فهرست کلی تارنمای ارگ ایران

فهرست کلی تارنمای ارگ ایران در موضوعهای مختلف تاریخی و جغرافیای تاریخی،  و دیدنیهای تاریخی و تاریخ اجتماعی،  و پژوهشهای مربوطه را در خود دارد. 

فهرست کلی تارنمای ارگ ایران

   مهم:  همانگونه که در سخن وبسایت ارگ ایران نوشتم،  این تارنما برای عموم نیست،  ویژه اشخاصی است،  که مطالب آنرا متوجه می شوند،  و می توانند در این مسیر تحقیق و تحلیلهای علمی مستقل داشته باشند.  جهت اطلاع بیشتر به سخن تارنما مراجعه نمایید.
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
تصویر انوش راوید در یک سایت تاریخی،  شماره 3350.
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
لوگو در علم جستجوگر و کنشگر باشید،  واکنشگرا نباشید،  عکس شماره 1621.
"فهرست" واژه ای پارسی است،  مشروح در اینجا.
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
       نوشته های بیشتر فهرست کلی تارنمای ارگ ایران را در جستجوی ارگ ایران بیابید،  ممکن است مطلب مورد نظر شما در برگه های دیگر باشد،  و یا در این فهرست بروز نشده باشد.
ردیف
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
تعداد پست
1
25
2
15
3
30
4
170
5
50
6
30
7
30
8
20
9
40
10
30
11
40
12
50
13
40
14
10
15
40
16
10
17
30
18
40
19
10
20
30
21
20
22
15
23
15
24
 
 
 
 
 
فهرست کلی تارنمای ارگ ایران
تصویر شماره 8602.
   ــ  قبل از نقد و نظر،  ابتدا با طرح پرسش،  گردونه یادگیری را بچرخانید . . .
……………
   برچسبها:  فهرست کلی, تارنمای ارگ ایران,  arq, تاریخ تخصصی, اشخاص توانا, انوش راوید, ریشه فهرست.
………….
مستندهای مربوط
مستندهای بیشتر را در آپارات و نماشا لینک آن در ستون کناری ارگ ایران
* * * * * * * * * *
……………………….
 ارگ ایران         http://arq.ir
پرسشهای خود را ابتدا در جستجوهای تارنما بنویسید،  به احتمال زیاد پاسخ خود را می یابید
جهت آینده ای بهتر دیدگاه خود را بنویسید،  و در گفتگوهای تاریخی و جغرافیایی و اجتماعی شرکت کنید.
برای دریافت فهرست منابع نوشته ها،  در بخش نظرات زیر برگه مورد نظر پیام بگذارید.

13 نظر در “فهرست کلی تارنمای ارگ ایران

 1. سلام
  بابت نوشتار زیبا و دلنشین و پرمنبع و با استلال های دقیقتون از شما تشکر و قدردانی میکنم

 2. با سلام
  ضمکن تشکر از حس میهن پرستی و گفتن حقایق . سئوالی از حضورتان داشتم اگر در این باره زمانی سلوکیان بر این نواحی حکومت نمی کردند می شود خواهش کنم جانشینان آنها را ذکر فرمائید.

  • درود و سپاس از توجه شما، همان سلوکیان ولی یونانی نبودند، بلکه از اهالی ساتراپ یا شاه نشین گندهارا بودند. درضمن با در نظر گرفتن دروغهای تاریخ و نیاز تاریخ سازی یهود برای زمان بیشتر، حدود پانصد سال از ماد تا آغاز ساسانیان به تاریخ زیاد کردند، که بخش از آن در سلوکیان است. میتوانید با مطالعه بیشتر تارنمای ارگ ایران پاسخ خود را بیابید و پرسشهای بیشتری داشته باشید.

 3. قطعا تاریخ را به نفع خود مینویسن و در این شکی نیست و ساختن سریال چنگیز و پخش ان در ایران در سالهای بعد از انقلاب ,و این همه فیلم راجع به دروغ های تاریخ و حتی یک فیلم چند دقیقه ای از گذشته ایران نبست ,اما تا دلت بخواد فیلمهای با داستان های خیالی و …

 4. سلام نظر شما درباره معماری که به ارمنی ها منصوب میکنند،  یا بناهایی که به اسم کلیسا به ارامنه منصوب میکنند چی هست؟ چرا بناهای سنگی مثل کلیساها در ترکیه و ارمنستان و اروپا با چنان ظرافت و زیبایی تراشیده و استحکام داشتند؟ درحالی که در ایران با خشت و آجر هستند،  و خیلی کم بنای سنگی هست.  اصلا چطور میشود که ارامنه در معماری پیشرفت میکنند،  ولی خب بقیه اقوام خیر یک توضیحی میدهید با سپاس.

  یا مثلا همین موضوع درباره معابد هندوها هم مطرح هستش،  در حالی ایران خاستگاه معماری هست و باید روند تکاملش در ایران از همه باشکوه تر و قدیمی تر میبود،  که ارمنستان و ترکیه بناهای مستحکم تر و برتری دارند.  آیا ممکن است درباره قدمت این بناها دروغ گفته باشند یا جعل شده در همین چند قرن گذشته باشند؟

  • درود، در ایران نیز بنایهایی داریم، ولی مهم در نوع ساختارهای تاریخی اجتماع است، در دوره میانه که اشاره شما به آن است، ایران در سازمان قبیله ای یا جمهوری قبیله ای از ساختارهای تاریخی اجتماع بود، بهمین جهت نیاز به ساختمان های باشکوه نداشت، ولی کشورهای دیگر دوران امپراتوری داشتند، و نیاز اصل امپراتوری شکوه آن است. درضمن شرایط جغرافیایی مصالح نوع بنا را تعیین میکنید، که این نیز اصلی مهمی در ساختمان سازی است.

 5. درود. آیا می‌شود مقولات تمدنی را فقط فرهنگی و ملی، اخلاقی و تاریخی در نظر گرفت و تکنولوژی و آلترناتیو ها را اضافه ای و ابزاری برای حفظ تمدن در نظر گرفت،  بگونه ای که مدرنیسم و سنت در ضدیت قرار نگیرند و هر کدام حوزه خود را داشته باشند.  هر چند که نگه داشتن چنین حد و مرزی هم ممکن است سخت باشد.

  • درود، تمدن تعریفهای مختلف دارد، از نظر من تعریف آن ممکن است از جمعبندی همه آنها باشد. هدف من دوره های تمدنی در تاریخ است، اگر ما نتوانیم این دوره ها را بدرستی تشخیص دهیم، نمی توانیم تاریخ را بدرستی بفهمیم، و پیرو آن نخواهیم توانست راهبرد و راهبری برای آینده تعیین کنیم. پاینده باشید

  • درود، این صحنه ای از فیل هندی پانی پت است، و شخصی که در این تکه بجای نادرشاه نشان داده شده، احمد دورانی است، در این فیلم از زبان همین هنرپیشه نقش احمد دورانی میگوید، نادر دزد جواهرات را از من دزدید… در این باره به تولیدکنندگان فیلم اعتراض نوشتم و منتشر کردم. احمد درانی در زمان نادرشاه، گروهبان ارتش نادری بود، و فقط بیست سال سن داشت. درضمن فیلم پانی پیت با اینکه به مسلمانان و افغانیها و نادرشاه اهانت میکند، اما ارزش دیدن دارد، در آپارات رایگان است. پاینده باشید. #نادرشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
وبلاگ-کد جستجوی گوگل