
   توجه 2:  جهت یافتن مطالب،  یا پاسخ پرسش های خود،  کلمات کلیدی را در جستجوهای ستون کناری ارگ ایران بنویسید،  و مطالب را مطالعه نمایید،  و در جهت دانش مربوطه این تارنما،  با استراتژی مشخص یاریم نمایید.
   توجه 3:  مطالب وبسایت ارگ ایران،  توسط ده ها وبلاگ و تارنمای دیگر،  بصورت خودکار و یا دستی کپی پیس می شود،  از این نظر هیچ مسئله ای نیست،  و باعث خوشحالی من است.  ولی عزیزان توجه داشته باشند،  که حتماً جهت پیگیر و نظر نوشتن درباره مطالب،  به ارگ ایران مراجعه نمایند.
   ــ  از نظرات شما عزیزان جهت پیشبرد اهداف ملی ایرانی در وبسایت بهره می برم،  همچنین کپی برداری از مقالات و استفاده از آنها با ذکر منبع یا بدون ذکر منبع،  آزاد و باعث خوشحالی من است.
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید.
 برای دریافت فهرست منابع نوشته ها،  در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید.
 کلیک کنید:  جنبش برداشت دروغها از تاریخ ایران
اشتراک در
اطلاع از
guest
41 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر‌احمد
امیر‌احمد
4 ماه قبل

درود، سوالی دارم.
در مورد نوع سکه‌های زمان امویان با توجه به استدلال‌ها و توضیحاتتون آیا می‌توان دولت اموی را در حقیقت یک دولت ایرانی دانست؟
همین‌طور در دوران آل بویه و در زمان شاهنشاهی پنا‌خسرو سکه‌هایی وجود دارند که او را با تاج شاهی و عبارت فر شاهنشاه فزون باد نشان می‌دهند.( البته من که سکه‌ای به این شکل که از زمان آل‌بویه باشد ندیدم فقط در برخی از مقاله‌های تاریخی که در اینترنت هست خواندم) یا حتی برخی ادعا دارند که از او چند کتیبه به خط کوفی و عربی به سبک کتیبه‌های ساسانی و هخامنشی در تخت جمشید پیدا شده است. آیا این موارد صحت دارد؟

سعدی
سعدی
1 سال قبل

درود بی کران بر شما استاد انوش راوید گرامی از خواندن وبلاگ شما سیر نمی شوم به طرز چشمگیری استدلال های شما خردمندانه و منطقی هست،  و جای بسیار تاسف دارد که اینهمه دروغ چگونه به تاریخ ما راه پیدا کرده که البته به نظر بنده حقیر هدف این دروغ ها فقط ایجاد دشمنی قومی و تجزیه ایران بزرگ است مثل کاری که در گذشته کردن آذربایجان و ترکمنستان و بحرین و…

فرهاد
فرهاد
10 ماه قبل
پاسخ به  سعدی

سلام استاد راوید عزیز شما درست میفرمایید اما چگونه باید حذف دروغهای تاریخ اجرایی شود؟

رسول
رسول
1 سال قبل

ما از روم در تاریخ کهن خود یعنی شاهنامه داریم جایی که جهان بین تور سلم و ایرج تقسیم میشه و روم به سلم داده میشه، آیا تاریخ کهنی نیز در روم هست که نامی از ایران باشه؟

سعدی
سعدی
1 سال قبل

با عرض پوزش پرسش های بسیار دارم اما کوتاه عرض میکنم چرا تا به حال حرکتی از سایر هیچ دولت یا حکومتی در طول این هزار سال تا به امروز در جهت برداشتن این دروغ ها و شناساندن تاریخ واقعی به مردم عزیز نشده چون با این بینش درست مردم با هر قومیتی با یکدیگر دوستانه تر و برادرانه تر خواهند بود و متحد تر خواهند شد

آیا خود شما اقدام عملی برای در میان گذاشتن این نتایج با مراجع ذیربط انجام داده اید؟ به نظر بنده در این زمان حساس که جنبش های تجزیه طلبانه دارد شدت می گیرد آگاه سازی مردم امری واجب است.  بنده که با هرکسی صحبت میکنم که این چیزها دروغ هست فقط مورد ریشخند قرار میگیرم اقدام اساسی از سوی عوامل دولتی نیاز است

خداوند به شما مرد بزرگ خیر و توفیق روز افزون بدهد به امید پیروزی شما و آگاهی مردم ایران بزرگ و عزیز

شیرزاد
شیرزاد
1 سال قبل

درود بر استاد انوش راوید گرامی. بسیار سپاسگذارم از مطالب ارزشمندی که در وبلاگ گذاشتید خیلی آموزنده بود قبلا شاهنامه را می خواندم همیشه از نظر جغرافیایی گیج می شدم که چگونه توران در شرق و روم در غرب و زابلستان در جنوب شرق بعد انقدر اتفاق بین اینها می افته قسمت جغرافیای تاریخی استان های ایران باستان را مطالعه کردم کامل منظور حکیم فردوسی برایم آشکار شد. واقعا پرودگار به شما توفیق دهد

محمود
محمود
1 سال قبل

ممنون از وبسایت خوب و آموزنده شما استاد عزیز

مسعود
مسعود
1 سال قبل

سلام و ممنون

آرش
آرش
1 سال قبل

درود،  آیا یهودی ها و استعمارگران در برهم زدن تاریخ ایران مخصوصا تاریخ تخت جمشید،  و ساختن بنا های جدید سال1320 در اطراف تخت جمشید،  کار کرده اند؟

آریا
آریا
1 سال قبل

درود بر محقق گرامی آقای راوید به خاطر تحقیقات گسترده و جدید شما که موجی از اعتماد به نفس و افتخار را برای ما به ارمغان داشت مدتی هست که مطالب شما را در وبلاگ مطالعه میکنم و برای افرادی که میشناختم و علاقه به تاریخ کشورشان داشتند معرفی کرده ام علاقه و مطالعه در مورد تاریخ همیشه از دل مشغولیهای من بوده، امید به دیدن شما از نزدیک دارم، با تبریک سال نو میلادی و آرزوی سلامتی.

بهمن ایرانی
بهمن ایرانی
1 سال قبل

سلام آقای  راوید  …….

بهمن ایرانی
بهمن ایرانی
1 سال قبل

سلام آقای  راوید خوبید نظراتتون را خوندم ولی حمله ی اعراب راست هستش قادسیه هم راسته نبرد جسر و حیره و زنجیر و حصید و مصیخ و عین التمر

مرتضی
مرتضی
1 سال قبل

با خوندن مطالب شما به این نتیجه رسیدم که اشتباه کردم و این امر میسر هست که تاریخ رو طوری بررسی کرد که حقیقت و دروغ از هم قابل تفکیک باشه. اما مشکلی که الان دارم اینه که اگر بخوام از تاریخ واقعی آگاه بشم و مهم تر از اون اینکه بتونم تاریخ رو علمی بخونم نه حفظی، نیازمند کمک هستم.  نمی دونم چه کتابهایی مطالعه کنم از کجا شروع کنم و چه مسیری رو طی کنم. نمی دونم ایا فلوچارتی در این زمینه هست یا نه (من پیدا نکردم)، اگر نیست ایا امکانش هست که این فلوچارت تهیه بشه یا نه. فلوچارتی که در اون مشخص بشه که اگر یک شخص مبتدی بخواد تاریخ خوانی علمی رو یاد بگیره باید به ترتیب چه کتابهایی رو مطالعه کنه و به ترتیب چه فنونی رو یاد بگیره.

جانیار
جانیار
1 سال قبل

میخوام در مورد ریشه ها و تطابق تاریخی و جفرافیایی داستانهای شاهنامه اطلاعات جمع اوری کنم. با خوندن نوشته هاتون در مورد بعضی اسطوره ها گمان میکنم شما میتونید منابعی رو  به من معرفی کنید؟

اسفندیار
اسفندیار
1 سال قبل

استاد راوید سلام، در بررسی تاریخ جهانگشای جوینی فرموده اید سازمان فرهنگی گیب یک سازمان یهودی است، ممکن هست که در این باره روشنگری فرمایید؟

مهدی
مهدی
1 سال قبل

موفق باشید

فریده
فریده
1 سال قبل

عالی

bahar shiraz
bahar shiraz
1 سال قبل

به امید آزادی کامل ایران از دست امپریالیسم و اعراب و جهل و جهالت استعماری و دروغهای تاریخی. 

علی
علی
1 سال قبل

 سلام ایکاش همه می فهمیدند

علی
علی
2 سال قبل

سلام یعنی کدام  یک از حکومت های که به تاریخ ما ربط داده اند دروغ هستند؟  مثلا با توجه به دروغ بودن حمله اسکندر حکومت سلوکیان یک دروغ است. یا باتوجه به دروغ بودن حمله اعراب حکومت راشدین یا امویان یا عباسیان دروغ است  یاچون حمله مغل ها دروغ است حکومت ایلخانیان نیز دروغ است.  برداشت شما این است که حکومت های واقعی ایران کدام بوده و و جای خالی  حکومت های دروغ چه بوده است ؟ 

ali
ali
3 سال قبل

واقعا چه قدر بد که دروغ وجود دارد

سیاوش
سیاوش
4 سال قبل

خیلی عالی است ممنون از شما 

سیامک
سیامک
4 سال قبل

سلام، چرا در دوران امروزی از پارسه به تخت جمشید دگرگون شده؟

عزیز دانشور
عزیز دانشور
5 سال قبل

با درود و تبریک برای فعالیتهای تاریخی تان ، من عزیز دانشور کارشناس آبیاری و آبادانی با 27 سال سابقه کار و دانشجوی کنونی کارشناسی ارشد ایرانشناسی بسیار خوشوقتم که با شما آشنا شدم و آرزوی دیدارتان دارم. پرسش: چگونه می توانم فایل تاریخ آب و بند آب در ایران را با همان فرمت که در سایت هست ذخیره نمایم؟ زیرا ذخیره کردم بصورت زمینه تمام قرمز و بدون عکس ها ذخیره گردید. هدف انتقال مطالب شما بصورت همان فرمت به همکاران می باشد.   با سپاس بسیار : عزیز دانشور41
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x